Zavrieť

Porady

Internet Banking - BEZPECNOST

Zdravim,
potreboval by som vediet ako mam co najlepsie zabezpecit pevny PC (WinXP64bit,ESET Smart Security) z ktoreho obsluhujem Internet Banking (dalej len IB).
PC je pripojeny na wifinu (Typ zabezpecenia: WPA2-PSK).

- co nastavit na wifine?
- co nastavit na PC?
- popr. nejake ine typy...


Diky
Usporiadat
sandocan sandocan

sandocan je offline (nepripojený) sandocan

Internet Banking zabezpečuje strana serveru (banka) a ty to nejako ochrániť nedokážeš.
Jedine, že by si niekomu tvoje heslo poskytol alebo by si si do počítača nainštaloval nechcený software. Stačí ti vždy aktuálny antivírový program (odporučam Avast! Free) a sem tam počítač prebehnúť antispywarom (Spybot Search Destroy) a nainštalovať do PC program CCleaner ktorý ti vymaže dočasné súbory, cookies, atď..

A mas vystarano
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Na wifine už nemusíš nastavovať nič.
Na PC tak isto.
Šifrovanie a zabezpečené pripojenie zabezpečuje banka, pripojenie sa overuje SMS notifikáciou, GRID kartou a pod. Že si na zabezpečenej a šifrovanej stránke poznáš podľa https://......
BTW: Šifrovanie je zahájené v okamihu oprávneného (prihlasovacie meno a heslo + overenie) vstupu, teda banka s tebou komunikuje šifrovane.

sandocan ostatné naznačil.
2 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

sandocan Pozri príspevok
Internet Banking zabezpečuje strana serveru (banka) a ty to nejako ochrániť nedokážeš.
Jedine, že by si niekomu tvoje heslo poskytol alebo by si si do počítača nainštaloval nechcený software. Stačí ti vždy aktuálny antivírový program (odporučam Avast! Free) a sem tam počítač prebehnúť antispywarom (Spybot Search Destroy) a nainštalovať do PC program CCleaner ktorý ti vymaže dočasné súbory, cookies, atď..

A mas vystarano
OK, dakujem obom za prispevky, no neda mi to a tak este mam 2 otazky :
1. na strane wifini ako este dokazem zabezpecit aby mi nejaky sikovny sused neprenikol do siete? (nieco ine ako napr. nastavenie konkretnych MAC adries zariadeni)
2. ako este dokazem zabezpecit PC, resp. co ma byt nastavene v systeme aby som zabranil uniku dat z PC ked predsa len niekto sa dostane do mojej siete?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

1.Tak zabezpečiť wifinu môžeš tak,že skryješ názov siete.

2.Na internet banking používam IE .To že je stránka zabezpečená znázorňuje ten zámok.
  • File Type: pdf IE.pdf (25.0 KB, 23 videní)
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

michaaal Pozri príspevok
OK, dakujem obom za prispevky, no neda mi to a tak este mam 2 otazky :
1. na strane wifini ako este dokazem zabezpecit aby mi nejaky sikovny sused neprenikol do siete? (nieco ine ako napr. nastavenie konkretnych MAC adries zariadeni)
2. ako este dokazem zabezpecit PC, resp. co ma byt nastavene v systeme aby som zabranil uniku dat z PC ked predsa len niekto sa dostane do mojej siete?
Najlepsie je nepouzivat wifi vobec, ak ho vsak pouzivas (pouzivas wifi nejakeho lokalneho operatora, alebo mas vlastne wifi po byte a na net ides cez kabel ?) tak pouzi sifrovanie WPA2 nie z nejakym jednoduchym heslom, pripadne pouzi filter mac.
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

Vlado40 Pozri príspevok
1.Tak zabezpečiť wifinu môžeš tak,že skryješ názov siete.

2.Na internet banking používam IE .To že je stránka zabezpečená znázorňuje ten zámok.
diky
1. akym sposobom? aspon tak v skratke...
2. juuuj, ja zostanem verny FF
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

1.SSID nemusis skryvat
2 FF taktiez pozna https
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

Fero11 Pozri príspevok
Najlepsie je nepouzivat wifi vobec, ak ho vsak pouzivas (pouzivas wifi nejakeho lokalneho operatora, alebo mas vlastne wifi po byte a na net ides cez kabel ?) tak pouzi sifrovanie WPA2 nie z nejakym jednoduchym heslom, pripadne pouzi filter mac.

mam vlastne wifi v byte a momentalne sa pripajam s 1 pevnym PC a 2 NB.
Sifrovanie mam WPA2. V buducnu by som vsak chcel mat ten pevny PC napojeny napriamo a cez wifi by isli len tie NB - menilo by to nieco na situacii na tom pevnom PC?
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

sifrovanie sa vyuziva len na bezdrat (laicky povedane, tam je ten bezdrat otvoreny pre vsetkych) ale ak mas kabel, tak tam sifrovat nic nemusis. Tym myslim WPA2, nie https.
Myslim si, ze sa nemusis bat net bankingu, samozrejme na PC pouzivaj nejaky slusnejsi antivirus a firewal napr. comodo je free
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak si dáš skryť názov siete ,tak pred zadaním hesla WPA2-PSK budeš musieť zadať názov siete ináč sa nepripojíš.
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

No ale aj keby som mal ten PC zapojeny napriamo (kabel) tak je to v podstate aj tak jedno nakolko by som mal zapnutu aj wifinu, nie?
Ci je to inak? - ked mam raz pripojeny PC na kabel (nezavisle od toho ze mam v byte aj wifi siet) tak nie je mozne sa donho dostat?
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

Vlado40 Pozri príspevok
Ak si dáš skryť názov siete ,tak pred zadaním hesla WPA2-PSK budeš musieť zadať názov siete ináč sa nepripojíš.

a skryta siet (nazov) sa neda nijak zistit? ziadnym sw?
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

da sa, a bez vecsich problemov

treba nastavit wpa2 s dostatocne silnym heslom (kombinacia cisel a pismen) a zmenit ssid siete z defaultneho od vyrobcu na nejake vlastne
1 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Na to aby sa niekto pripojil cez wifi do routra zvládol skrytý názov siete ,heslo, MAC adresu musí byť aj v dosahu siete.
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

cize ak by si niekto lamal hlavu s naburanim sa na wifi, tak zistit si siet je to najmenej...
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

vlado na cokolvek co by chcel utocnik robit, tak musi byt v dosahu

michaaal: ak by si tym niekto naozaj lamal hlavu tak ho skryte ssid nezastavi,
osobne ssid skryvat nedoporucujem z jednoducheho dovodu, pri silnom sifrovani nema na bezpecnost vplyv, a ked si napriklad niekto v okoli bude stavat svoju siet a preskenuje si volne kanaly tak tvoj neuvidi, nastavi si wifi na ten isty kanal a mozte sa krasne rusit
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Neverím ,že niekto chodí s notebookom v ruke a hľadá wifi siete do ktorých by chcel preniknúť.A ani neverím ,že sa to dá jednoducho prelomiť.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

mecky Pozri príspevok
osobne ssid skryvat nedoporucujem z jednoducheho dovodu, pri silnom sifrovani nema na bezpecnost vplyv, a ked si napriklad niekto v okoli bude stavat svoju siet a preskenuje si volne kanaly tak tvoj neuvidi, nastavi si wifi na ten isty kanal a mozte sa krasne rusit
Sieť so skrytým názvom vidieť ako iná sieť.
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

mecky Pozri príspevok
vlado na cokolvek co by chcel utocnik robit, tak musi byt v dosahu

michaaal: ak by si tym niekto naozaj lamal hlavu tak ho skryte ssid nezastavi,
osobne ssid skryvat nedoporucujem z jednoducheho dovodu, pri silnom sifrovani nema na bezpecnost vplyv, a ked si napriklad niekto v okoli bude stavat svoju siet a preskenuje si volne kanaly tak tvoj neuvidi, nastavi si wifi na ten isty kanal a mozte sa krasne rusit
Cize ked to zhodnotim tak skryt siet je zbytocne a moze mi spravit problemy... Dolezite je mat silne heslo a WPA2 sifrovanie a schopny antivir.

A este k minulemu prispevku - ked mam raz pripojeny PC na kabel
z wifi routeru (nezavisle od toho ze mam v byte wifi siet z wifi routeru) tak nie je mozne sa dostat na ten pevny PC?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Je to jedno či je PC cez kábel alebo wifi.Na zabezpečenie PC slúži antivirus a firewal.Aj router má svoj firewal.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať