Zavrieť

Porady

Zdanuje sa dotacia na podnikanie?

Dobry den,
tento rok som zalozil zivnost. Z uradu prace mi schvalili dotaciu.
Chcel by som sa spytat ci musim buduci rok v danovom priznani tuto dotaciu tiez uviest ako prijem, a rovnako ci veci kupene z dotacie mozem pouzit na znizenie zakladu dane alebo mam vsetko viest separatne a nemiesat do ziskov a vydajov podnikania.
Na urade prace mi to nevedeli zodpovedat.
dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Dotácia je zdaniteľným príjmom, čiže sa z nej musí zaplatiť daň. Daňovník zahŕňa do príjmov roka, ktorý ide zdaňovať len tú časť dotácie, ktorú už vyčerpal
    http://podnikam.webnoviny.sk/spravod...A1dzka%20firmy

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tom2 Pozri príspevok
    Dobry den,
    tento rok som zalozil zivnost. Z uradu prace mi schvalili dotaciu.
    Chcel by som sa spytat ci musim buduci rok v danovom priznani tuto dotaciu tiez uviest ako prijem, a rovnako ci veci kupene z dotacie mozem pouzit na znizenie zakladu dane alebo mam vsetko viest separatne a nemiesat do ziskov a vydajov podnikania.
    Na urade prace mi to nevedeli zodpovedat.
    dakujem za radu
    Dotáciu treba zaevidovať do záväzkov. Úhradu do príjmov neovplyvňujúcich základ dane.
    Výdavky hradené z dotácie účtovať do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane.
    Na konci roka spočítať, koľko si minul z dotácie a to preúčtovať nepeňažným pohybom do príjmov ovplyvňujúcich základ dane. Zároveň znížiť o túto sumu závňzok voči ÚP.

    P.S.: Na hlavnej stránky porada.sk je vyhľadávanie. Stačí tam zadať slovo "dotácia" a vyskočí zoznam tém na tvoju otázku.

    Zdanuje sa dotacia na podnikanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.