Zavrieť

Porady

úhrady z nefiremných účtov

Firma ukončila živnosť, ako FO a otvorila sro a to v priebehu roka. A tak uhradzoval svoje náklady ako mu prišlo. Raz to bolo z FO a potom z PO. ALe väčšinou sa týkali náklady PO a boli uhradzované u FO. Alebo opačne. No je z toho poriadny bordel. Náklady ktoré sa týkali FO som dala na účet 588 . No teraz som sa dozvedela od audítora, že účet 588 bol zrušený. Mne sa to nezdá, lebo mám knižku postupy účtovania a tam účet 588 je.
No a teraz čo s tými predkontáciami ako napr. lízing, kde ale úhrada išla z jeho účtu FO. Čo s tým, ako zruším záväzkové účty?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Neviem sem hodiť link, ale táto téma tu už bola. Daj si rozšírené hľadanie.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    koalko
    Firma ukončila živnosť, ako FO a otvorila sro a to v priebehu roka. A tak uhradzoval svoje náklady ako mu prišlo. Raz to bolo z FO a potom z PO. ALe väčšinou sa týkali náklady PO a boli uhradzované u FO. Alebo opačne. No je z toho poriadny bordel. Náklady ktoré sa týkali FO som dala na účet 588 . No teraz som sa dozvedela od audítora, že účet 588 bol zrušený. Mne sa to nezdá, lebo mám knižku postupy účtovania a tam účet 588 je.
    No a teraz čo s tými predkontáciami ako napr. lízing, kde ale úhrada išla z jeho účtu FO. Čo s tým, ako zruším záväzkové účty?
    V prvom rade doporučujem nikdy takéto "dedičstvo" neprijať, s takýmkto podnikateľom-expertom nebudeš mať v budúcnosti doklady ani v poriadku, ani načas. Po pravde, nie je mi celkom jasná situácia, ktorú opisuješ. Na začiatku uvádzaš, že podnikateľ ukončil živnosť a založil s.r.o. Ďalej ale uvádzaš úhradu nákladov súčasne aj za živnosť aj za s.r.o. Vyjadri sa prosím jednoznačne , nateraz ťažko radiť, čo s tým.

    Ak uvádzaš účet FO...myslíš súkromný, či podnikateľský?

    koalko je offline (nepripojený) koalko

    koalko
    Z účtu podnikateľského ako FO zapaltil náklady týkajúce sa pre sro.
    A nejaké účty uhradil z sro týkajúce sa ešte nákladovosti FO.

    úhrady z nefiremných účtov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.