Zavrieť

Porady

Výdavky neovplyv. ZD

Dobrý deň, mám nasledovnú otázočku: SZČO má na podnikateľskom účte aj také príjmy, ktoré sa netýkajú podnikania. Tieto zaúčtuje ako príjmy neovplyvňujúce základ dane. Takisto aj výdavky také, ktoré neovplyv.ZD. Z hľadiska správneho účtovania k týmto príjmom aj výdavkom by sa mal vypísať VPD resp.PPD (osobný vklad alebo výber)? Podľa môjho názoru je to zbytočné. Vopred ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Nie k tomuto sa nevypisuje ani VPD ani PPD - účtuješ to na podnikateľskom účte - výdavok zaúčtuješ do osobnej spotreby a príjem môžeš zaúčtovať ako vklad podnikateľa.

    Marikaby je offline (nepripojený) Marikaby

    Marikaby
    Silvia Szalaiova Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám nasledovnú otázočku: SZČO má na podnikateľskom účte aj také príjmy, ktoré sa netýkajú podnikania. Tieto zaúčtuje ako príjmy neovplyvňujúce základ dane. Takisto aj výdavky také, ktoré neovplyv.ZD. Z hľadiska správneho účtovania k týmto príjmom aj výdavkom by sa mal vypísať VPD resp.PPD (osobný vklad alebo výber)? Podľa môjho názoru je to zbytočné. Vopred ďakujem za odpoveď.
    K výdavkom na podnikateľskom bankovom účte nevypisujeme VPD a PPD. Tie vypíšeš pri hotovostných príjmoch a výdavkoch účtovaných cez pokladňu.
    Ak z podnikateľského účtu platím svoj súkromný (nedaňový) výdavok, tak do nákladov neúčtujem ani bankový poplatok, ktorý sa tejto súkromnej platby týka.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Raz veľmi dávno (možno r. 1994, keď bolo podnikanie v plienkach )som mala klienta, ktorému nabehla na jeho súkromný účet, ktorý používal v súvislosti s podnikaním suma 36 000,-Sk.Žiadala som ho , aby mi identifikoval platbu .Povedal mi , že to má jednu platbu, lebo niečo predal z majetku a dohodli sa na obchode "bez papierov" , tak kupujúci mu zaplatil na jeho súkromno- podnikateľský účet túto platbu .
    No a čo som to spravil nesprávne ?Ďalej nekomentujem ....



    ----------------------------------------------------------------------
    A teraz čiastočná odpoveď k téme , vzhľadom k tomu, že sa v tomto období hromadia otázky rovnakého druhu http://www.porada.sk/1627937-post4.html
    Ja neviem pochopiť , ako si môže dať posielať na podnikateľský účet platby , ktoré nesúvisia s podnikaním .To už skutočne takto šetríme na bankových poplatkoch , aby sme miešali hrušky s jablkami pri podnikaní.
    To skutočne 5 euro mesačne je veľa za oddelenie súkromných financií od podnikateľských ?


    Na záver......k bankovému výpisu nikdy nevypisujeme výdavkové alebo príjmové pokladničné doklady!Tie patria k pokladničnými operáciam príjem pokladňa alebo výdaj pokladňa.

    Výdavky neovplyv. ZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.