Zavrieť

Porady

Dobry den, prosim Vas o radu (som tu novacik) k dani z prijmu prenajmu bytu.

Mam pripad a neviem si s nim poradit. Klient (fyz. os) barterom (sluzbu za sluzbu) prenajimal byt a nevie ako si ma vypocitat Dan z prijmu prenajmu bytu. Neviete mi poradit kde mam hladat v Dan.zak. zdanenie pri bartery alebo konkretne poradit? Dankujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petejko je offline (nepripojený) petejko

    petejko
    Bude podávať daňové priznanie (DP) a to typ B. Dosiahnuté príjmy zo závislej činnosti na Slovensku (6 mesiacov). A je podpora v nezamestnanosti nevstupuje do DP – je oslobodená?

    Príjem z prenájmu (na prenájom sa treba osobitne registrovať na prislušnom DÚ) od 01. 01. 2010 stanovený mesačne vo výške ?€ (barter) a výdaje k tomuto príjmu sa uvedú do riadku 10 tabuľky č. 1 na str. 3 DP. Na príjem z prenájmu môže buď uplatniť percentuálnu výšku z príjmov a to 40 % , alebo ak budete mať vyššie výdaje ako 40 % , zrejme uplatní skutočné preukázateľné výdaje .
    Su uznaným výdavkom prevádzkové náklady typu – voda , teplo, elektrina, atď. Taktiež výdaje na zriadenie interiéru bytu pre nájomcu. Byt sa dá aj odpisovať a to vtedy, ak sa vloží do tzv. obchodného majetku. Výškou je to jedna dvadsatina zo vstupnej ceny (obstarávacej ceny bytu). Má to svoje plus aj mínus, podľa stratégie a zámerov prenajímateľa s týmto bytom.

    Zákon o dani z príjmov pre rok 2010 umožňuje u príjmu z prenájmu uplatniť v roku 2010 (t.j. päťnásobok sumy platného životného minima k 01. 01. 2010) . Alikvotne o tento pomer oslobodených príjmov k celkovým príjmom z prenájmu sa krátia celkové výdaje. Upozorňuje na to aj poznámka č. 9 – pod tabuľkou č. 1 str. 3 – DP.

    Príjem zo závislej činnosti z pracovno-právneho pomeru sa vyníma zo zdanenia výpočtom na str. 7 – DP ; riadok 79 až 81.

    Ale čo robiť, ak je toto barter????

    Dobry den, prosim Vas o radu (som tu novacik) k dani z prijmu prenajmu bytu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.