Zavrieť

Porady

Len pre správnosť

Nasa firma nakupuje stravne listky Cheque de Jeneur, po objednavke na vystavia zalohovu fakturu na celu sumu, tu uhradime a nasledne nam dorucia stravenky aj s fakturou s odpocitanou zalohou, takze faktura je nulova. Podla rozdelovnika ich rozdame zamestnancom, 45% im stiahneme z vyplaty, chcem vediet ci moje uctovanie na zaklade týchto dokladov je spravne:
1. Nákup 213/321 zalohova fa
2. Úhrada zálohy 314/221 bankový výpis
3. faktura - odpocet zalohy 321/314 riadna fa
4. Vydaj zamestnancom 45% 335/213 rozdelovnik
55% 527/213
5. Vyrovnanie pohl. voci zam. 331/335 vyplatná paska

A este otazocka, pohladavku voci zamestnancom zauctovat cez pohladavky alebo cez ID
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    este mi tak napadlo, ci by som mohla vypustit tu 213, a rovno uctovat na 527, nakolko mi nezostanu ziadne stravenky, a potom si znizit naklady o tych 45% co si hradia zamestnanci??
    527/321
    314/221
    324/314
    335/527
    331/335

    co by bolo spravnejsie??

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    angelaanakonda Pozri príspevok
    Nasa firma nakupuje stravne listky Cheque de Jeneur, po objednavke na vystavia zalohovu fakturu na celu sumu, tu uhradime a nasledne nam dorucia stravenky aj s fakturou s odpocitanou zalohou, takze faktura je nulova. Podla rozdelovnika ich rozdame zamestnancom, 45% im stiahneme z vyplaty, chcem vediet ci moje uctovanie na zaklade týchto dokladov je spravne:
    1. Nákup 213/321 zalohova fa Nesprávne, zálohová fa od dodávateľa sa neúčtuje. Nedošlo v skutočnosti dodaniu str.listkov, tak nemôžeš účtovať ani na 213 účet.
    2. Úhrada zálohy 314/221 bankový výpis Správne
    3. faktura - odpocet zalohy 321/314 riadna fa Prijatá faktúra: 213, 518, 343 (ak ste platiteľmi DPH) / 321, odpočet zálohy 321/314
    4. Vydaj zamestnancom 45% 335/213 rozdelovnik
    55% 527/213 Môže byť
    5. Vyrovnanie pohl. voci zam. 331/335 vyplatná paska Môže byť

    A este otazocka, pohladavku voci zamestnancom zauctovat cez pohladavky alebo cez ID

    v citáte

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    angelaanakonda Pozri príspevok
    este mi tak napadlo, ci by som mohla vypustit tu 213, a rovno uctovat na 527, nakolko mi nezostanu ziadne stravenky, a potom si znizit naklady o tych 45% co si hradia zamestnanci??
    527/321
    314/221
    324/314
    335/527
    331/335

    co by bolo spravnejsie??
    Účet 213 sa nemôže vypustiť.
    bozinku, ja som uz taka dopletena dnes... jasne, ze zalohovu fakturu neuctujem... Takze 213 musi byt ...dakujeeem :*

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.