Zavrieť

Porady

Registrácia OZ v jednom roku

Dobrý deň , prosim vás zaregistrovali sme na Ministerstvu vnútra teraz v januári 2011 Občianské združenie. Je možné ešte v tomto roku zaregistrovať aj u notára keď chceme príjimať 2 percentá z daní už v roku 2012? Neviem to presne ale niekde som sa dočítal a ak som to pochopil správne , že v jednom roku to nie je možné zaregistrovať. tzn. ak sme sa zaregistrovali v roku 2011, u notára možme až v roku 2012,a prijimať 2 percentá až v roku 2013!!! Pochopil som to správne ? ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Áno, pochopil si to správne ... je to tak uvedené v § 50, ods. 6, písm. e, ZoDP, ktoré uvádza :
    e) prijímateľ vznikol najneskôr v priebehu kalendárneho roka, ktorý predchádza roku, v ktorom sa preukazuje splnenie podmienok podľa písmen d), g) a h),
    ... bohužiaľ, až v roku 2013 ....

    laczko5o je offline (nepripojený) laczko5o

    laczko5o
    Sme OZ - Telovýchovná jednota
    ...sme poberateľom 2% už viac rokov po sebe

    V rámci aktivít Telovýchovnej jednoty máme viac športových oddielov (judo, stolný tenis,...).

    Chceli by sme aby 2% percentá mohli prijímať osobitne športové oddiely na samostatné účty.

    Dá sa to asi urobiť ako organizačné jednotky, ktoré by mali rovnaké IČO (Telovýchovná jednota) ale rozdielne SID, a teda aj číslo účtu (pre oddiely).

    Kde a čo je však potrebné na pridelenie/registráciu SID?

    A ak by sa samostatné SID vybavilo tento rok, kedy by sme mohli prijímať 2% už na samostatné účty?

    Ďakujem.

    Registrácia OZ v jednom roku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.