Zavrieť

Porady

Je nutná evidencia skladu?

Ahojte,

chcela by som sa opytat. Vediem JÚ živnostníkovi, ktorý vykonáva opravy striech. Materiál, ktorý nakúpi spotrebuje priamo na opravu strechy, je nutné v takýchto prípadoch viesť sklad, keď fyzicky mu žiadny materiál neostane? A ešte jedna otázka, keď vystavujem fa stačí uviesť "faktúrujem na základe obj. resp. ZoD" a dať sumu, alebo musí byť rozpísaný materiál a práca? Je na to nejaký predpis?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Petra 246 Pozri príspevok
    Ahojte,

    chcela by som sa opytat. Vediem JÚ živnostníkovi, ktorý vykonáva opravy striech. Materiál, ktorý nakúpi spotrebuje priamo na opravu strechy, je nutné v takýchto prípadoch viesť sklad, keď fyzicky mu žiadny materiál neostane? A ešte jedna otázka, keď vystavujem fa stačí uviesť "faktúrujem na základe obj. resp. ZoD" a dať sumu, alebo musí byť rozpísaný materiál a práca? Je na to nejaký predpis?
    Ďakujem
    1. Nie
    2. Nemusí sa rozpisovať, stačí len fa vám za práce.....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja si myslím, že nejde o jedinú strechu a tak ak aj nevedie klasický sklad, mal by evidovať spotrebovaný materiál podľa zákaziek.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    KEJKA Pozri príspevok
    ja si myslím, že nejde o jedinú strechu a tak ak aj nevedie klasický sklad, mal by evidovať spotrebovaný materiál podľa zákaziek.
    To áno, aby mal podklad aj k fakturácii, lebo bez nejakej evidencii sa to nedá.

    Petra 246 je offline (nepripojený) Petra 246

    Petra 246
    Tweety Pozri príspevok
    To áno, aby mal podklad aj k fakturácii, lebo bez nejakej evidencii sa to nedá.
    Stane sa, že objedna material na viac menších striech, ale v priebehu mesiaca to všetko minie na tie strechy. Tak čo v takomto prípade? Stačí len naša evidencia?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Doplním, zadať si do softu evidenciu zákaziek a podľa zmlúv takto evidovať príjmy a výdaje, ( v PÚ náklady a výnosy), je lepší prehľad o jednotlivých zákazkách, dá sa odsledovať buď zisk, alebo strata na tej ktorej stavbe.

    Je nutná evidencia skladu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.