Zavrieť

Porady

Oslobodené príjmy, výpočet koeficientu a ročnej DPH

Dobrý deň,riešim momentálne problematiku výpočtu koeficientu. Máme v účtovnícte oslobodené príjmy z prenájmu nehnuteľnosti, provízny prjem z finančných služieb z Brokernetu - ten som dala tiež ako oslobodený, nieje mi jasné, či príjmy z poistovne pri poistnej udalosti na aute majú byť tiež naúčtované ako oslobodené alebo jednoducho len ako nepodliehajúce dani bez evidencie DPH a takisto neviem čo s príjmami z Úradu práce ako refakturácia mzdy na zamestnanie človeka z Úradu práce, účtovala som ich len ako príjmy nepodliehajúce DPH, bez evidencie DPH. Je to tak správne alebo mám niečo opraviť? Potrebujem si spraviť ročné zúčtovanie DPH a prepočet koeficientu a neviem čo vsetko tam mam započítať a ako. Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    nikituska Pozri príspevok
    Dobrý deň,riešim momentálne problematiku výpočtu koeficientu. Máme v účtovnícte oslobodené príjmy z prenájmu nehnuteľnosti, provízny prjem z finančných služieb z Brokernetu - ten som dala tiež ako oslobodený, nieje mi jasné, či príjmy z poistovne pri poistnej udalosti na aute majú byť tiež naúčtované ako oslobodené alebo jednoducho len ako nepodliehajúce dani bez evidencie DPH a takisto neviem čo s príjmami z Úradu práce ako refakturácia mzdy na zamestnanie človeka z Úradu práce, účtovala som ich len ako príjmy nepodliehajúce DPH, bez evidencie DPH. Je to tak správne alebo mám niečo opraviť? Potrebujem si spraviť ročné zúčtovanie DPH a prepočet koeficientu a neviem čo vsetko tam mam započítať a ako. Ďakujem za každú radu.
    Áno, uvažuješ správne, do koeficientu /ak ho počítaš/ idú len prvé dva príjmy, dokonca ak by boli len príležitostné tak by tam tiež nemuseli ísť §50.2c),d)

    Oslobodené príjmy, výpočet koeficientu a ročnej DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.