Zavrieť

Porady

Daň z MV

Prosím Vás, pomôžte mi, čo všetko potrebujem pre vyplnenie formulára k Dani z MV aby som ho bez chýb a správne odovzdala, a nemusela robiť potom neskôr opravné. Je to veľmi súrne, robím ho prvykrát.
Veľmi pekne ďakujem za pomoc
Naposledy upravil Dav : 23.01.11 at 14:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Stiahni si Alfu, od firmy Kros, demo je zdarma. V číselníku vyplníš autá, potom priamo v priznaní opravíš počet mesiacov, v prípade ak auto používaš menej ako 12 mesiacov a už len vytlačiť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    denniss Pozri príspevok
    Prosím Vás, pomôžte mi, čo všetko potrebujem pre vyplnenie formulára k Dani z MV aby som ho bez chýb a správne odovzdala, a nemusela robiť potom neskôr opravné. Je to veľmi súrne, robím ho prvykrát.
    Veľmi pekne ďakujem za pomoc
    Prvý krok: aspoň trochu poznať § zákona, , preštudovať návod na vyplnenie formulára, mať dostupné info ohľadne MV a dane z MV podľa VZN miesta prihlásenia.

    Evinka73 je offline (nepripojený) Evinka73

    zaciatocnik - úctovnik Evinka73
    Prosím Vas sumu dane z MV 4000 Sk v prepočte na EUR zaokruhlim na 132,77 alebo 132,78?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Evinka73 Pozri príspevok
    Prosím Vas sumu dane z MV 4000 Sk v prepočte na EUR zaokruhlim na 132,77 alebo 132,78?
    odkial mas sumu 4,000 Skk? Na dan z motorovych vozidiel su podla okresov presne tabulky, uvadzane v eurach, podla kubatury.

    Napriek tomu:

    Daň, preddavky na daň z motorových vozidiel ako aj pomerná časť dane sa zaokrúhľujú na eurocenty nadol.

    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...o_dzmv0110.pdf

    Evinka73 je offline (nepripojený) Evinka73

    zaciatocnik - úctovnik Evinka73
    Už som si to overila. Mám to dobre pri našej kubatúre auta pre KE to činilo 4000 Sk a v prepočte 132,78 EUR.

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    dobry den, chcela by som vas poprosit o radu.
    auto bolo nahlasene 13,10,2010. jedna sa o szco, ale auto nie je zaradene v majetku. jedna sa o danovnika podla §85 odst. 1 pism. a, vsak? nie som si ista, za kolko mesiacov sa ma zaplatit dan. za dva? kedze k prvemu este nebolo nahlasene?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    janka.mo Pozri príspevok
    dobry den, chcela by som vas poprosit o radu.
    auto bolo nahlasene 13,10,2010. jedna sa o szco, ale auto nie je zaradene v majetku. jedna sa o danovnika podla §85 odst. 1 pism. a, vsak? nie som si ista, za kolko mesiacov sa ma zaplatit dan. za dva? kedze k prvemu este nebolo nahlasene?
    za tri mesiace, aj za mesiac v ktorom sa začalo používať

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    janka.mo Pozri príspevok
    dobry den, chcela by som vas poprosit o radu.
    auto bolo nahlasene 13,10,2010. jedna sa o szco, ale auto nie je zaradene v majetku. jedna sa o danovnika podla §85 odst. 1 pism. a, vsak? nie som si ista, za kolko mesiacov sa ma zaplatit dan. za dva? kedze k prvemu este nebolo nahlasene?
    1. Otázka:
    Akým spôsobom sa vypočíta daň z motorových vozidiel v prípade, ak daňovníkovi vznikla
    alebo zanikla daňová povinnosť v priebehu roka 2010 ?
    Odpoveď:
    Ak daňovníkovi vznikla alebo zanikla daňová povinnosť v priebehu roka 2009, každý
    daňovník vymedzený v § 85 zákona o miestnych daniach je povinný podať daňové priznanie
    a zaplatiť pomernú časť dane v lehote na podanie daňového priznania. Pomerná
    časť dane sa vypočíta ako súčin jednej dvanástiny ročnej sadzby dane a počtu aj začatých
    kalendárnych mesiacov, v ktorých sa vozidlo používalo na podnikanie.

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    Timka1 Pozri príspevok
    1. Otázka:
    Akým spôsobom sa vypočíta daň z motorových vozidiel v prípade, ak daňovníkovi vznikla
    alebo zanikla daňová povinnosť v priebehu roka 2010 ?
    Odpoveď:
    Ak daňovníkovi vznikla alebo zanikla daňová povinnosť v priebehu roka 2009, každý
    daňovník vymedzený v § 85 zákona o miestnych daniach je povinný podať daňové priznanie
    a zaplatiť pomernú časť dane v lehote na podanie daňového priznania. Pomerná
    časť dane sa vypočíta ako súčin jednej dvanástiny ročnej sadzby dane a počtu aj začatých
    kalendárnych mesiacov, v ktorých sa vozidlo používalo na podnikanie.
    timka, tam si dala rok 2009 a ma byt 2010, ze? ale inak dakujem za odpoved.
    takze to budu tri mesiace a §85 odst.1 pismeno a
    tak?
    Naposledy upravil janka.mo : 21.01.11 at 06:01

    jenny5 je offline (nepripojený) jenny5

    jenny5
    Tiež robím priznanie prvý krát a mám otázočku týkajúcu sa definovania daňovníka v riadku č. 07 daňového priznania podľa §85.
    Máme auto na leasing a v dokladoch je uvedený vlastník vozidla leasingová spoločnosť a my ako držiteľ osvedčenia.
    §85 hovorí v ods.1 písm. a) o držiteľovi vozidla zapísaného v dokladoch vozidla
    - podľa tohto v dokladoch my sme držiteľ len osvedčenia, vlastník nie sme
    Tak neviem, či uviesť do riadku 07 1A, alebo 1C?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    V prípade vozidla prenajímaného formou finančného leasingu je splnená podmienka predmetu dane z motorových vozidiel, ak ho nájomca používa na podnikanie.
    Ak nájomca vozidlo používa na podnikanie a zároveň je aj ako držiteľ vozidla zapísaný v dokladoch vozidla, nájomca je daňovníkom dane z motorových vozidiel podľa § 85 ods. 1 písm. a) zákona o miestnych daniach. Ak nájomca nie je držiteľom vozidla (držiteľom je leasingová spoločnosť), nájomca je daňovníkom dane z motorových vozidiel podľa § 85 ods. 1 písm. c) zákona o miestnych daniach.

    SMatilda je offline (nepripojený) SMatilda

    SMatilda
    denniss Pozri príspevok
    Prosím Vás, pomôžte mi, čo všetko potrebujem pre vyplnenie formulára k Dani z MV aby som ho bez chýb a správne odovzdala, a nemusela robiť potom neskôr opravné. Je to veľmi súrne, robím ho prvykrát.
    Veľmi pekne ďakujem za pomoc
    Choď na portal drsr a vpravo si nájdi vyplnenie tlačív na internete a hneď ti ponúkne daň z MV to Ťa tam vedie ako správne vyplniť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.