Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel

Chcem sa spýtať či sa platí daň za auto, aj keď je nefunkčné a nejazdí. minulý rok nám jedno nákladne auto nejazdilo celý september. Treba to oznamiť DU alebo len zaplatiť za 11 mesiacov.
Usporiadat
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Bolo potrebné splniť si oznamovaciu povinnosť. Ak ste auto neodhlásili, daň z MV platiť musíte za celý rok.
6 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

zánik daňovej povinnosti si povinný oznámiť DÚ, ak sa neoznámi tak sa platí... t.j. aj keď je auto nefunkčné a neodhlásilo sa z DÚ treba za neho platiť daň...
1 0
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

ak sme auto odhlásili 09.07. platíme aj za júl?
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

adriana126 Pozri príspevok
ak sme auto odhlásili 09.07. platíme aj za júl?
Áno. Daňová povinnosť zaniká posledným dňom mesiaca júl.
4 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

ahoj,
mám takú záludnú otázku:
Za rok 2007 daňovník podal DP k DzMV za jedno auto. Za roky 2008 až 2009 nepodal vôbec DP, ale auto neodhlásil. Neviem či ho DÚ vyzýval na podanie DP - korešpondenciu som nevidela. Auto doodpisoval pradepodobne v roku 2008, ale v tom roku, ani v 2009 si neuplatňoval žiadne výdavky v nákladoch za používanie auta, teda ho v podnikaní nepoužíval - a ani v roku 2010. Aký dátum na oznámenie zániku daňovej povinnosti k DzMV môže teraz uviesť. Auto musí odhlásiť, ale ide o to aký najskorší dátum uviesť. Uvažujem asi tak, že dostane pokutu za nepodanie DP za 2008 a 2009 (neviem v akej výške) a k 1.1.2010 by mohol auto odhlásiť a dostane pokutu za oneskorenie oznámenia ( 66,38 eur ?) Uvažujem správne? Opravte ma, alebo usmernite.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Maya1 Pozri príspevok
ahoj,
mám takú záludnú otázku:
Za rok 2007 daňovník podal DP k DzMV za jedno auto. Za roky 2008 až 2009 nepodal vôbec DP, ale auto neodhlásil. Neviem či ho DÚ vyzýval na podanie DP - korešpondenciu som nevidela. Auto doodpisoval pradepodobne v roku 2008, ale v tom roku, ani v 2009 si neuplatňoval žiadne výdavky v nákladoch za používanie auta, teda ho v podnikaní nepoužíval - a ani v roku 2010. Aký dátum na oznámenie zániku daňovej povinnosti k DzMV môže teraz uviesť. Auto musí odhlásiť, ale ide o to aký najskorší dátum uviesť. Uvažujem asi tak, že dostane pokutu za nepodanie DP za 2008 a 2009 (neviem v akej výške) a k 1.1.2010 by mohol auto odhlásiť a dostane pokutu za oneskorenie oznámenia ( 66,38 eur ?) Uvažujem správne? Opravte ma, alebo usmernite.
Poraď sa so správcom dane, možno bude stačiť odhláška k 31.12.2007 a pokuta za jej neskoré podanie.
2 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Daňová povinnosť vzniká nasledujúcim dňom po dni, ako sa začalo využívať na podnikanie.

Vozidlo sme kúpili 2.2.2011, daňová povinnosť vzniká 3.2.2011, nahlasujem na DÚ vznik daň.povinnosti do 30 dní a daň z MV budem platiť už za celý február 2011 až do decembra 2011 /ak sa niečo nestane/.

Je to správne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kristina27 Pozri príspevok
Daňová povinnosť vzniká nasledujúcim dňom po dni, ako sa začalo využívať na podnikanie.

Vozidlo sme kúpili 2.2.2011, daňová povinnosť vzniká 3.2.2011, nahlasujem na DÚ vznik daň.povinnosti do 30 dní a daň z MV budem platiť už za celý február 2011 až do decembra 2011 /ak sa niečo nestane/.

Je to správne?
Dani zMV podlieha od 2.2011. AK ho predáte, zase si splníte oznamov. povinnosť, a za rok budete platiť len za toľko mesiacov, koľko ste ho na podnikanie používali.
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Kristina27 Pozri príspevok
Daňová povinnosť vzniká nasledujúcim dňom po dni, ako sa začalo využívať na podnikanie.

Vozidlo sme kúpili 2.2.2011, daňová povinnosť vzniká 3.2.2011, nahlasujem na DÚ vznik daň.povinnosti do 30 dní a daň z MV budem platiť už za celý február 2011 až do decembra 2011 /ak sa niečo nestane/.

Je to správne?
Je to správne , pokiaľ je vozidlo prvý krát používané na dosahovanie príjmov už 3.2.2011.
1 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

A keby bola kúpa 31.1.2011, zákonná poistka by bola od 3.2.2011 a na polícii by sa prepísalo 3.2.2011, zaradené do použ. 3.2.2011.

daňová povinnosť vzniká ?

a daň z MV platím za až február 2011
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kristina27 Pozri príspevok
A keby bola kúpa 31.1.2011, zákonná poistka by bola od 3.2.2011 a na polícii by sa prepísalo 3.2.2011, zaradené do použ. 3.2.2011.

daňová povinnosť vzniká ?

a daň z MV platím za až február 2011
AJ v tom prípade povinnosť vzniká februárom.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

prosím vás mame v majetku kamion, ktory nepouzivame lebo je pokazeny odhlasili sme ho z dane z motorovych vozidiel 30.11.2010, je spravne ze za neho neplatime cestnu dan, alebo cestna dan za musi platit ci sa pouziva alebo nepouziva, alebo ako prosim
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzanna Pozri príspevok
prosím vás mame v majetku kamion, ktory nepouzivame lebo je pokazeny odhlasili sme ho z dane z motorovych vozidiel 30.11.2010, je spravne ze za neho neplatime cestnu dan, alebo cestna dan za musi platit ci sa pouziva alebo nepouziva, alebo ako prosim
AK ste ho mali k dani prihlásený a odhlásili ste ho až týmto dátumom, zaplatíte pomernú časť z ročnej dane. Takže za 1.-11.mesiac.
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Ak ste ho odhlásili z DÚ, tak daň z MV nemusíte platiť za obdobie, kým bude odhlásené. My sme mali podobný prípad. Auto sme odhlásili, lebo sme ho nepoužívali, z majetku však nebolo vyradené, len sme ho momentálne nepoužívali na dosahovanie zdaniteľných príjmov.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

alicacka Pozri príspevok
Ak ste ho odhlásili z DÚ, tak daň z MV nemusíte platiť za obdobie, kým bude odhlásené. My sme mali podobný prípad. Auto sme odhlásili, lebo sme ho nepoužívali, z majetku však nebolo vyradené, len sme ho momentálne nepoužívali na dosahovanie zdaniteľných príjmov.
tak az ked ho zacneme pouzivat tak ho nahlasim a zacnem platit???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzanna Pozri príspevok
tak az ked ho zacneme pouzivat tak ho nahlasim a zacnem platit???
Nepochopila si, ak ho nepoužívaš, bolo ho potrebné z dane odhlásiť, kedže si tak urobila až v novembri, daň zaplatíš za 11 mesiacov.
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

zuzanna Pozri príspevok
tak az ked ho zacneme pouzivat tak ho nahlasim a zacnem platit???
Áno, keď sa rozhodnete ho opäť používať, tak opäť máte povinnosť prihlásiť na DÚ. Ale nezabudni, za to obdobie, kedy ho nepoužívate, nemôžete si dávať do výdavkov žiadne výdaje na to auto. Napr. ja som krátila aj zákonnú poistku za to obdobie. Pre istotu .
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

alicacka Pozri príspevok
Áno, keď sa rozhodnete ho opäť používať, tak opäť máte povinnosť prihlásiť na DÚ. Ale nezabudni, za to obdobie, kedy ho nepoužívate, nemôžete si dávať do výdavkov žiadne výdaje na to auto. Napr. ja som krátila aj zákonnú poistku za to obdobie. Pre istotu .
no to si ma nepotesila lebo ja som veru PZP nekratila aj to treba lebo PZP sa neda len tak zrusit len ked odhlasis znacky
0 0
adulienka79 adulienka79

adulienka79 je offline (nepripojený) adulienka79

teraz som zistila, že auto bolo odhlásené z DÚ 2.1.2010, ale za január nebola zaplatená daň a ani podané daňové priznanie. Ak to urobím teraz hrozí mi pokuta, však?
0 0
adulienka79 adulienka79

adulienka79 je offline (nepripojený) adulienka79

Ak robím dodatočné DP uvádzam v ňom všetky autá, alebo len to, ktoré nebolo v riadnom DP?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať