Zavrieť

Porady

MAXIMALNA MATERSKA 2011

DOBRY DEN
CHCELA BY SOM SA PORADIT OHLADOM MATERSKEJ DOVOLENKY
OD 4.3.2010 SOM BOLA NEZAMESTNANA DO 2.8.2010 OD 2.8.2010 SOM
ZAMESTNANA.DOBROVOLNE POISTENIE SI PLATIM OD 24.8.2010 Z NAJNISSIEHO VYMERIAVACIEHO ZAKLADU 319.58 V JANUARI 2011 SOM
OTEHOTNELA POTREBOVALA BY SOM PORADIT CI SA MI TERAZ OPLATI ZVYSIT DOBROVOLNE POISTENIE NA MAXIMALNY VYMERIAVACI ZAKLAD,ALEBO CO MAM UROBIT ABY SOM DOSTAVALA NAJVYSSIU MATERSKU.DAKUJEM
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Teraz zruš DNP z minima. A o pár dní ... také dva založ nové DNP z maxima.. teda z VZ 1116,75 €. A bude maximálna materská.
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Resp. od sumy 1116,75 odrátaj hrubú mzdu svoju ak pracuješ, a na ten rozdiel sa treba prihlásiť ako DNP. Pozor nie zmeniť, ale zrušiť a nové uzatvoriť.
2 0
BAMBULKA12 BAMBULKA12

BAMBULKA12 je offline (nepripojený) BAMBULKA12

VELMI PEKNE DAKUJEM.
0 0
Jajka77 Jajka77

Jajka77 je offline (nepripojený) Jajka77

Ahojte, mohli by ste mi poradit?.
Od 23.8.2010 si platim DNP z maxima. 20.2.2011 budem mat 26 tyzdnov z maxima.
270 dni DNP bude 20.5.2011.
Tento rok pravdepodobne nestihnem porodit , tehotenstvo snad ano.
Caka ma chirurgicky zakrok, takze snazit zacneme tak april, maj.
Ak by som ostala tehotna tento rok ale neporodila,
chcela by som cerpat z maxima PN pripadne OCR.
Mam pokracovat v plateni z maxima alebo dam zmenu pripadne odhlasku a prihlasku po tych 26 tyzdnoch na minimum a ked zistim ze som tehotna, zmenim na maximum?
A v roku 2012 keby som porodila aby som mala maximum.
Neviem ako dalej s platbami.
Nemam prac.pomer, hladam si pracu, maly ide do skolky v Septembri, vtedy mi konci i poberanie rodic.prisp.,
Dakujem za vsetky postrehy
0 0
Jajka77 Jajka77

Jajka77 je offline (nepripojený) Jajka77

najde sa dajaky poradak s odpovedou? dakujem
0 0
angela85 angela85

angela85 je offline (nepripojený) angela85

no toto je mna dost
takze ked mam priemernu mzdu 550 €, tak z 1116,75 odratam to 550 a z toho rozdielu budem urcitu sumu platit 270 dni (to vychadza normalne 9 mesiacov kalendarne?), no dobre, ale to mi socialka povie ze kolko mam platit, alebo si to mam nejako vyratat sama. a ako to budem platit a kam??
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

angela85 Pozri príspevok
no toto je mna dost
takze ked mam priemernu mzdu 550 €, tak z 1116,75 odratam to 550 a z toho rozdielu budem urcitu sumu platit 270 dni (to vychadza normalne 9 mesiacov kalendarne?), no dobre, ale to mi socialka povie ze kolko mam platit, alebo si to mam nejako vyratat sama. a ako to budem platit a kam??
Je na tebe, či sa prihlásiš, alebo nie Prihlasuješ sa na RLFO - a ty sama si stanovíš VZ ! Tuto pozri základné info - kde, ako, koľko http://www.socpoist.sk/dobrovolne-poistena-osoba/1536s .. aj v zák o SP.
.. a ak sa rozhodneš, že áno - tak potom už si povinná platiť - lebo ak sú nedoplatky (5eur), tak dávky nevyplácajú
0 0
angela85 angela85

angela85 je offline (nepripojený) angela85

no takze, ked mam priemernu mzdu v hrubom 550
tak to je (1116-550)x0,044=24,9€
moze to byt nejaka priblizna suma, ci to ma byt presne vyratana suma?
takze toto budem platit minimalne 270 dni pred zaciatkom materskej, to je asi 9 mesiacov. a k tomu nedoplatku, to znamena, ze ked nestihnem zaplatit presne za tych 270 dni?
0 0
angela85 angela85

angela85 je offline (nepripojený) angela85

takze to mam skocit na socialku, prihlasit sa tam na dobrovolne nemocenske poistenie a tu sumu posielat 9 mesiacov do socialky na ucet
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

angela85 Pozri príspevok
no takze, ked mam priemernu mzdu v hrubom 550
tak to je (1116-550)x0,044=24,9€
moze to byt nejaka priblizna suma, ci to ma byt presne vyratana suma?
takze toto budem platit minimalne 270 dni pred zaciatkom materskej, to je asi 9 mesiacov. a k tomu nedoplatku, to znamena, ze ked nestihnem zaplatit presne za tych 270 dni?
..kľudne môžeš zaokrúhliť VZ (aj tak v zamestnaní nemáš každý mesiac rovnaký) ... kľudne si môžeš dať VZ na DNP napr 550, alebo 600, 650 ... aj tak ti v skutočnosti odíde na DNP len ten rozdiel (v každom mesiaci zvlášť). Môže sa stať, že ak budeš mať v práci nejakú odmenu, tak na DNP bude VZ na ten mesiac nižší - ale na poistnom bude preplatok. To si potom raz začas skontroluješ..
K tomu nedoplatku .. treba platiť načas .. a hlavne ak budeš žiadať už o dávku .. tak skontrolovať - a prípadný nedoplatok rýchlo vyrovnať !!
ešte doplním: Prihlásiš sa na SP - vyplniť RLFO (aj na stránke SP nájdeš) .. u nás hneď dajú aj číslo účtu a VS, niekde posielajú poštou ... môžeš platiť aj v pokladni SP.
Naposledy upravil Katy a R : 23.02.11 at 12:34
0 0
slezka456 slezka456

slezka456 je offline (nepripojený) slezka456

Dobry vecer vsetkym poradakom. Mam jednu otazocku ohladom materskej. Dna 07.03.2011 mi konci rodicovska dovolenka. Momentalne v tomto case som tehotna asi tak 1 mesiac ( predpokladany termin porodu zac. novembra ). Od 07.04.2010 som DNP poistena a platim si sumu 22 eur. A chcela by som vediet co mam urobit aby som mala max. matersku? A tiez este jedna otazocka - ked ma lekar vypise na rizikove ma to vplyv na vypocet materskej ? Za vsetky odpovede vam veeelmi pekne dakujem.
0 0
wingie wingie

wingie je offline (nepripojený) wingie

Dobrý deň, chcem sa informovať o materskej.

Od 1.11.2010 si platím DNP, momentálne som tehotná a termín pôrodu je 6.7.2011

Ako som čítala na vyplatenie materskej z maximálneho vymeriavacieho základu musím spĺňať 270 dní DNP a 270 dní povinného nemoc. poistenia zo zamestnania. Keďže momentálne pracujem od 1.4.2010 - podmienku 270 dní povinného nem. poistenia mám splnenú.

DNP musím byť poistená 270 dní pred termínom pôrodu - čo mne vychádza od 1.11.2010 do 6.7.2011 242 dní takže mi chýba 28 dní, ale ako som sa dočítala k DNP sa môže pripočítať aj iné už ukončené nemocenské poistenie - môže sa tam započítať povinné nemocenské poistenie, ktoré som platila z predchádzajúceho zamestnania od 1.1.2008 - 31.7.2009 ??? Bude mi to vychádzať na materskú z maximálneho vymeriavacieho základu keď počítam, že od 6.7.do 31.7. je len 25 dní ?
Od 1.8.2009 - 1.4.2010 som bola nezamestnaná.

Vopred ďakujem za odpoveď.


0 0
angela85 angela85

angela85 je offline (nepripojený) angela85

Dobrý deň a ako to je keď som nezamestnaná a chcem sa dobrovoľne pripoistiť? koľko musím platiť a koľko budem dostávať?
0 0
angela85 angela85

angela85 je offline (nepripojený) angela85

alebo ma aspon nasmerujte kde sa o tom pise, neviem to tu nejak najst
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

angela85 Pozri príspevok
Dobrý deň a ako to je keď som nezamestnaná a chcem sa dobrovoľne pripoistiť? koľko musím platiť a koľko budem dostávať?
minimálny vymeriavací základ dobrovolne nemocensky poistenej osoby je 329,06€ - sadzba poistného 4,4¨%.

http://www.socpoist.sk/dobrovolne-poistena-osoba/1536s
0 0
angela85 angela85

angela85 je offline (nepripojený) angela85

no ja som sa chcela spytat na tu matersku, ze ked som nezamestnana, chcem ist na vysoku a po vysokej by som chcela ist na matersku, takze ked by som chcela aj tak max matersku, tak vlasne by som sa dobrovolne pripoistila a platila kazdy mesiac 50€ minimalne 270 dni pred materskou. ja som len chcela vediet ci to plati aj pre nezamestnanych
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

angela85 Pozri príspevok
no ja som sa chcela spytat na tu matersku, ze ked som nezamestnana, chcem ist na vysoku a po vysokej by som chcela ist na matersku, takze ked by som chcela aj tak max matersku, tak vlasne by som sa dobrovolne pripoistila a platila kazdy mesiac 50€ minimalne 270 dni pred materskou. ja som len chcela vediet ci to plati aj pre nezamestnanych
DNP je (zatial) pre každého - okrem starobných dôchodcov, predčasných SD a invalidov s poklesom viac ako 70%.

V tvojom prípade - do 270 dní nem.poistenia sa započítava aj doba ukončeného nem.poistenia zo zamestnania. Aby ti vznikol nárok na maximum z DNP, poistenie musí trvať 26 týždňov pred pôrodom (lepšie pred nástupom na materskú)
0 0
angela85 angela85

angela85 je offline (nepripojený) angela85

takze ja budem vlastne aspon 1-2 mesiace platit skor ako sa vlastne o to pokusime
ďakujem
0 0
angela85 angela85

angela85 je offline (nepripojený) angela85

ale tych 26 tyzdnov sa mi zda malo, ked to ma byt 270 dni pred materskou
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

angela85 Pozri príspevok
ale tych 26 tyzdnov sa mi zda malo, ked to ma byt 270 dni pred materskou
V inej téme si písala, že si bola zamestnaná. Do 270 dní poistenia sa počíta - ako som ti už napísala - aj doba poistenia zo zamestnania v posledných dvoch rokoch. 26 týždňov nem.poistenia potrebuješ, ak chceš dávku vyššiu ako z minima.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať