Zavrieť

Porady

Priebežná položka

Dobrý deň,
prosím Vás o radu ako zaučtovať nasledovný prípad v JU:

31.12.2010 som kupil kancelarsku stoličku.
Platil som platobnou kartou.
Stoličku mám , fakturu tiež ale výpis z uvedenej operacie mi pride
až v januarovom/2011 vypise.

Ako to mam zaučtovať v JU?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    juta25 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím Vás o radu ako zaučtovať nasledovný prípad v JU:

    31.12.2010 som kupil kancelarsku stoličku.
    Platil som platobnou kartou.
    Stoličku mám , fakturu tiež ale výpis z uvedenej operacie mi pride
    až v januarovom/2011 vypise.

    Ako to mam zaučtovať v JU?

    Dakujem

    Postupy JU


    § 4
    Peňažný denník

    (3) Priebežné položky sa účtujú pri prevodoch peňažných prostriedkov medzi pokladnicou a účtom
    v banke, pri prevodoch medzi pokladnicami a pri prevodoch medzi účtami v bankách. Priebežné
    položky sa členia na príjem a výdavok. Ako príjem sa účtuje priebežná položka pri výdavku peňažných
    prostriedkov, pri ktorom nie je účtovný doklad o príjme účtovnej jednotke doručený, ako výdavok sa
    účtuje priebežná položka pri príjme peňažných prostriedkov, pri ktorom nie je účtovný doklad
    o výdavku.



    § 12
    Krátkodobý finančný majeto
    k


    (5) Pri platbe platobnou kartou sa v peňažnom denníku odberateľa účtuje priebežná položka na strane
    výdavku v sume uhradenej platby a v členení podľa § 4 ods. 6 písm. e) alebo písm. g). Na základe
    výpisu z banky sa účtuje v deň zúčtovania platby výdavok z účtu v banke a priebežná položka na strane
    príjmu.


    Týmto zaúčtovaním budete vykazovať v priebežných položkách k 31.12.2010 zostatok(aj vo výkaze o majetku a záväzkoch k 31.12.2010), ktorý sa Vám vyrovná až po zaúčtovaní bankového výpisu v roku 2011 .

    bea26 je offline (nepripojený) bea26

    Matka 2 detí bea26
    Ja by som tú faktúru dala medzi prijaté faktúry a do konca roka by bola ako keby neuhradená. Uhradená bude v januári 2011. Tak ti priebežná položka bude nulová.

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    Zita5 Pozri príspevok
    Postupy JU


    § 4
    Peňažný denník

    (3) Priebežné položky sa účtujú pri prevodoch peňažných prostriedkov medzi pokladnicou a účtom
    v banke, pri prevodoch medzi pokladnicami a pri prevodoch medzi účtami v bankách. Priebežné
    položky sa členia na príjem a výdavok. Ako príjem sa účtuje priebežná položka pri výdavku peňažných
    prostriedkov, pri ktorom nie je účtovný doklad o príjme účtovnej jednotke doručený, ako výdavok sa
    účtuje priebežná položka pri príjme peňažných prostriedkov, pri ktorom nie je účtovný doklad
    o výdavku.



    § 12
    Krátkodobý finančný majeto
    k


    (5) Pri platbe platobnou kartou sa v peňažnom denníku odberateľa účtuje priebežná položka na strane
    výdavku v sume uhradenej platby a v členení podľa § 4 ods. 6 písm. e) alebo písm. g). Na základe
    výpisu z banky sa účtuje v deň zúčtovania platby výdavok z účtu v banke a priebežná položka na strane
    príjmu.


    Týmto zaúčtovaním budete vykazovať v priebežných položkách k 31.12.2010 zostatok(aj vo výkaze o majetku a záväzkoch k 31.12.2010), ktorý sa Vám vyrovná až po zaúčtovaní bankového výpisu v roku 2011 .
    Tak to som teda riadne domotala. Chcela som k tomuto príspevku označiť "užitočné" a nejako sa mi podarilo "zábavné". Ospravedlňujem sa, ale nedá sa mi to už opraviť. Chcem to dať na správnu mieru, aby si niekto po prečítaní odpovede nemyslel, že ju považujem za nesprávnu. Naopak, považujem ju za veľmi profesionálnu a práve preto som ju chcela označiť ako užitočnú.
    Naposledy upravil Mária.K. : 27.01.11 at 15:40

    juta25 je offline (nepripojený) juta25

    juta25
    Dakujem za odpoved.
    Ale predpokladám, že som z toho domotaný.

    Ak budem takto postupovať nevadí, že mi nebude sedieť
    konečný stav na výpise z banky?

    Terez je tam napr. 100.- €

    keď dám sumu na priebežne položky
    suma bude iná ako na výpise.

    vediem JU na ALFE

    dakujem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    juta25 Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved.
    Ale predpokladám, že som z toho domotaný.

    Ak budem takto postupovať nevadí, že mi nebude sedieť
    konečný stav na výpise z banky?

    Terez je tam napr. 100.- €

    keď dám sumu na priebežne položky
    suma bude iná ako na výpise.

    vediem JU na ALFE

    dakujem.
    tu nájdeš presný postup účtovania cez priebežné položky v ALFE.

    http://www.kros.sk/index.php?s-cv-co...s-cv-faq=26664

    Vo výkaze o majetku a záväzkoch budeš mať zostatok na priebežných položkách. Bankový účet ti bude "sedieť".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.