Zavrieť

Porady

Povinnost registracie

Dobry den,

celkom nerozumiem paragrafu 7, konkretne:
----
(2) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred dodaním služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.
----

to jest ak poskytnem sluzbu do Ceskej republiky a
- ja nie som platitelom dph
- prijemca je platitelom dph

mam povinnost registrovat sa ako platitel DPH na danovom a od tej chvile som platitelom DPH aj pre sluzby tu na slovensku? kvoli 1 fakture urobenej do CR?

Dakujem velmi pekne za odpovede, pripadne upresnim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Ak je miesto dodania v ČR (pozri si §15 a §16), tak sa zaregistruješ na DÚ, aby si mohol preniesť daňovú povinnosť na českého príjemcu služby. T.j. Tvoja faktúra bude bez DPH vystavená. Registrácia podľa §7 a §7a neznamená, že sa staneš platiteľom DPH, ale budeš iba registrovaný pre účel poskytovania / prijímania služieb do / z EÚ.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Znamená to, že v tom prípade nepodáva daňové priznanie na DPH, iba súhrnný výkaz?
    A keď má pridelené IČDPH, nieje potom povinný fakturovať aj na Slovensku s DPH?

    Čiže na všetky faktúry uvádza svoje IČDPH, ale DPH tam neuvádza? Ani do Česka, ale ani na Slovensku? Na základe čoho potom na Slovensku DPH nedáva?
    Ďakujem.
    Naposledy upravil Fany : 20.01.11 at 12:02

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    SV by mal podať, do daňového priznania toto nejde nikam.
    Nie, nie je. Nestáva sa platiteľom, iba je účelovo registrovaný pre DPH.
    Naposledy upravil Luba : 20.01.11 at 12:12

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    neplatí vždy, že netreba podávať DP DPH. Platí to pri dodaniach, ale neplatí to pri nadobudnutí z EU.
    §7 znamená, že je povinný dodaniť nadobudnutý tovar z EU, ale DPH nemá nárok si odpočítať. teda v prípade §7 podáva DP DPH.
    §7a znamená, že je povinný dodaniť prijatú službu z EU, ale nemá nárok na odpočítanie - podáva DP DPH.
    §7 alebo 7a - stačí registrácia podľa jedného z nich, ale platia obidve vyššie spomenuté povinnosti.
    V prípade registrácie nadobúda tovar i služby z EU bez DPH - prenáša sa daňová povinnosť z EU na Slovensko.
    Neznamená to automatické "zdraženie" nákupov.
    v rámci SR regiónu je naďalej neplatiteľ DPH.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Luba Pozri príspevok
    SV by mal podať, do daňového priznania toto nejde nikam.
    Nie, nie je. Nestáva sa platiteľom, iba je účelovo registrovaný pre DPH.
    ... a čo riadok 15 a 17 daňového priznania pre DPH?

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    Fany Pozri príspevok
    ... a čo riadok 15 a 17 daňového priznania pre DPH?
    Služby s miestom dodania v inom členskom štáte sa do daňového priznania neuvádzajú. V tomto prípade to nie sú služby oslobodené od DPH.

    Maryl1 je offline (nepripojený) Maryl1

    Maryl1
    presne ja mam podobny problem som v zahranici na vystave zdrzim s atu dlhsie lebo v zahranici hladam aj zakazky, mam moznost kupit si elektronicke sluzby a softver v spanielsku, nie som platca dph nie som ani registrovana lebo som to doposial nepotrebovala, neviem akym sposobom si mam tu sluzbu kupit - kedze nemam IC DPH, akciova cena je iba ak si to kupim ihned - kym pridem na slovensko zaregistrujem sa vyhody stratim ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.