Zavrieť

Porady

Žiadosť o úhradu Obliga - pomôžete mi objasniť všetko okolo obliga?

Podľa popisu v žiadosti o úhradu obliga, je toto, citujem: " Na základe poskytnutého obliga Vás žiadame o úhradu faktúry za opravu v zahraničí. Originál faktúry prikladáme v prílohe. " Ďalej je tam len čiastka k úhrade. Bez základu dane, bez dane, nič, len suma 14505,25 Eur. V prílohe je zahraničná fa - originál, tiež na túto sumu, ale je adresovaná na našu firmu, bez dph, teda, podľa mňa samozdanenie (dátum vystavenia fa je 02.12.2010). Mám urobiť dodatočné daň.priznanie DPH, lebo doklad mi prišiel už po podaní DPH?
Naposledy upravil Margita K. : 26.01.11 at 13:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    obligo. záväzok, ručenie, záruka; súhrn zmenkových dlhov firmy. Slovník cudzích slov.

    Čo sa týka DF tak ak je to za službu z EÚ, tak daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby, takže to nemusňi byť 2.12.2010 ale kľudne aj niekedy v 11/2010 z Tvojej otázky to nie je jasné. Áno, bude treba spraviť DDP.

    Žiadosť o úhradu Obliga - pomôžete mi objasniť všetko okolo obliga?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.