Zavrieť

Porady

Investicne zlato

Dobry den

Vopred sa ospravedlnujem ak som nahodou nezvolil spravnu temu.

Nasiel som na parkovisku investicne zlato v tvare tehlicky so seriovym cislom, s cistotou 24 karatov a 50 gramovou hmotnostou. Na roznych strankach som sa dopatral k pribliznej sume 1500 eur.
Otazka je ako by som mohol toto investicne zlato premenit na hotovost bez toho aby som z toho mal nejake problemy alebo mi bolo toto zlato odobrane.
Kedze sa nejedna o maly peniaz a mne by tato suma velmi pomohla na zaplatenie skolneho nemam moc zaujem o navratenie majtelovi.

Dakujem za odpovede.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Andrej33 Pozri príspevok
Dobry den

Vopred sa ospravedlnujem ak som nahodou nezvolil spravnu temu.

Nasiel som na parkovisku investicne zlato v tvare tehlicky so seriovym cislom, s cistotou 24 karatov a 50 gramovou hmotnostou. Na roznych strankach som sa dopatral k pribliznej sume 1500 eur.
Otazka je ako by som mohol toto investicne zlato premenit na hotovost bez toho aby som z toho mal nejake problemy alebo mi bolo toto zlato odobrane.
Kedze sa nejedna o maly peniaz a mne by tato suma velmi pomohla na zaplatenie skolneho nemam moc zaujem o navratenie majtelovi.

Dakujem za odpovede.
Tak hovoríš na parkovisku?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
ked prehladnem eticku stranku veci, tak ma ako prva napadne zalozna.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

video1983 Pozri príspevok
ked prehladnem eticku stranku veci, tak ma ako prva napadne zalozna.
no v záložni tiež musia overiť totožnosť a podľa čísla na techličke by tiež nemal byť problém majiteľa vypátrať...
taktiež si myslím, že záložňa vykúpi len to čo by vedela predať...
možno zlatníctvo čo aj vyraba šperky by to vedelo vykúpiť ako zlomkové zlato... ale radšej buď čestný a vráť ho majiteľovi a žiadaj 10% nálezného... nakoľko reálne to načierno za 1500 € nepredáš...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Myslím že v záložni nebudú mať záujem zisťovať povod zlata a majiteľa, prvoradý im je kšeft.
Naposledy upravil pivko : 16.01.11 at 07:28
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Predaj šperkárom zlatníkom.Ten kto stratí a nosí pri sebe zlaté tehličky tak tomu určite najakých pár poondiatych tisícok chýbať nebude.Vygoogli si zlatníci.
0 0
Andrej33 Andrej33

Andrej33 je offline (nepripojený) Andrej33

Ano na parkovisku... Co je na tom neuveritelne?
Zalozna ma uz napadla tak som sa bol spytat.
Potrebuju nejaky certifikat od puncoveho uradu a certifikat vlastnictva.
Ale ten zlatnik ma nenapadol, skusim sa popytat.
Zatial dakujem za odpovede.

OT: Nemam zaujem o navratenie majtelovi lebo dane parkovisko kde som to nasiel stoji v luxusnej stvrti a este luxusnejsim podnikom takze mi je jasne ze majtel danej tehlicky je davno za vodou. A mne by financie dost pomohly popri skole. Aj ked je to neeticke ale s tym sa da zit dalej.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
kúpim, daj kontakt do mojho profilu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Andrej33 Pozri príspevok
Dobry den

Vopred sa ospravedlnujem ak som nahodou nezvolil spravnu temu.

Nasiel som na parkovisku investicne zlato v tvare tehlicky so seriovym cislom, s cistotou 24 karatov a 50 gramovou hmotnostou. Na roznych strankach som sa dopatral k pribliznej sume 1500 eur.
Otazka je ako by som mohol toto investicne zlato premenit na hotovost bez toho aby som z toho mal nejake problemy alebo mi bolo toto zlato odobrane.
Kedze sa nejedna o maly peniaz a mne by tato suma velmi pomohla na zaplatenie skolneho nemam moc zaujem o navratenie majtelovi.

Dakujem za odpovede.
Prvá cesta s týmto zlatom mala byť k najbližšiemu oddeleniu polície. AK si tak neurobil, hrozí ti stíhanie.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

OT: Nemam zaujem o navratenie majtelovi lebo dane parkovisko kde som to nasiel stoji v luxusnej stvrti a este luxusnejsim podnikom takze mi je jasne ze majtel danej tehlicky je davno za vodou. A mne by financie dost pomohly popri skole. Aj ked je to neeticke ale s tym sa da zit dalej. [/QUOTE]

ešteže naša študentská mládež si popri štúdiu môže dovoliť chodiť do luxusných štvrtí pred luxusné podniky...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tweety Pozri príspevok
Prvá cesta s týmto zlatom mala byť k najbližšiemu oddeleniu polície. AK si tak neurobil, hrozí ti stíhanie.
Tiež ma to napadlo.Ale ako polícia zistí že je to majetok tej ktorej konkrétnej osoby.Dokážem to pochopiť pri hodinkách,okuliaroch,ale kus nerastu?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

220870 Pozri príspevok
Tiež ma to napadlo.Ale ako polícia zistí že je to majetok tej ktorej konkrétnej osoby.Dokážem to pochopiť pri hodinkách,okuliaroch,ale kus nerastu?
To je už ich problém, ale to, že si nesplnil svoju občiansku povinnosť, ostáva jeho problémom.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

220870 Pozri príspevok
Tiež ma to napadlo.Ale ako polícia zistí že je to majetok tej ktorej konkrétnej osoby.Dokážem to pochopiť pri hodinkách,okuliaroch,ale kus nerastu?
museli by zistiť
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

220870 Pozri príspevok
Tiež ma to napadlo.Ale ako polícia zistí že je to majetok tej ktorej konkrétnej osoby.Dokážem to pochopiť pri hodinkách,okuliaroch,ale kus nerastu?
však sám zadávateľ hovoril, že v záložni od neho pýtali certifikát vlastníctva + certifikát pravosti... myslím, že tieto zlaté tehličky sú nejako očíslované... t.j. polícia to bude mať omnoho ľahšie vyptrať majiteľa ako pri okuliaroch, alebo hodinkách, ktoré sa robia v nespočetných sériách...
vyžaduje si to len predpoklad, že majiteľ nahlásil stratu zlatej tehličky...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Andrej33 Pozri príspevok
Dobry den

Vopred sa ospravedlnujem ak som nahodou nezvolil spravnu temu.

Nasiel som na parkovisku investicne zlato v tvare tehlicky so seriovym cislom, s cistotou 24 karatov a 50 gramovou hmotnostou. Na roznych strankach som sa dopatral k pribliznej sume 1500 eur.
Otazka je ako by som mohol toto investicne zlato premenit na hotovost bez toho aby som z toho mal nejake problemy alebo mi bolo toto zlato odobrane.
Kedze sa nejedna o maly peniaz a mne by tato suma velmi pomohla na zaplatenie skolneho nemam moc zaujem o navratenie majtelovi.

Dakujem za odpovede.
Mali ste ísť na napr. políciu , že ste našli inv.zlato , a možno by sa dostalo späť k majiteľovi .
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
Zita5 Pozri príspevok
Mali ste ísť na napr. políciu , že ste našli inv.zlato , a možno by sa dostalo späť k majiteľovi .

pisal ze nema zaujem ho vratit na co by mal ist na policiu???
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Všetky firmy, ktoré obchodujú alebo sprostredkovávajú predaj investičného zlata majú evidenciu týchto tehličiek podľa sérii a k nim patriaceho majiteľa. Takže nič nie je problém.

Stačí ,že záložňa bude mať podozrenie(vie prečo pýtajú certifikát) ...a tam vedia akú majú povinnosť .
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Andrej33 Pozri príspevok
Dobry den

Vopred sa ospravedlnujem ak som nahodou nezvolil spravnu temu.

Nasiel som na parkovisku investicne zlato v tvare tehlicky so seriovym cislom, s cistotou 24 karatov a 50 gramovou hmotnostou. Na roznych strankach som sa dopatral k pribliznej sume 1500 eur.
Otazka je ako by som mohol toto investicne zlato premenit na hotovost bez toho aby som z toho mal nejake problemy alebo mi bolo toto zlato odobrane.
Kedze sa nejedna o maly peniaz a mne by tato suma velmi pomohla na zaplatenie skolneho nemam moc zaujem o navratenie majtelovi.

Dakujem za odpovede.
Tá voľba témy nie je v tomto prípade až taká dôležitá, mňa skôr zarazilo to čo nasledovalo po jej zaradení.
Stať sa mne, že mi študent, ktorý nemá na školné vráti moju tehličku, tak pouvažujem nad sponzorovaním štúdia tohto študenta.
Mne nie je ľúto darovať hocičo a nesmútim za tým, ale vedomosť, že som niečo stratila ma privádza do šialenstva.
Neviem, neviem, to ťa nebude hrýzť svedomie celý život ?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zita5 Pozri príspevok
Všetky firmy, ktoré obchodujú alebo sprostredkovávajú predaj investičného zlata majú evidenciu týchto tehličiek podľa sérii a k nim patriaceho majiteľa. Takže nič nie je problém.

Stačí ,že záložňa bude mať podozrenie(vie prečo pýtajú certifikát) ...a tam vedia akú majú povinnosť .
Zitka, vedia, oni vedia, ale nepovedia.......kde by potom končilo to zlato zo všetkých krádeží ?

Bohužiaľ často pokropené krvou nevinných predavačov klenotníctiev.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja ešte pre zadávateľa priložím tému , v ktorej je jeden zákon , ktorý záložňa musí plniť
http://www.porada.sk/t142523-zakon-c...u-prijmov.html

Nie je to tak jednoduché , to predať v ktorej koľvek záložni , všade budú chcieť preukázanie identifikácie inv.zlata.Práve preto by sa mala zadávateľ zachovať tak, aby sa inv.zlato dostalo späť k majiteľovi .
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Melnick Pozri príspevok
Zitka, vedia, oni vedia, ale nepovedia.......kde by potom končilo to zlato zo všetkých krádeží ?

Bohužiaľ často pokropené krvou nevinných predavačov klenotníctiev.
no ale v tomto prípade majú nejakú zábranu vedia, že je to evidované a ťažko by sa im to asi predávalo.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať