Zavrieť

Porady

Daň z predaja nehnuteľnosti

V roku 2009 som kúpil rodinný dom. Po uplynutí 2 rokov od prihlásenia trvalého bývania v tejto nenuteľnosti ju chcem predať.Bude to koncom roku 2011. Keďže bol novelizovaný Zákon 595/2003 Zb. chcem sa spýtať, či budem platiť daň zo zisku pri predaji nehnuteľnosti. V informáciach na internete som sa dočítal, že pokiaľ som kúpil nehnuteľnosť do konca roka 2010 tak som od dane oslobodený. Ale keď som si našiel novelizovaný zákon, je tam spomínaná len 5 ročná doba na oslobodenie z platenia dane. Ak budem oslobodený, môžete mi prosím oznámiť v ktorom § Zákona 595/2003 v znení Zákona 548/2010 Zb. je uvedené, že som oslobodený od dane z predaja i po 2 rokoch trvalého bývania v uvedenej nehnuteľnosti?
Ďakujem Miro
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Miro, nič v zlom ale asi je jednoduchšie dať otázku ako si dať námahu a pozrieť si tú novelu, ale aby si nepovedal pripájam link.

    http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...011-a.html#52i

    BTW je to §52j

    Daň z predaja nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.