Zavrieť

Porady

Dobíjanie kreditu z BÚ

Prosím o rady skúsenejších:
1. šéf z firemného účtu dobíja kredit na mobily, ktoré nie sú na paušál. Nemáme k tomu teda žiaden doklad, iba sumu na výpise z bank. účtu. Môžme účtovať 518/221?
2. v hotovosti sme zaplatili za vstupky do objektu, kde vykonávame montážne práce. Ako zaúčtovať náklad na tieto vstupky? 501/211?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    silvia
    Prosím o rady skúsenejších:
    1. šéf z firemného účtu dobíja kredit na mobily, ktoré nie sú na paušál. Nemáme k tomu teda žiaden doklad, iba sumu na výpise z bank. účtu. Môžme účtovať 518/221?
    2. v hotovosti sme zaplatili za vstupky do objektu, kde vykonávame montážne práce. Ako zaúčtovať náklad na tieto vstupky? 501/211?
    1. s tým skúsenosť žiaľ nemám
    2. účtovala by som na 548/211, resp. aj 343/211, ak ste platcom DPH a doklad obsahuje všetky náležitosti pre odpočet

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ak sa nemýlim, tak pri dobíjaní cez účet prostredníctvom bankomatu dostaneme nejaký záznam o dobití. Ak to priložíš k bank. výpisu, tak tvoj návrh účtovania je OK. Z hľadiska dane z príjmu musí byť jasné, že sa jedná o firemný tel. a nie súkromný. Z hľadiska DPH nemáš na základe čoho si previesť odpočet.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    1. Mali by ste k tomu pripojiť aspoň ten papierik, čo mu bankomat vyhodí po dobití kreditu. Každopádne by mohol dobíjať súkromné telefónne číslo a tým výpisom sa potvrdí, že ide o firemný mobil, uvedený napr. na faktúrach. Inak by som to účtoval na 518 s analytikou - nedaňový náklad, ktorý by bol na konci roka pripočítateľnou položkou.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Lenže služby by sa nemali účtovať priamo v banke. To by chcelo asi aj interný zápis.Poradíte?

    uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

    Kata uzivatel2
    Po dobití kreditu cez bankomat sa skontaktujem s mobilným operátorom a požiadam o zaslanie Faktúry - daňového dokladu. Potrebujem k tomu nahlásiť dátum dobitia a moje údaje.

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    Dakujem vsetkym za rady.
    Kredit je dobijany cez internetbanking, takze ziaden papierik z bankomatu nemame.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Ak požiadate o operátora o vystavenie dokladu, nemal by to byť problém. Neviem ako je to pri internetbankingu, ale ja keď som dobíjala cez bankomat, tak mi to vypľulo papierik, s ktorým som išla operátorovi, a ešte som musela nadiktovať číslo banko-karty. Potom mi vystavili faktúru.
    Určite kontaktujte operátora, aby Vám vystavil faktúru a zistite aké údaje potrebuje.
    Naposledy upravil Mickya : 08.12.05 at 18:38

    Dobíjanie kreditu z BÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.