Zavrieť

Porady

materska v roku2011

Dobry den prosim o radu som DNP od juna 2010 platim si max. vym. zaklad.V marci 2011 to bude už 270 dni.V decembri 2011 nastupim na matersku dovolenku.budem dostavat materske z max. vym zakladu? lebo bolo mi povedane na SP že nie iba v tedy keby som nastupila na matersku až v roku 2012 dovtedy by sa mi to počitalo iba z minima tak teraz neviem poradte mi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Do 30.6.2010 bol maximálny VZ na nemoc.poistenie 1084,55 €.
    Takže predpokladám, že keď si sa prihlásila si stanovila takýto VZ a z tejto sumy si platila nemoc.poistenie celý rok 2010. Takže aj výpočet materského bude vychádzať zo súčtu VZ od 6-12/2010. V každom prípade budeš dostávať peknú sumu.
    Až po 6 mesiacoch si mohla zmeniť výšku VZ na iný (od 1.7.2010 je už max. VZ 1116,75 €).
    ja so si platila max.vym.zaklad ale iba od juna 2010 a na matersku mam nastupiť v novembri 2011 a na SP mi povedala že budem brat iba s minima pretože som neplatila cely rok 2010 iba od juna ze max.budem brat len vtedy keby som na md nastupila v 2012

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.