Zavrieť

Porady

Danove priznanie ak prijmy a vydavky boli nula

Dobry den

Mam dotaz - mam jednoosobovu s.r.o., kde za rok 2010 nebol ziaden prijem ani vydaj. Za rok 2009 boli len vydaje (okolo 400 Euro).

Viete mi poradit ako s danovym priznanim? Je mozno uviest v DP vsade len nulu? Ako je to so suvahou a vysledovkou? Mam urobit aj to? Mam brat do uvahy aj vydavky za rok 2009?

Dakujem pekne.

S pozdravom,
Forgetmenot
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    robíš komplet účtovnú závierku, t.j. DPPO, výkazy, poznámky.
    sro nemá účet? Minimálne tam sú nejaké poplatky.
    A ak naozaj nič, tak v DPPO môže byť nula, ked je reálne nula - ak to vyplýva z účtovníctva.
    rovnako mala byť RUZ urobená v r. 2009, takže to už máš vysporiadané.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Za rok 2009 si nerobil daňové priznanie ? To akože ťa daňový úrad nepozval na krátku debatu?
    Minimálne na riadku 001,031,055,056,066,067,068,069 nebudeš mať nulu,
    Ak sro nič nerobila tak účet nemusí mať základné imanie môže mať v poladni

    Forgetmenot je offline (nepripojený) Forgetmenot

    Forgetmenot
    s.r.o. ucet nema. len pokladnu. co je RUZ? Konatel nie je zamestnancom a s.r.o. nema ziadnych zamestnancov.

    DPPO za r. 2009 bolo podane v lehote. tych 400 Euro - ako naklady. Zakladne imanie je 5000 Euro.

    Cize, mam to napisat tak, ze vsade dam len nulu?
    Dakujem

    Linda88 je offline (nepripojený) Linda88

    Linda88
    Prosim Vás možte mi niekto poradit.Pracovala som len 3 mesiace a neviem či mam od toho zamestnavatela žiadat potvrdenie k DP?A ostatne mesiace som evidovana na urade prace,mam doložit aj z uradu doklad?Budem vdačna ak pomožete.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Forgetmenot Pozri príspevok
    s.r.o. ucet nema. len pokladnu. co je RUZ? Konatel nie je zamestnancom a s.r.o. nema ziadnych zamestnancov.
    DPPO za r. 2009 bolo podane v lehote. tych 400 Euro - ako naklady. Zakladne imanie je 5000 Euro.
    Cize, mam to napisat tak, ze vsade dam len nulu? Dakujem
    áno, zrejme sa s účtovníctvom nezaťažuješ.
    RUZ = ročná účtovná závierka
    Bolo treba odovzdať ako súčasť DPPO všetko, čo som ti napísala v prvej odpovedi.

    Linda88 Pozri príspevok
    Prosim Vás možte mi niekto poradit.Pracovala som len 3 mesiace a neviem či mam od toho zamestnavatela žiadat potvrdenie k DP?A ostatne mesiace som evidovana na urade prace,mam doložit aj z uradu doklad?Budem vdačna ak pomožete.
    vyžiadaj, jedno i druhé. nepíšeš nič o výške príjmov, ani prečo si chceš sama robiť DP.
    Môžeš aj požiadať zamestnávateľa o RZD.

    Forgetmenot je offline (nepripojený) Forgetmenot

    Forgetmenot
    Super, dakujem Kejka a aj ostatni. Tie formulare najdem niekde tu? (vykaz ziskov a strat, RUZ..) dakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno, ale lepšie priamo na drsr.sk - vyplnenie tlačív na internete, tam ti to vysvieti, ak spravíš chybu, resp. ti "pošušká", kde aká suma výpočtom má byť.

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    Linda88 Pozri príspevok
    Prosim Vás a zápočtový list mi nestači s tej firmy?Musim žiadat potvrdenie k DP?
    Zápočtový list ti nestačí, vyžiadaj si potvrdenie o zdaniteľnej mzde.

    Forgetmenot je offline (nepripojený) Forgetmenot

    Forgetmenot
    Pozerala som to na danovom portali, ale tam som nasla len DPPO, suvaha a vykaz ziskov a strat - nemali by tam byt aj poznamky?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Nie, poznámky nemajú predpísaný formulár, povinný je len obsah; nájdeš v predajniach s tlačivami.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.