Zavrieť

Porady

Thunderbird; gmail

Ospravedlňujem sa, že dávam dve otázky naraz.

1 Dajú sa do Thunderbird-u importovať zoznamy zo serverov. Ide mi o gmail, post a inmail

2 gmail sa dá zobraziť viacerými spôsobmi. Trocha som to skúšal a nechce mi odosielať poštu s prílohou. Ako to mám opraviť? Používam Chrome.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Ak pod pojmom zoznamy myslis kontakty, tak do thunderbirdu to naimportuje nasledovne.
    Nastroje - Adresar - Nastroje - Import a tam si vyberies import adresarov v niektorom z uvedenych formatov.
    Najprv si ale musis exportovat data z tebou uvedenych sluzieb a tam ti neporadim, lebo neviem. Ja si vsetko stahujem cez TB do PC a tak moc Gmail, post atd nastavenia a pracu cez browswe neovladam. Ale tipujem, ze moznost exportu aspon kontaktov tam bude.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    1 - pozriem ten export. Mohlo ma to napadnúť.
    2 - on to urobí, ale už neviem pri akom zobrazení. Ak si dám to čo chcem ja, tak ich nepošle. Pýtam sa skúsenejších. V tomto prípade som iba tuctový užívateľ.

    Keď už sme pri odosielaní, tak cez post.sk sa mi pri odosielaní nepripojí. Príjem ide bez problémov. Čo tam treba ako nastaviť?

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    post.sk ma nesklamal. Možnosť exportu je len pre HTML.
    A ja viem ako robili stránku? Ale exportovať nemôžem a nastavenie na HTML som nenašiel.

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    sthruska
    s tým importom kontaktov ti neviem poradiť. Ale čo sa týka toho posielania príloh v mailoch, gmail ti neprepošle nijaký spustiteľný súbor (napr. *.exe) a tiež nevezme prílohu väčšiu ako 10MB - píšu že 10MB, ale keď som to skúšal, tak nezobralo súbor väčší ako 7MB.
    Takže ak chceš poslať prílohu so spustiteľným obsahom, tak z toho sprav RAR alebo ZIP (vtedy to vezme) a nemalo by to byť väčšie ako tých asi 7MB.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    On mi neberie žiadnu prílohu. O veľkosti a exe + niektoré pakované súbory viem.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Skús v g-mail export kontaktov a či tieto exportované kontakty TB nezoberie (neimportuje).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.