Zavrieť

Porady

Ešte raz povinnosti podľa §7a

Pekný večer prajem. Ja sa chcem spýtať, že konkrétne kde, v ktorom § je napísané, že podľa §7a nie ne nárok na odpočet dane???
Lebo v § 69 zákona o DPH stojí:

(3) Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku.


§7a nikde nie je spomínaný! Šéf chce konkrétne ktorý § toto pojednáva, a ja som ho nenašla.
Poraďte prosím Vás. Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    leonka5 Pozri príspevok
    Pekný večer prajem. Ja sa chcem spýtať, že konkrétne kde, v ktorom § je napísané, že podľa §7a nie ne nárok na odpočet dane???
    Lebo v § 69 zákona o DPH stojí:

    (3) Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku.


    §7a nikde nie je spomínaný! Šéf chce konkrétne ktorý § toto pojednáva, a ja som ho nenašla.
    Poraďte prosím Vás. Ďakujem pekne
    Leonka, §69.3 musíš čítať v súčinnosti s §7a ktorý hovorí že
    " Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, je príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu, pri ktorej je povinná platiť daň podľa § 69 ods. 3, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred prijatím služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.

    Teda modrou si Ty, ako zdaniteľná osoba podľa §7a a červenou je myslená iná osoba a teda "modrá" a "červená" sú povinné platiť daň....

    Čo sa týka toho že nikde nie je uvedené že nemáš nárok na odpočet DPH, tak v zákone je uvedné kto má nárok na odpočet, hovorí o tom §49 Odpočítanie dane platiteľom, a kto je platiteľ je v §4.5 a §4.6, Ty si len zdaniteľná osoba ale nie si platiteľ takže nemáš nárok na odpočet DPH.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pekne vysvetlené, vyfarbené.....

    leonka5 je offline (nepripojený) leonka5

    leonka5
    Ďakujem pekne. Naozaj je to super vysvetlené. Dúfam, že aj môj šéf to pochopí. Z mojej strany je to OK. :-)

    Ešte raz povinnosti podľa §7a

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.