Zavrieť

Porady

Povinnosť zverejňovať všetky zmluvy, faktúry a objednávky

Od 1. 1. 2011 vstúpil do platnosti zákon č. 546/2010 Z. z., ktorým sa dopĺňa zákon č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony.
Z neho vyplýva povinnosť zverejňovať všetky zmluvy, faktúry a objednávky na Vašej internetovej stránke od 1.1.2011.

.... nemám otázku, len ma tento system rozčuľuje. Prečo ZŠ ako RO obce má byť zaťažená o ďalšu prácu naviac ( nie ZŠ ale ja ). Tak čo už, len zatnuť zuby a hor sa do práce...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renatamnch je offline (nepripojený) renatamnch

    renatamnch
    Poraďáci z oblasti školstva, už niekto nejaké zmluvy zverejňoval?
    Ak áno tak cez aký portál?

    TiCSi je offline (nepripojený) TiCSi

    TiCSi
    Aj ja robím na ZŠ, zatiaľ sme nezverejnili nič. Aj mesto začalo iba v piatok. Pozerala som však na edupage, že už majú aj takýto modul, pravda vo verzii PRO, ktoré je spoplatnené

    renatamnch je offline (nepripojený) renatamnch

    renatamnch
    Tá ponuka rozšírenia edupage o možnosť zverejňovať zmluvy prišla aj nám, lenže stojí to 190 €, tak preto som sa pýtala, či to niekto nerobí iným spôsobom. Asi to budeme musieť zakúpiť.

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Neviem ci je to aktualne, ale mozno vam pomoze aj toto:
    http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?p...#_Toc281989254

    Malo by sa dat aj v elektronickej podobe po registracii a malo by to byt bezplatne. A zakonna povinnost bde splnena...To ze nikto vo vetstiku zverejnenu zmluvu lahko nenajde, je uz ina vec...

    Povinnosť zverejňovať všetky zmluvy, faktúry a objednávky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.