Zavrieť

Porady

Nepodal som daňové priznanie za motorové vozidlo za predminulý rok, čo teraz?

No z nedostatku správnych informácií som nepodal daňové priznanie za motorové vozidlo predminulý rok (rok 2009), daň som samozrejme uhradil, ako mám teraz postupovať?
Hrozia mi nejaké sankcie z DÚ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janzitniak.info Pozri príspevok
    Prvý krát ako mi vznikla daňová povinnosť za auto som korektne podal daňové priznanie.

    Pretože som každý rok používal rovnaké auto bol som v tom, že netreba podávať daňové priznanie, no zaplatiť daň som zaplatil podľa sadzobníka samosprávneho kraja, resp. telefonickom rozhovore s pracovníčkou DÚ
    To, že sa nemuselo podávať, ak sa nič nezmenilo už neplatí, to platilo pri cestnej dani. Takže daň si odviedol, ale DP nepodal, dodatočne pošli DP, aby mali k čomu pripárovať platbu, a tento rok už na DP nezabudni.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janzitniak.info Pozri príspevok
    Ďakujem všetkým za odpovede. Oznam z DÚ som žiadny nedostal, bral som to ako v poriadku ...
    Tak najprv skús zavolať správcovi dane, možno ho majú, len Ty si si ho zabudol založiť. A len tak naokraj, na akom základe si potom o predpise dane účtoval?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janzitniak.info Pozri príspevok
    Dobre asi som pomotaný - zavolal som pred chvíľou správcovi dane, ktorý mi potvrdil, že je to všetko v poriadku aj za rok 2009.

    Ak sa môžem opýtať - ak som začal používať iné motorové vozidlo od 1.1.2010 mal som informovať DÚ o jeho používaní hneď v tom dátume, resp. od 2.1.? alebo stačí podať daňové priznanie za iné auto /a odhlásiť staré auto/ tento mesiac?
    Mal si si splniť oznamovaciu povinnosť a prihlásiť ho na daň. Oznamov. povinnosť sa týka aj odhlásenia MV aj prihlásenia. Je do 30 dní, od vzniku , alebo zániku DP.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janzitniak.info Pozri príspevok
    No z nedostatku správnych informácií som nepodal daňové priznanie za motorové vozidlo predminulý rok (rok 2009), daň som samozrejme uhradil, ako mám teraz postupovať?
    Hrozia mi nejaké sankcie z DÚ?
    Potom na základe čoho si ju uhradil? A to sa správca dane neozval, že má platbu a nemá DP?
    Lektor počítačových kurzov - viac na www.janzitniak.info ...viac janzitniak.info
    Prvý krát ako mi vznikla daňová povinnosť za auto som korektne podal daňové priznanie.

    Pretože som každý rok používal rovnaké auto bol som v tom, že netreba podávať daňové priznanie, no zaplatiť daň som zaplatil podľa sadzobníka samosprávneho kraja, resp. telefonickom rozhovore s pracovníčkou DÚ

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    janzitniak.info Pozri príspevok
    Prvý krát ako mi vznikla daňová povinnosť za auto som korektne podal daňové priznanie.

    Pretože som každý rok používal rovnaké auto bol som v tom, že netreba podávať daňové priznanie, no zaplatiť daň som zaplatil podľa sadzobníka samosprávneho kraja, resp. telefonickom rozhovore s pracovníčkou DÚ
    Treba ísť osobne za správkyňou a dohodnúť sa na postupe .Možno to bude menej boľavé .

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Len sa čudujem, že DÚ zatiaľ nekonal. U nás keď sa náhodou nepodá DP v termíne, do týždňa má daňovník predvolanku na DÚ s výzvou na podanie DP.
    Lektor počítačových kurzov - viac na www.janzitniak.info ...viac janzitniak.info
    Ďakujem všetkým za odpovede. Oznam z DÚ som žiadny nedostal, bral som to ako v poriadku ...
    Lektor počítačových kurzov - viac na www.janzitniak.info ...viac janzitniak.info
    Dobre asi som pomotaný - zavolal som pred chvíľou správcovi dane, ktorý mi potvrdil, že je to všetko v poriadku aj za rok 2009.

    Ak sa môžem opýtať - ak som začal používať iné motorové vozidlo od 1.1.2010 mal som informovať DÚ o jeho používaní hneď v tom dátume, resp. od 2.1.? alebo stačí podať daňové priznanie za iné auto /a odhlásiť staré auto/ tento mesiac?
    Lektor počítačových kurzov - viac na www.janzitniak.info ...viac janzitniak.info
    Ďakujem za odpoveď ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.