Zavrieť

Porady

Ako byť dnes záhradkárom?

Dobrý deň milí poraďáci !
Mám taký problém: minulý rok som prišla o 20 á záhradu a neviem si bez nej zvyknúť: nechutí mi ovocie a zelenina z obchodných reťazcov, ale chýba mi aj ten pocit robiť niečo vlastnými rukami a tešiť sa z výsledku. V mojom okolí už ani nie sú tradičné záhrady, na dlhodobejší prenájom tiež nič nie je, bývalý Zväz záhradkárov neexistuje. Blíži sa jar a mne je smutnejšie a smutnejšie...... kto poradí ?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

hubatá Pozri príspevok
Dobrý deň milí poraďáci !
Mám taký problém: minulý rok som prišla o 20 á záhradu a neviem si bez nej zvyknúť: nechutí mi ovocie a zelenina z obchodných reťazcov, ale chýba mi aj ten pocit robiť niečo vlastnými rukami a tešiť sa z výsledku. V mojom okolí už ani nie sú tradičné záhrady, na dlhodobejší prenájom tiež nič nie je, bývalý Zväz záhradkárov neexistuje. Blíži sa jar a mne je smutnejšie a smutnejšie...... kto poradí ?
Ja by som aj, ale musela by si chodiť na týždňovky.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hubatá Pozri príspevok
Dobrý deň milí poraďáci !
Mám taký problém: minulý rok som prišla o 20 á záhradu a neviem si bez nej zvyknúť: nechutí mi ovocie a zelenina z obchodných reťazcov, ale chýba mi aj ten pocit robiť niečo vlastnými rukami a tešiť sa z výsledku. V mojom okolí už ani nie sú tradičné záhrady, na dlhodobejší prenájom tiež nič nie je, bývalý Zväz záhradkárov neexistuje. Blíži sa jar a mne je smutnejšie a smutnejšie...... kto poradí ?
add 1. ...ako si prišla o záhradu ?...výpoveď z nájmu , predaj , štátny záujem atď ...???

add 2. ...čo tak niečo kúpiť ?... nemáš financie alebo sa neoplatí ...alebo ....???

add 3. ...predsa keď až tak túžiš , hádam niečo vymyslíš , či už všetky možnosti sú vyčerpané ???
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

1. O záhradu som prišla tak, že môj dlhoročný priateľ mi napísal závet na tú záhradu, ale vydedený synček sfalšoval všetko, čo sa dalo cez notárku - no a dlhodobý súdny proces mám na krku.
2. Aj by som niečo kúpila, ale v mojom okolí typické záhrady nie sú. Predáva sa to ako stavebný pozemok, a sú veľmi drahé a v okolí sú postavené vily s bazénmi kde sa ja s mojimi rajčinami a uhorkami nehodím.
3. Ako rozmýšľam, tak rozmýšľam, nič ma už nenapadá okrem balkónu. Minulý rok som aj nasadila vďaka radám tu na porade, ale neviem to ..... úroda bolo 8 ks, a začala som neveriť týmto fotkám z porady, že to bolo vypestované bez chémie, bez hnojenia. A nemienim sa otráviť, veď v takom hrantíku je predsa málo zemi, tak tá rajčina musí byť prehnojená.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...hm , keby si mala bydlisko ako ja , už by si možno aj záhradu mala ...
Teraz , pred cca 2 týždňami sme predali 4 árovú v záhradkárskej lokalite ...
Raj na zemi pre Teba ...
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Jááj, načo si predával: budovanie záhradky je dlhodobá vec a potom - veď tam necháš srdce. Ja ešte podľa našej vlády som mladá, takže chodím do roboty, ale keď by ma z nej prepustili čo môže byť každú chvíľu - tak sa doma zbláznim. Zatiaľ by mi stačila malá chatička (schovať si veci a aj seba pred dažďom). Ideálne by bolo keby tam bola elektrika, pitná voda a aspoň 4 á pozemok.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...he , nedalo sa na dvoch frontoch bojovať ...
Mne sa splnil sen ...chalupu sme kúpili , cca 1 1/2 roka nazad , teraz sa tu realizujem ...aj teraz som na chalúpke ...makám jak čierny...
Iba občas odbehnem ku mašine , zohriať sa ...ešte som ani neobedoval , len na káve fungujem ...
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Hubata,normalne Ta lutujem,keď si ja spomeniem,ako rada chodím na zahradu.
Píšeš,že v tvojom okolí nie je zahrada.Ja ju tiež mam 16 km od bytu.Chodím tam autom,2-3 krat do tyždna cez sezonu.Podľa roboty a počasia.Chceli sme kupit zahradu u nas,ale sa nam žiadna nepačila čo bola na predaj.Keby som mala rodinny dom ako Bucháč,splnil by sa mi sen.Ale ked nemam,tak rada chodím na moju zahradku,6 arovú.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

hubatá Pozri príspevok
Dobrý deň milí poraďáci !
Mám taký problém: minulý rok som prišla o 20 á záhradu a neviem si bez nej zvyknúť: nechutí mi ovocie a zelenina z obchodných reťazcov, ale chýba mi aj ten pocit robiť niečo vlastnými rukami a tešiť sa z výsledku. V mojom okolí už ani nie sú tradičné záhrady, na dlhodobejší prenájom tiež nič nie je, bývalý Zväz záhradkárov neexistuje. Blíži sa jar a mne je smutnejšie a smutnejšie...... kto poradí ?
Vidíš, hubatá, ja mám zase opačný problém. Mám záhradu pri dome, neviem si ale zvyknúť na to, že už asi na nej moc neporobím, zradila ma chrbtica. Mám rada moje ovocie a zeleninu zo záhradky, nehnojím, iba kompost na jar dávam, nestriekam, iba vyhadzujem poškodené, však príroda si poradí. Raz sú slivky, raz čerešne, raz jablká, vždy sú hrušky, ríbezle, egreše, maliny a jahody. Zelenina je tá, čo zasadím a čo prežije. Dnes som práve s manželom rozmýšľala, či si nezavoláme nejakú pomoc na jar, alebo budeme len kosiť, čo narastie. Neviem, na koho sa obrátiť, kto by nám pomohol. Cítim sa tam dobre, nechce sa mi predať, čo sme roky budovali.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...no mne je ťa tiež ľúto, už som čítala o tebe min. rok, ale aj to je mi ľúto, že nie si bližšie k východu /aspoň si myslím..neviem odkiaľ si/ predala by som ti rodinný dom s obrovskou záhradou.Tam by si sa mohla realizovať. Ani by si sama na to nestačila...
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Ja teda som z Nitry a kde kade v okolí je vidno aj v záhradkárskych osadách neobrábané pozemôčky, ktoré teda nie sú vhodné ako stavebné pozemky a veľa ľuďom sa veľmi robiť nechce, starí postupne vymierajú a nemá ich kto nahradiť.
Neviem teda odkiaľ si ale nebude to iste až tak zlé, treba len viac chodiť s otvorenými očami.
Keď niečo vyhliadneš a nedá sa zistiť od "susedov", tak pozrieš identifikuješ na guglemaps a hlavne na katasterportál, tam zistíš poľahky komu to patrí...
Veľa pôdy ľadom nevysporiadanej a to aj v okolí Bratislavi a orná pôda nevhodná na stavbu v extraviláne fakt nie je drahá... Ale dá sa nájsť aj v rámci mesta, chce to len trochu optimiznu, energie a nebáť sa a ísť do toho, lebo inak tu môžeš lamentovať ešte dlho...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

wabi Pozri príspevok
Ja teda som z Nitry a kde kade v okolí je vidno aj v záhradkárskych osadách neobrábané pozemôčky, ktoré teda nie sú vhodné ako stavebné pozemky a veľa ľuďom sa veľmi robiť nechce, starí postupne vymierajú a nemá ich kto nahradiť.
Neviem teda odkiaľ si ale nebude to iste až tak zlé, treba len viac chodiť s otvorenými očami.
Keď niečo vyhliadneš a nedá sa zistiť od "susedov", tak pozrieš identifikuješ na guglemaps a hlavne na katasterportál, tam zistíš poľahky komu to patrí...
Veľa pôdy ľadom nevysporiadanej a to aj v okolí Bratislavi a orná pôda nevhodná na stavbu v extraviláne fakt nie je drahá... Ale dá sa nájsť aj v rámci mesta, chce to len trochu optimiznu, energie a nebáť sa a ísť do toho, lebo inak tu môžeš lamentovať ešte dlho...
Nemyslím si, že zadávateľka témy tu lamentuje, alebo sa sťažuje...

Skor by som videl opačný postoj a to aroganciu a nepochopenie majetných, voči tým,ktorí z nejakých objektívnych, či subjektívnych dovodov tento majetok nemajú , alebo ho nestihli nadobudnúť.

Ale aby som nebol
,
riešenie pre zadavateĺku témy je také , že tých niekoĺko árov záhradky si može PRENAJAŤ .
Treba jednoducho dať INZERÁT ,hlavne teraz v zime a do jari by nejakú záhradku do prenájmu mohla dostať.
Riešiť situaciu cez kataster-portál by som nedoporučoval,
lebo sa treba riadiť dopytom-ponukou,
jednoducho tam kde NIE JE ponuka , tam je zbytočne adresovať DOPYTY.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ďakujem, že ste ku mne takí milí, ani som nečakala takú odozvu. Samozrejme inzeráty som podávala, aj ich sledujem: prenajať už menej ako aspoň na 10 rokov sa mi nevyplatí - to by som dopadla tak ako teraz: môžu ma kedykoľvek vyhodiť a zas mi tam všetko zostane. Aj v mojom okolí je strašne veľa neobrábanej pôdy, ale na záhradu mi nikto neprenajme. Keby som tak tam chcela mať parkovisko, sklady, zmrzlináreň, alebo na chate trvalo bývať tak to áno. Ja som tiež nechcela veriť že sa v okolí BA nenájde na prenájom záhrada s nejakou malou chatkou ale predstavte si že už hľadám 2 roky - a nič..... Ďakujem, aj tak ste mi pomohli, zistila som že ešte ľudia dokážu pochopiť toho druhého aj keď sa jedná len - o záhradu.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

....smutné
ja som dávnejšie mala prenajatú záhradu v BA, bol to pozemok Slov.železníc,/ja som to mala v prenájme od pána-starý dedko, ktorý bol kedysi železničiar/ ktorý bol vlastne pri trati bolo tam viac záhrad. tak ma napadlo ak majú železnice ešte v správe takéto pozemky-záhrady či by nestálo zato sa ísť tam informovať.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Chcel som iba vyprovokovať k činom. Veľa ľudí je naozaj pasívnych aj na to aby si inzerát prečítalo a reagovalo naň.
Jednoducho ak ho priamo nevyzvete, nejedná a neprenajíma a nepredáva.
Bratislava má nevýhodu, že je tam fakt draho a každý aktívny uvažuje ako pôdu lepšie speňažiť a pasívny nechá zarásť trávou a jednanie je tam iné ako vo zvyšku Slovenska. Všetci sú veľmi asertívny a nemajú čas a pochopenie.
Napriek tomu v okrajovaj oblasti si to viem predstaviť vždy je šanca len sa človek nesmie vzdať a hľadať ďalej, poučiť sa so svojich chýb a hľadať ako na to aby sa to napokon podarilo. Trpezlivosť a aktívne hľadanie prináša úspech.
Viem si predstaviť, že by vám niekto kto nestíha a ani nebýva dal záhradku do užívania aj bezodplatne a ešte by bol rád, že sa o záhradku niekto stará a nerastie tam burina. Môj bývalí sused takto záhradkári už asi 10 rčokov a nič ho to nestojí.
S tou železnicou to tiež nie je zlý nápad.
Na pozemkoch železníc a tých je tiež veľa sa totiž nemôže stavať ale obrábať by sa dali... Pokiaľ nebudete stavať paláce tak si to nikto ani nevšimne!
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

wabi Pozri príspevok
Chcel som iba vyprovokovať k činom. Veľa ľudí je naozaj pasívnych aj na to aby si inzerát prečítalo a reagovalo naň.
Jednoducho ak ho priamo nevyzvete, nejedná a neprenajíma a nepredáva.
Bratislava má nevýhodu, že je tam fakt draho a každý aktívny uvažuje ako pôdu lepšie speňažiť a pasívny nechá zarásť trávou a jednanie je tam iné ako vo zvyšku Slovenska. Všetci sú veľmi asertívny a nemajú čas a pochopenie.
Napriek tomu v okrajovaj oblasti si to viem predstaviť vždy je šanca len sa človek nesmie vzdať a hľadať ďalej, poučiť sa so svojich chýb a hľadať ako na to aby sa to napokon podarilo. Trpezlivosť a aktívne hľadanie prináša úspech.
Viem si predstaviť, že by vám niekto kto nestíha a ani nebýva dal záhradku do užívania aj bezodplatne a ešte by bol rád, že sa o záhradku niekto stará a nerastie tam burina. Môj bývalí sused takto záhradkári už asi 10 rčokov a nič ho to nestojí.
S tou železnicou to tiež nie je zlý nápad.
Na pozemkoch železníc a tých je tiež veľa sa totiž nemôže stavať ale obrábať by sa dali... Pokiaľ nebudete stavať paláce tak si to nikto ani nevšimne!
A teraz som si spomenul,

jeden moj vzdialený príbuzny,z BA

hĺadal tiež záhradku , a našiel !

Ale až kdesi pri Lozorne.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

No oproti hotelu Forum aj pri prezidentskej "chatke" už asi boli všetky záhradky obsadené.
A prečo nie, ak mu Lozorno vyhovuje...
Veľa ľudí teraz skupuje dokonca pozemky v Maďarsku.
Ďalšia vec, ak predáš byt v BA, tak v menšom mestečku do 100 km od BA kúpiš aj čosi o čom sa ti v tomto našom "pupku sveta" či ako som počul "bradavici na Dunaji" ani nesnívalo...
Mne napríklad až tak nevadí že nežijem v BA, dá sa na to zvyknúť aj ľudia tu majú často lepší postoj aj je lacnejšie všetko...
1 0
jazzy jazzy

jazzy je offline (nepripojený) jazzy

Máme rodinný dom pri Bratislave, pozemok 10 árov. Polovička okrasná, polovička bývala úžitková. Starali sme sa o ňu spolu s mojím otcom. Otec posledné 2 roky už veľmi nevládal, vlani zomrel. Ja má už vyše roka problémy s nohou, tak sa už teraz bojím, čo bude so záhradou. Môj manžel mi sem-tam pomôže, ale veľmi ho to nebaví. Hubatá, ak by si mala záujem, môžeme sa dohodnúť.
1 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Dobrá ponuka Jazzy, aspoň sa ukáže, či to hubatá myslí vážne...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

No nááááhodou, hubka je záhradníčkou telom, dušou, a svrbí ma na jazyku - že aj hubou ... Všakže? A aj keď má fantastický zmysel pre humor, toto myslí smrteľne vážne...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

lujza.j Pozri príspevok
....smutné
ja som dávnejšie mala prenajatú záhradu v BA, bol to pozemok Slov.železníc,/ja som to mala v prenájme od pána-starý dedko, ktorý bol kedysi železničiar/ ktorý bol vlastne pri trati bolo tam viac záhrad. tak ma napadlo ak majú železnice ešte v správe takéto pozemky-záhrady či by nestálo zato sa ísť tam informovať.
Hubi, dnes v správach bolo, že kauza Talapka je už na súde. Takže ak ten spor so železnicami prehrá, možno máš šancu - ak nebude záhrada, nestačil by kúsok rybníka? Čo tak vymeniť rýľ a motyku za udicu...
Nebuď smutná, snáď sa šťastie na Teba usmeje...
Naposledy upravil Oliwa : 01.02.11 at 21:43
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať