Zavrieť

Porady

užívatelske účty vo windows XP Professional

Našiel som v počítači užívatelske účty, ktore neviem na čo slúžia (mam Windows XP Profesiional, Service pack 2). Okrem účtu "administrator" a účtu "MENO" som našiel dalšie tri účty. ASPNET, IUSR_nazov pocitaca a IWAM_nazov počitaca. Mohli by ste mi vysvetlit (ako laikovi) na čo tie tri účty služia, či su potrebné, či sa mozu vymazat a ako sa v pocitaci vytvorili? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Vyzera to, ze mas v sucastiach Windowsu vybrate aj IIS (webserver) + ASP. Ak nie si programator a nevyvyjas na svojom PC webstranky, tak su tam zbytocne. Ale nemaz len ucty, ale radsej odinstaluj cele IIS, usetris par MB pamate.

    http://serverfault.com/questions/501...nts-for-in-iis

    norko69 je offline (nepripojený) norko69

    norko69
    TomasHC Pozri príspevok
    Vyzera to, ze mas v sucastiach Windowsu vybrate aj IIS (webserver) + ASP. Ak nie si programator a nevyvyjas na svojom PC webstranky, tak su tam zbytocne. Ale nemaz len ucty, ale radsej odinstaluj cele IIS, usetris par MB pamate.

    http://serverfault.com/questions/501...nts-for-in-iis

    nie som programator a nevyvijam na PC webstranky...cize ak tomu dobre rozumiem, tie ucty APNET, IUSR_meno pocitaca a IWAM_meno pocitaca sa tam nainstalovali pri instalacii IIS? A to musel niekto urobit zamerne? (nie iba ja mam pristup na ten PC). Mozes mi vysvetlit ze na co vsetko sa tie ucty dali pouzit v mojom PC?

    a teda nema to nic spolocne s pripajanim na internet, ze? aj ked tie ucty vyhodim nadalej sa budem vediet pripajat na internet?

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Tie ucty sa nedaju pouzit na nic zle. Ako som uz pisal, ucty nemaz rucne, ale odinstaluj IIS a ASP (voltelna sucast IIS).

    norko69 je offline (nepripojený) norko69

    norko69
    TomasHC Pozri príspevok
    Tie ucty sa nedaju pouzit na nic zle. Ako som uz pisal, ucty nemaz rucne, ale odinstaluj IIS a ASP (voltelna sucast IIS).
    cize tie ucty nijak nesuvisia s posielanim nazbieranych udajov z mojho PC programom SPY manager na nastavenu web stranku?

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    norko69 Pozri príspevok
    cize tie ucty nijak nesuvisia s posielanim nazbieranych udajov z mojho PC programom SPY manager na nastavenu web stranku?
    Nepoznam SPY manager...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    ISS = Internet Information Services = súčasť MS Windows = odosielanie chybových hlásení stavu OS. TomasHC naznačil - odobrať zo systému.

    norko69 je offline (nepripojený) norko69

    norko69
    misoft Pozri príspevok
    ISS = Internet Information Services = súčasť MS Windows = odosielanie chybových hlásení stavu OS. TomasHC naznačil - odobrať zo systému.
    a nebude potom chybat?

    norko69 je offline (nepripojený) norko69

    norko69
    TomasHC Pozri príspevok
    Oh Dio... Nebude. Ak bude, nainstalujes znova...
    sorry...som len laik, obycajny uzivatel...preto si pytam radu..keby som sa vyznal v tejto oblasti, nepytam sa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.