Zavrieť

Porady

Dlzka pracovneho pomeru s MD a RDa vypovedna doba

Neviem ako na to: Zamestnankyna pracovala,potom isla na matersku a potom na rodicovsku dovolenku. Teraz sa vracia do prace, ale nemame pre nu miesto - dostane vypoved pre nadbytocnost. Kolko ma mat vypovedu dobu, ked Pracovny pomer sice trval uz 5 rokov a 1 mesiac, ale z toho mala 6 mesiacov matersku - ok, to sa pocita do odpracovanych rokov, ale 3 roky rodicovsku - aj ta sa pocita ako odpracovany cas?
Som z toho smutná, lebo ZP hovorí v§63 (1) ..."Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace." a ona predsa nepracovala. Potom aj odstupné bude mať 3 mesiace?
Zda sa mi to vela :-(
Prosím poraďte ako z toho von.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Jaruš26 Pozri príspevok
    Neviem ako na to: Zamestnankyna pracovala,potom isla na matersku a potom na rodicovsku dovolenku. Teraz sa vracia do prace, ale nemame pre nu miesto - dostane vypoved pre nadbytocnost. Kolko ma mat vypovedu dobu, ked Pracovny pomer sice trval uz 5 rokov a 1 mesiac, ale z toho mala 6 mesiacov matersku - ok, to sa pocita do odpracovanych rokov, ale 3 roky rodicovsku - aj ta sa pocita ako odpracovany cas?
    Som z toho smutná, lebo ZP hovorí v§63 (1) ..."Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace." a ona predsa nepracovala. Potom aj odstupné bude mať 3 mesiace?
    Zda sa mi to vela :-(
    Prosím poraďte ako z toho von.
    Pozri sem:

    http://www.porada.sk/t96124-narok-na...-odstupne.html

    bolo to už diskutované.

    Dlzka pracovneho pomeru s MD a RDa vypovedna doba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.