Zavrieť

Porady

ako zauctovat

Mam pred sebou knihu soc.fondu, ktora je vedena od roku *2001, su vnej len povinna tvorba do SF ziadne cerpanie, v roku 2010 bol posledny zamestnanec ukonceny v auguste ,tak mam tam v knihe *SF konecny stav 298,01€ co stym? kazdy rok bolo zauctovane v PD ako vydavok SF-povinna tvorba ,tohto roku takisto mam za cely rok 2010 nejakych 13€ co dam do do vydavku v pokladni. (je ktomu vedena len kniha SF nieje ziadny ucet).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Pri ukončení podnikania je zostatok na účte sociálneho fondu pripočítateľná položka cez uzávierkové operácie. Čerpanie sociálneho fondu sa účtuje ako VNZD. Skúste dať viac informácií, firma bude fungovať bez zamestnancov.....

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Ja mám tiež podobný prípad k 30.12.10 bol posledný zamestnanec, firma funguje ďalej bez zamestnancov, odhlásila sa z DU z platenia dane zo záv. činnosti. Zostatok na SF dám v r. 2010 za pripočítateľnú položku. Beriem to tak, že fond bol tvorený z miezd zamestnancov, ktorí už pracovať nebudú a možno o rok keď znovu bude nejaký zamestnanec, znova začne tvoriť. Dúfam, že to bude O.K.

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    seda Pozri príspevok
    Ja mám tiež podobný prípad k 30.12.10 bol posledný zamestnanec, firma funguje ďalej bez zamestnancov, odhlásila sa z DU z platenia dane zo záv. činnosti. Zostatok na SF dám v r. 2010 za pripočítateľnú položku. Beriem to tak, že fond bol tvorený z miezd zamestnancov, ktorí už pracovať nebudú a možno o rok keď znovu bude nejaký zamestnanec, znova začne tvoriť. Dúfam, že to bude O.K.
    a konkretnejsie myslis ten konecny zostatok co ostal v tom SF kam zauctujes v PD? a inac ako si uctoval ten SF jednym zapisom ku koncu roka? a kam v akej kolonke v PD?

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    takze ked to spravim tak, ze ten moj ostatok co tam ostal tak dam VPD v pokladni SF ako cerpanie a nasledne prevediem do pokladne kde vytvorim PPD ako ostatny prijem, ktory bude vstupovat do zakladu dane?

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Neviem či to robím správne, ale ja nemám zvlášť tvorenú pokladňu SF. Počas roka si evidujem tvorbu a čerpanie v Knihe SF a následne na konci roka účtujem o tvorbe a čerpaní. A zrušenie som dala na nepeňažné cez ID Ostatné zdaniteľné príjmy, aj keď Vám v predchádzajúcom príspevku radili to dať cez uzávierkové operácie. Neviem ako to tam mám dať, ja tam mám v uzávierkových len odpisy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.