Zavrieť

Porady

Preplatok ako preddavok?

Ahojte poraďáci,

potrebujem poradiť s nasledovým problémom: SZČO (JU)zaplatil v decembri fakturu od T-mobilu dva krát. Samozrejme, že prva platba je prevádzková réžia, ale čo s tou druhou platbou, pretože v januárovej faktúre je uz tento preplatok odrátaný.Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    macula Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,

    potrebujem poradiť s nasledovým problémom: SZČO (JU)zaplatil v decembri fakturu od T-mobilu dva krát. Samozrejme, že prva platba je prevádzková réžia, ale čo s tou druhou platbou, pretože v januárovej faktúre je uz tento preplatok odrátaný.Ďakujem za odpovede.
    posúvám....

    rdb je offline (nepripojený) rdb

    rdb
    1. Druhu platbu by som zapisal ako vydaj neovplyvnujuci dan.
    2. Spojil by som sa s T-mobil (pisomne) ze som dva krat zaplatil fakturu a aby rozhodli ci mi platbu vratia, alebo ju zapocitaju s dalsou fa.
    3. Podla odpovede s Tmobilu by som postupoval dalej. Ak platbu vratia, tak vratku spolu s ich odpovedou zauctujem ako prijem neovplyvnujuci dan a ak ju bbudu zapocitavat tak by som si v JU sparoval druhu platbu s novou fa a odpisal z vydajov neovplyvnujucich a zapisal do vydajov ovplyvnujucich dan.

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    rdb Pozri príspevok
    1. Druhu platbu by som zapisal ako vydaj neovplyvnujuci dan.
    2. Spojil by som sa s T-mobil (pisomne) ze som dva krat zaplatil fakturu a aby rozhodli ci mi platbu vratia, alebo ju zapocitaju s dalsou fa.
    3. Podla odpovede s Tmobilu by som postupoval dalej. Ak platbu vratia, tak vratku spolu s ich odpovedou zauctujem ako prijem neovplyvnujuci dan a ak ju bbudu zapocitavat tak by som si v JU sparoval druhu platbu s novou fa a odpisal z vydajov neovplyvnujucich a zapisal do vydajov ovplyvnujucich dan.
    hmmm,
    1. v decembri mam faktúru v sume 193,66 a k nej platbu 20.12.2010 v sume 193,66 ( v rozúčtovaní ZD 162,74, DPH 30,92),
    2. dňa 22.12.2010 ďalšia platba 193,66 zaúčtovať ako VNZD?????
    3. vystavená faktúra 15.1.2011 v sume 233,14 odrátaný preplatok 193,66 k úhrade 39,48 €
    Je táto druhá duplicitná platba výdavkom roka 2010 alebo 2011?

    Preplatok ako preddavok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.