Zavrieť

Porady

dobropis k bonusu

Dobry den, poprosila by som o radu s fakturaciou bonusu za dosiahnuty obrat r.2010.
Pri dosiahnuti urcitej vysky obratu poskytujem bonus. s akou sadzbou DPH vystavim dobropis, ak ho mozem vystavit az v 01/2011 nakolko bonus sa vypocita z obratu vsetkych zaplatenych faktur. splatnost niektorych je az v 01-02/2011.
dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Biba01 Pozri príspevok
    Dobry den, poprosila by som o radu s fakturaciou bonusu za dosiahnuty obrat r.2010.
    Pri dosiahnuti urcitej vysky obratu poskytujem bonus. s akou sadzbou DPH vystavim dobropis, ak ho mozem vystavit az v 01/2011 nakolko bonus sa vypocita z obratu vsetkych zaplatenych faktur. splatnost niektorych je az v 01-02/2011.
    dakujem!
    Bonus-fiin., poskytnutý na základe dohody po skončení dodávky, nie je predmetom dph.
    Naposledy upravil Tweety : 26.01.11 at 16:16

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie, že nie je, ale nemusí byť pri splnenej podmienke. že sa dvaja partneri -platitelia DPH - na tom písomne dohodnú.
    K zadaniu
    pokiaľ sa bonus poskytuje nie z dodávok, ale zo zaplatených faktúr, tak sa berie základ - bonus z príjmov bežného roka, nie z fakturácie. Bonus na faktúry splatné v januári-februári nasle.roka je účtovný prípad nasl.roka. Nakoľko sa však viaže na výnosy predchádzajúceho roka, treba vytvoriť rezervu /účtovnú/.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Bonus nie je predmetom dane. Nejde ani o tovar, ani o službu. Jednoznačne, ako uvádza Tweety.

    Bonus je laicky povedané, finančná úľava, že som zaplatila skôr

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Na margo skutočností je bonus definovaný ako bonus. Je to jednoznačná definícia.

    Ja rozoznávam skonto, bonus, rabat.

    Hryziem si opäť do jazyka.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    betka Pozri príspevok
    Bonus nie je predmetom dane. Nejde ani o tovar, ani o službu. Jednoznačne, ako uvádza Tweety.

    Bonus je laicky povedané, finančná úľava, že som zaplatila skôr
    ?????
    bonus sa počíta z obratu, nie je to úľava za skorú platbu.
    Je to bonus, niečo k dobru za dosiahnutie obratu podľa zadania však podmienený zaplatením. preto som sa k DPH vyjadrila tak ako som sa vyjadrila včítane možného prístupu aj z hľadiska DPPO /len náznak/

    úľava za skorú platbu je skonto a tu súhlasím, že nejde o dodanie v zmysle DPH.

    rabat je niečo blízke bonusu, ale poskytuje sa spravidla súčasne s dodávkou. len sa možno osobitne fakturuje.

    Rabat aj bonus majú vplyv na cenu dodania, na základ DPH s určitým časovým odstupom. takže je namieste písomná dohoda, ako sa režim DPH bude riešiť.

    A hryzením si prosím neublíž, škoda by ťa bolo.

    Biba01 je offline (nepripojený) Biba01

    Biba01
    dakujem za odpovede. rezervu uctovnu mam vytvorenu v r.2010 - hodnota bonusu bez dph. o fakturacii bonusu sme zmluvne dohodnuti. znamena to teda, ze to beriem ako fakturaciu bezneho roka 2011 a vyfakturujem to s 20% DPH? dakujem velmi pekne!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.