Zavrieť

Porady

Úhrada faktúry na neexistujúce číslo

Ahojte,
poradíte mi, mala som neuhradenú došlú faktúru ešte z roku 2004. Teraz som ju uhradila, ale to číslo účtu, ktoré bolo uvedené na faktúre už neexistuje. Banka mi peniaze najskôr strhla, a o 3 dni vrátila späť. Tak som si zistila nové číslo účtu a uhradila som to znova. A teraz neviem, ako to mám všetko zaúčtovať:
- úhrada DFA na chybné číslo účtu
- vrátená úhrada
- úhrada druhý krát na správne číslo účtu
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sarmantna je offline (nepripojený) sarmantna

    sarmantna
    Prvú úhradu zaúčtuješ normálka ako úhradu došlej faktúry na 321, kde máš zaúčtovaný záväzok na strane dal, vratku tiež na 321, čiže na stranu DAL sa Ti to dostane a správnu úhradu opäť na 321 na stranu MD. Prvú úhradu s vratkou spáruješ spolu a pôvodný záväzok so správnou - druhou úhradou.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    neviem ako Ti to dovoľuje soft...ale presne tak ako si povedala, by to malo byť: úhrada 321xxx, vratenie -321xxx a úhrada 321xxx. Keď je to PÚ.

    Danielka je offline (nepripojený) Danielka

    Danielka
    Óóóó, Vy ste rýchle, ďakujem, ja som to chcela robiť cez 261, ale zdalo sa mi to ako zlý nápad. Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Danielka
    Óóóó, Vy ste rýchle, ďakujem, ja som to chcela robiť cez 261, ale zdalo sa mi to ako zlý nápad. Ďakujem.
    Ten účet slúži len na vysporiadanie medzi finančnými účtami.

    Úhrada faktúry na neexistujúce číslo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.