Zavrieť

Porady

dodatočný Súhrnný výkaz

Ahojte prosím Vás ak som podala dodatočný súhrnný výkaz za 3. štvrťrok , pretože som don zaznamenala jednu službu, ktorá tam nepatrila môžem čakať pokutu? počula som že pokuty za SV sú velke....
Naposledy upravil Dav : 27.01.11 at 10:54
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    nám napálili pokutu 330€, ale odvolali sme sa, lebo to, že nefungovala elektron.podateľna sme neboli vinní my, náš výkaz im presiel o 56minút neskôr....tak nám napísali, že sme si nesplnili povinnosť....tak čakáme rozhodnutie.....
    ale za dodatočný výkaz-je v pohode, aj ked teraz za 3.Q.????

    tinkas je offline (nepripojený) tinkas

    tinkas
    volala mi pani z DU, že sme 2x podali SV elektronicky - riadny aj opravný...ja by som ruky do ohňa za to dala, že určite nie...a medzi slovami mi povedala na ten dodatočný budu ešte riešiť... tak mam teraz obavy....

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ale predsa keď ste podali riadny SV za 3. Q a teraz dodatočný, tak Vám nemajú prečo dať pokutu. Veď ani za dodatočné DP nedávajú pokuty. Len keď treba niečo ešte platiť, tak vtedy sa počíta sankčný úrok z neskorého zaplatenia. Ale pri SV sa neplatí nič.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    bea Pozri príspevok
    Ale predsa keď ste podali riadny SV za 3. Q a teraz dodatočný, tak Vám nemajú prečo dať pokutu. Veď ani za dodatočné DP nedávajú pokuty. Len keď treba niečo ešte platiť, tak vtedy sa počíta sankčný úrok z neskorého zaplatenia. Ale pri SV sa neplatí nič.
    podla teba v mojom prispevku 3 ma DU narok dat nam pokutu za nečinnosť ich stránky?

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    katarina.j Pozri príspevok
    podla teba v mojom prispevku 3 ma DU narok dat nam pokutu za nečinnosť ich stránky?
    Tak toto veru neviem, tam asi treba dokázať nejako, že sa nedal SV načas poslať. Už niekde boli k tomu diskusie.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    ved sme im aj pekne odpisali a priložili kopiu odoslania mailu-SV, s popisom, že nemali funkčnú stránku cca od obeda. tak uvidim či sa ozvu alebo to budeme musiet calovať. pekny den, katka
    Ahojte, mám otázku, keď podám dodatočný SV za júl, lebo tam chybala jedna dodávka tovaru, musím podať aj dodatočné DP k DPH za júl, kde bude v riadkoch 15-16 suma o to vyššia? ...a ešte jedna otázka, keď podávam dodatočný SV, kde uvediem len tú správnu položku, na prvej strane v políčku celková hodnota tovarov, mám uviesť celkom všetky tovary za daný mesiac v správnej výške, alebo len to čo opravujem??
    Naposledy upravil angelaanakonda : 24.11.11 at 07:02

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    angelaanakonda Pozri príspevok
    Ahojte, mám otázku, keď podám dodatočný SV za júl, lebo tam chybala jedna dodávka tovaru, musím podať aj dodatočné DP k DPH za júl, kde bude v riadkoch 15-16 suma o to vyššia? ...

    No v prípade, že sa mení aj DP DPH, tak treba poslať aj dodatočné DP DPH.

    a ešte jedna otázka, keď podávam dodatočný SV, kde uvediem len tú správnu položku, na prvej strane v políčku celková hodnota tovarov, mám uviesť celkom všetky tovary za daný mesiac v správnej výške, alebo len to čo opravujem??

    V prípade, že sa ti suma na prvej strane nebude rovnať súčtu riadkov na druhej strane ani ťa eDANE nepustia myslím ďalej.

    V texte
    no práve som zistila, že pri dodatočnom ma pustí, aj keď mám na prvej strane inú sumu ako na druhej :P

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    angelaanakonda Pozri príspevok
    no práve som zistila, že pri dodatočnom ma pustí, aj keď mám na prvej strane inú sumu ako na druhej :P

    Tak to som prekvapená, a teda počkám či ma niekto doplní, ja si myslím, že tam idú iba doplnené / opravené údaje.
    zk24 Pozri príspevok
    Tak to som prekvapená, a teda počkám či ma niekto doplní, ja si myslím, že tam idú iba doplnené / opravené údaje.
    Ale urobím to tak, aby mi sedela tá prvá strana s druhou ...ešte sa vrátim k tomu dodatočnému DP, keď sa mi nemení daňová povinnosť ani nadmerný odpočet tak v riadku 36 uvediem nulu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.