Zavrieť

Porady

refakturácia

Ahojte, potrebujem poradiť.
Pri refakturácii platí, že odpočet DPH vzniká dátumom vystavenia a nie dodania. Čiže ak mi v ST vystavili 07.01.2011 sfaktúrku za december 2010 (čiže s 19% DPH), a ja ju idem refakturovať, odpočítavam DPH až v januári 2011 (súbežne vystavím faktúrku pre nájomcu, ale už s 20% DPH). Ale ako si uplatním odpočet ja, keď na faktúrke je 19%, ale v januári už bude 20% DPH??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja mám faktúru vystavenú v januári 2011 už s 20%-ou DPH.

    alderonka je offline (nepripojený) alderonka

    alderonka
    Však vystavenú faktúru s 20% mám aj ja. Ale ta došlá faktúrka je s 19% sadzbou.
    Príklad:

    SPP:
    dodanie: 31.12.2010
    vystavená: 10.01.2011 (pri refakturácii sa DPH uplatňuje v mesiaci vystavenia, nie reálneho dodania)
    suma 100,- bez DPH + 19% = 119,- eur (ak budem uplatňovať v priznaní k DPH za 01/2011 ako uplatním 19% DPH???)

    refakturácia nájomcovi:
    dodanie: 10.01.2011
    vystavenie: 10.01.2011
    suma 100,- bez DPH + 20% = 120,- eur (toto mi je jasné)

    nela07 je offline (nepripojený) nela07

    nela07
    Ahojte, firma A má prenajaté priestory, časť týchto priestorov prenajíma ďalšej firme B.
    1. ak refakturuje nájom + energie musí mať na to živnosť?
    2. na faktúre musí byť uvedené - refakturácia nájmu, refakturácia energie?
    3. Je dohodnutá zmluvne cena za prenájom medzi firmou A a firmou B - pevná cena vrátane energií 200 eur od novembra. Vlastník nehnuteľností vyfaktúruje firme A za obdobie október, november z technických príčin nižšiu (v predchádzajúcich mesiacoch boli v náhradných priestoroch a mali výdavky s úpravou priestorov v dôsledku zatopenia) cenu - 100 eur ako je bežná zmluvná cena - 500 eur. Môže refakturovať za toto obdobie firme B v pevnej cene 200 eur? Nebude sa to už považovať ako príjem z prenájmu a nie refakturácia služieb? Ďakujem

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    prosím Vás konateľ vystavil faktúru nie je platca dph za refakturáciu el. energie od 1.5 do 31.12 dňa 22.2 môže to tak byť? preúčtovanie vodného a stočného od júna do januára 2012, nemal by byť január zvlášť? a refakturáciaa sa účtuje ako služba alebo el. energia? dík
    Naposledy upravil sybila3 : 23.02.12 at 18:46

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    poradí mi niekto, potrebuje vystaviť faktúru na spotrebu vody ale vyčíslili mi 10/11-01/2012 ako to zaúčtujem nevedia mi už teraz vyčísliť zvlášť za január, dík

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    prosím Vás poradí mi niekto, vystavila som faktúru na odber vody za 10-12/2011 a 1/2012 ale teraz mi volal szčo, že už má odovzdané daňové, že či mu môžem vystaviť na celú sumu v januári, môžem to tak urobiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.