Zavrieť

Porady

odpocet zo zdanitelnej casti

v roku 2009 som mal stratu 5.000,- Eur teraz budem podavat danove priznanie a mam zdanitelnu cast plus7.000,- EUR o kolko si môzem znizit - odpocitat zo zdanitelnej casti za rok 2010 t.j. zo 7.000,-EUr. z dôvodu straty z roku 2009.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jozko12345 Pozri príspevok
    v roku 2009 som mal stratu 5.000,- Eur teraz budem podavat danove priznanie a mam zdanitelnu cast plus7.000,- EUR o kolko si môzem znizit - odpocitat zo zdanitelnej casti za rok 2010 t.j. zo 7.000,-EUr. z dôvodu straty z roku 2009.
    Môžeš si ju umoriť celú.

    jozko12345 je offline (nepripojený) jozko12345

    jozko12345
    a nie je to o jednu stvrtinu? niekde som to cital, ale neviem, ci je to pravda. neviete v ktorom paragrafe by som sa to docital? dakujem

    jozko12345 je offline (nepripojený) jozko12345

    jozko12345
    paragraf 30 o dani z prijmu
    Ustanovenie upravuje obdobie, počas ktorého možno daňovú stratu odpočítavať. Táto lehota bola päťročná. Od 1. januára 2010 sa lehota na odpočet daňovej straty predlžuje na sedem rokov.
    Podľa zakona o dani z prijmu sa predĺžená lehota použije na daňovú stratu vykázanú až po 31. decembri 2009. Napríklad ak daňovník vykázal daňové straty v roku 2009 a 2010, daňovú stratu vykázanú za rok 2009 bude odpočítavať počas piatich zdaňovacích období a až daňovú stratu vykázanú v roku 2010 bude odpočítavať počas siedmich zdaňovacích období.

    Takze je to 7 rokov, dakujem

    odpocet zo zdanitelnej casti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.