Zavrieť

Porady

Anglicko 2011

Človek ktorý si hľadá miesto na život ...viac
Pozdravujem všetkých členou.


Má niekto nejaké skúsenosti s prácou v UK teraz po kríze?
Chceli by sme isť pracovať do UK aj s rodinou no neviem či sa to ešte stále oplatí.Aké skusenosti máte so slovenskými pracovnými agentúrami ktoré poskytujú prácu v UK.Ďakujem
Usporiadat
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
neoplati
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ak tam chces ist,tak urcite nie cez slov.agenturu,ale najdi si nieco sam...

Ale neviem, ci sa da dnesny stav nazvat stavom "po krize"...kriza tam este stale trva, s pracou je problem.
Anglicania radsej zamestnavaju v tychto zlych casoch domacich,ako cudzincov.
Aj na roznych prac. miestach,kde doteraz pracovali iba cudzinci (lebo domaci nemali zaujem) pracuju teraz domaci,lebo nemaju inu moznost..
Ak tam chces ist s rodinou, budes potrebovat vlasne byvanie-to je tam drahe.
2 0
josepho josepho

josepho je offline (nepripojený) josepho

Človek ktorý si hľadá miesto na život ...viac
Neoplatí lebo?Poprosím ťa o bližšie info.Ďakujem
0 0
josepho josepho

josepho je offline (nepripojený) josepho

Človek ktorý si hľadá miesto na život ...viac
Viem že je tam drahé už sme tam boli dvakrát,len ma napadlo či ma niekto nejake skusenosti s slov.agentúrou.Bratranec tam bol cez agentúru a celkom slušne s ním spolupracovali.Na nete sú agentúry ktoré dobavujú prácu na pernament v Uk priamo v ang.firme po pár týžňoch od nástupu do práce.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

josepho Pozri príspevok
Viem že je tam drahé už sme tam boli dvakrát,len ma napadlo či ma niekto nejake skusenosti s slov.agentúrou.Bratranec tam bol cez agentúru a celkom slušne s ním spolupracovali.Na nete sú agentúry ktoré dobavujú prácu na pernament v Uk priamo v ang.firme po pár týžňoch od nástupu do práce.
Ak mas teda dobre informacie na agenturu z pravej ruky ,tak preco to nevyuzijes?

mrk aj sem :
http://www.porada.sk/t152527-hladam-...zahranici.html
1 0
josepho josepho

josepho je offline (nepripojený) josepho

Človek ktorý si hľadá miesto na život ...viac
Určite to využijem len som potreboval všeobecné info ohľadom UK lebo s každej strany počuvam ako tam je zle atď...viem že to nieje to čo byvalo ale je to stále lepšie pracovať vonku ako na Slovensku za cca 450€/vychd.slov./na Slovensku sa človek trápi aspoň mám s toho taký pocit.
0 0
lucia0805 lucia0805

lucia0805 je offline (nepripojený) lucia0805

Cez aku agenturu chcete vycestovat? my s priatelom tiez chceme ist do Uk a hladame nejaku aspon ako-tak spolahlivu agenturu...agentury, ktorym sme zatial posielali zivotopisy sa este neozvali, tak mozno poradis nejaku dalsiu ktoru by sme mohli skusit dakujem
0 0
josepho josepho

josepho je offline (nepripojený) josepho

Človek ktorý si hľadá miesto na život ...viac
Každopádne si dajte životopisy na www.profesia.sk a ponuky Vám budú posielať a vyberiete si s kym budete ďalej komunikovať.Ponuky sú rôzne len záleži na akej úrovni je ang.jazyk a kde ste schopny pracovať.Skuste www.jobrent.sk,www.edumedicare.sk
0 0
zuzu24 zuzu24

zuzu24 je offline (nepripojený) zuzu24

no ja tam mam znameho isiel tam a do mesiaca mal pracu (hladal sam) sice je to len praca v kuchyni za cca 800 libier/mes....ale takychto prac je tam dost co mi spominal. pravdaze vsetko zalezi od toho ako ovladate jazyk, cize cim lepsie ho viete tym lepsia praca sa naskytne. tak len tolko k tomu ci tam je kriza
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Ja by som povedala, ze zalezi od toho ci sem chcete prist zit alebo zarobit, setrit a vratit sa. / pisem sem, lebo som prave u dcery v UK/ Ak setrit a budete robit obaja, tak sa da, ale pomenej, libra uz neni to co byvala. Ak zit, tak tu vyzijete v pohode.

Zarobky su od 600 do 1000 libier, podla statsia na pracu. Najom za jedneho cloveka v izbe cca. 120-150 . Zvacsa nasinci byvaju v domoch, kde je viac izieb a tak neplatia cely dom, ale len izbu a naklady. Inak domy tu su tak za cca. 500 za mesiac Pisem konkretne o Nottingame a tyka sa to aj inych miest, okrem Londyna, ten je podstatne drahsi.

Jedlo jedneho cloveka tyzdenne vyjde tak na 30 libier.

Uk je velmi socialny stat. Po roku prace dostanu rodiny pridavky aj spatne, ak im nevystaci na najom, stat im doplaca. Ak niekto robi ca. 20 hod. tyzdenne, na zmluvu, stat mu doplati do nejakeho minima.

Kazdy kto sem z mojej rodiny isiel, mal tazke zaciatky, problem bol samozrejme anglictina. Takze cim lepsie ju viete, tym lepsie pre vas a tym lahsi zaciatok.

Jedna dcera je tu 3,5 roka, super sa zabehla, zarobi tisicku, na SK s au nechce vratit. Druha je tu rok, spociatku aj s priatelom zivorili z jej platu, prisli uplne bez anglictiny, zarobila v restauracii u svojej sestry cca 500 - 600, mesacne platila izbu, za seba aj priatela 240, z prace chodila pesi, aby usetrila na cestovne. Dnes ma inu pracu, robi chyznu za 700, jej priatel zarobi ovela menej, ale vyziju v pohode, uz maju bicykle, teda na autobusy neminaju. Paci sa jej tu, nechce odist nikdy.

Neter isla s muzom a s malou dcerou. Asi pol roka to bolo tazke, ona robila, on sa nevedel uchytit, plus dieta. Dnes, po 2 rokoch co su tu, on rozvaza pizzu, ma auto na leasing, maju domcek, na ktory im doplaca stat, dcera je v skolke, hovori uz anglicky. Stat im prispieva mesacne 1000 libier - pridavky, na najom ,...

Ina neter sla uplne prva, pred 4,5 rokom, anglicky vravela dobre, uchytila sa hned na zaciatku.

Ja neverim agenturam, pokial mi dobry znamy nepovie, ze ta ktora je doveryhodna. Zdieraju slovakov. Najlepsie by bolo, ak by ste mali dakoho znameho, co vam vopred najde byvanie a pomoze najst pracu. Ak viete komunikovat anglicky, uchytite sa rychlo. Treba si vsak priniest nanzaciatok na najom a na jedlo aspon na dva mesiace.

Za peniaze co sa tu zarobia kôludne vyzijete, zaplatite najom, jedlo a este vam zostane. Na Sk, ak z vyplaty zaplatite najom, cely mesiac hladujete. Zivotna uroven je nezrovnatelna s SK.
4 0
josepho josepho

josepho je offline (nepripojený) josepho

Človek ktorý si hľadá miesto na život ...viac
Ďakujem za komentár k téme.Chcel by som sa opýtať či tie zárobky sú v čistom alebo hrubom.Dik Josepho
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
v cistom. Najmladsia dcera nema este 21 rokov, tak ma uplne maly plat na hodinu. Ale zase jej vratili v priebehu 7mich mesiacov asi 800 libier z danovych odovodov.
0 0
mtina11 mtina11

mtina11 je offline (nepripojený) mtina11

Ahoj Bonita
Inak na pridavky mate narok hned ako zacnete pracovat. Len na niektore sa dlho caka.
0 0
josepho josepho

josepho je offline (nepripojený) josepho

Človek ktorý si hľadá miesto na život ...viac
Má niekto info ohľadom fabriky v Swindone zaoberajúca sa liekmi.Čital som ponuky práce aj cez slov. aj cez ang.agentúry tak len či by mal niekto niečo nové alebo priame skúsenosti.Dik
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

A čo myslíte ?
Uchytia sa tam aj starší - tak okolo 45 až 50 roční ?
0 0
josepho josepho

josepho je offline (nepripojený) josepho

Človek ktorý si hľadá miesto na život ...viac
No to ti neviem povedať ja mám totiž rodičov 57-59 r.a skúšal som to vytelefonovať ale všade to bolo ako by to liezlo s chlpatej deky , stále to isté "nevieme je to ťažka a namáhavá práca"....atď
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
Janinkaaa Pozri príspevok
A čo myslíte ?
Uchytia sa tam aj starší - tak okolo 45 až 50 roční ?

Všetko zavisí od jazykových schopností
0 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Ja som uz po zenite,bolo mi povedane ze beru len do 45r.jednalo sa o pracu sofera v cistiarni.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Janinkaaa Pozri príspevok
A čo myslíte ?
Uchytia sa tam aj starší - tak okolo 45 až 50 roční ?
Zalezi aj aku ma profesiu,aku pracu hlada,ci sa vie ako tak dohovorit.
Moj znamy siel v 56. rokoch,pracu dostal ihned-je letecky mechanik
1 0
josepho josepho

josepho je offline (nepripojený) josepho

Človek ktorý si hľadá miesto na život ...viac
Chcel by so sa opýtať či niekto pozná niekoho kto pracuje/pracoval v meste Swindon/juhozápad/vo fabrike na lieky.Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať