Zavrieť

Porady

Ahojte poprosím Vás ako by ste zaradili šikmú plošinu+zdvihaciu stoličku

Ako by ste zaradili kapitalove výdavky -šikmá schodisková plošina s diaľkovým ovládaním pre transport imobilných klientov
v sume 20 000 € a zdvihacie stoličky /elektrický zdvih ....počet ks 2
v sume 14 000 €.Určite sa niekto nájde kto to má zaradené a zaúčtované .Dajte mi prosím vedieť.Budem veľmi povďačnáááááááá.
Aspoň približne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    indira je offline (nepripojený) indira

    indira
    Vychádzala by som zo zámeru, s akou sa táto investícia obstarávala, ďalej z projektovej dokumentácie, zmluvy s dodávateľom. Predpokladám ďalej, že šikmá schodisková plošina, vrátane príslušenstva diaľkového ovládania a zdvíhacích stoličiek v počte 2ks uvádzal dodávateľ spolu s objednávateľom a ďalšími prizvanými odbornými autorizovanými orgánmi do použivania, výsledkom čoho mal byť Protokol o uvedení .... do užívania, kolaudácia. Teda, že investícia spĺňa všetky staveno-technické, ekologické, ekonomické a iné požiadavky. Pravdepodobne ide o vystavbu bezbarierového vstupu do budovy (stavby), ktoré minimálne malo byť nahlásené stavebnému úradu, aby sa zistili ďalšie podmienky pre schvaľovanie, teda o aký druh stavby ide.
    Teda zaradila by som túto investíciu na účet 021 - stavby (ak už existuje a odpisuje sa, t.z. ako jej technické zhodnotenie), lebo súčasťou stavby sú aj Zariadenia na vertikálnu a horizontálnu dopravu osôb a nákladu v nevýrobných objektoch (aj dodatočne nainštalované).
    Logicky predpokladám, že nebudete vyberať pri používaní tohto zariadenia poplatky a ani sa nebude používať na podnikateľskú činnosť. Ak by ste toto zariadenie používali za účelom dosahovania príjmu, potom by to muselo byť zaradené na účet 022 - SaHV a SúHV.
    V prípade plne odpísanej budovy (stavby) by prichádzal do úvahy aj účet
    029 - Ostatný HDM.
    KP CPA a odpisová skupina - použila by som tie, ktoré obsahoval objekt majetku, ku ktorému sa robilo technické zhodnotenie z KV.

    indira je offline (nepripojený) indira

    indira
    Vychádzala by som zo zámeru, s akou sa táto investícia obstarávala, ďalej z projektovej dokumentácie, zmluvy s dodávateľom. Predpokladám ďalej, že šikmá schodisková plošina, vrátane príslušenstva diaľkového ovládania a zdvíhacích stoličiek v počte 2ks uvádzal dodávateľ spolu s objednávateľom a ďalšími prizvanými odbornými autorizovanými orgánmi do použivania, výsledkom čoho mal byť Protokol o uvedení .... do užívania, kolaudácia. Teda, že investícia spĺňa všetky staveno-technické, ekologické, ekonomické a iné požiadavky. Pravdepodobne ide o vystavbu bezbarierového vstupu do budovy (stavby), ktoré minimálne malo byť nahlásené stavebnému úradu, aby sa zistili ďalšie podmienky pre schvaľovanie, teda o aký druh stavby ide.
    Teda zaradila by som túto investíciu na účet 021 - stavby (ak už existuje a odpisuje sa, t.z. ako jej technické zhodnotenie), lebo súčasťou stavby sú aj Zariadenia na vertikálnu a horizontálnu dopravu osôb a nákladu v nevýrobných objektoch (aj dodatočne nainštalované).
    Logicky predpokladám, že nebudete vyberať pri používaní tohto zariadenia poplatky a ani sa nebude používať na podnikateľskú činnosť. Ak by ste toto zariadenie používali za účelom dosahovania príjmu, potom by to muselo byť zaradené na účet 022 - SaHV a SúHV.
    V prípade plne odpísanej budovy (stavby) by prichádzal do úvahy aj účet
    029 - Ostatný HDM.
    KP CPA a odpisová skupina - použila by som tie, ktoré obsahoval objekt majetku, ku ktorému sa robilo technické zhodnotenie z KV.

    indira je offline (nepripojený) indira

    indira
    Dodávam ešte, že ak skutočne ide o technické zhodnotenie stavby, tak samozrejme nie KPCPA ale kód KS a príslušnú odpisovú skupinu.

    Ahojte poprosím Vás ako by ste zaradili šikmú plošinu+zdvihaciu stoličku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.