Zavrieť

Porady

Nárok na vrátanie dane - dohoda o brigádnickej činnosti študentov

Dobry den,
som studentka vysokej skoly a pracujem na Dohodu o brigadnickej cinnosti studentov. So zamestnavatelom som podpisala vyhlasenie a uplatnujem si narok na nezdanitelnu sumu zakladu dane. V priebehu roka vsak viackrat moja mzda prekrocila hranicu na nezdanitelnu sumu zakladu dane - zo sumy, ktora prekracovala nezdanitelnu sumu zakladu dane som teda mesacne platila preddavky na dan. Chcela by som sa preto spytat, ci v tomto pripade mam narok poziadat zamestnavatela o rocne zuctovanie dane a ci mam nejaky narok na vratenie dane.
Za odpoved Vam velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pracovala si u zamestnavatela celych 12 mesiacov?
    Ak ani, je potom je otazne, ci ti nejake vratenie dane vyjde.

    Kazdopadne si mozes podat danove priznanie typu A a vypocitat si sama, ci ti nejake vratenie dane prinalezi.

    Napr. firma Kros dava kazdy rok zakladnu verziu svoho SW s danovym priznanim zdarma k dispozicii, staci s tam nahodit udaje z potvrdenia od zamestnavatela a vies, co ti vyjde.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    janka142 Pozri príspevok
    Dobry den,
    som studentka vysokej skoly a pracujem na Dohodu o brigadnickej cinnosti studentov. So zamestnavatelom som podpisala vyhlasenie a uplatnujem si narok na nezdanitelnu sumu zakladu dane. V priebehu roka vsak viackrat moja mzda prekrocila hranicu na nezdanitelnu sumu zakladu dane - zo sumy, ktora prekracovala nezdanitelnu sumu zakladu dane som teda mesacne platila preddavky na dan. Chcela by som sa preto spytat, ci v tomto pripade mam narok poziadat zamestnavatela o rocne zuctovanie dane a ci mam nejaky narok na vratenie dane.
    Za odpoved Vam velmi pekne dakujem.
    ano, môžeš požiadať posledného zamestnávatela o vykonanie RZD do 15.2.2011 na predpísanom tlačive.

    Môžeš tiež podať DP typu A a DU vráti preplatok na dani priamo na tvoj účet. V DP si uplatníš celoročnú NČZD.

    janka142 je offline (nepripojený) janka142

    janka142
    u zamestnavatela som v roku 2010 odpracovala 9 mesiacov.

    Takze ked poziadam zamestnavatela o RZD uz mi netreba podavat danove priznanie typu A?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    janka142 Pozri príspevok
    u zamestnavatela som v roku 2010 odpracovala 9 mesiacov.

    Takze ked poziadam zamestnavatela o RZD uz mi netreba podavat danove priznanie typu A?
    buď požiadaš o RZD, alebo podáš DP..

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    janka142 Pozri príspevok
    u zamestnavatela som v roku 2010 odpracovala 9 mesiacov.

    Takze ked poziadam zamestnavatela o RZD uz mi netreba podavat danove priznanie typu A?
    Nie, bud jedno alebo druhe, ak si mala prijmy len z brigad.
    Kedze si si nezdanitelnu cas zakladu dane uplatnila len 9 mesiacov z 12, urcite ti nejaku zaplatenu dan vratia

    janka142 je offline (nepripojený) janka142

    janka142
    Ano, prijem som mala len z tejto prace na dohodu o brigadnickej praci studenta.
    Dakujem velmi pekne za pomoc a rady.

    Jarmila44 je offline (nepripojený) Jarmila44

    Jarmila44
    Dobrý den , tiez by som sa rada informovala o vrateni dane, nakolko pracujem tiez na dohodu o brigadnickej praci studenta vyse roka, ale komunikacia s mojim zamestnavatelom je na bode mrazu a ked som si pytala podklady k tomu aby som si mohla vratenie dane uplatnit, povedal mi, ze o tu dan mi on dava viac na hodinu. No pocula som, ze by som musela najprv podpisat nejaky papier tykajuci sa toho, ze nechcem aby mi peniaze boli zdanovane. Vedel by mi niekto poradit, ci je mozne aby som nemala narok na vratenie dane? dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Jarmila44 Pozri príspevok
    Dobrý den , tiez by som sa rada informovala o vrateni dane, nakolko pracujem tiez na dohodu o brigadnickej praci studenta vyse roka, ale komunikacia s mojim zamestnavatelom je na bode mrazu a ked som si pytala podklady k tomu aby som si mohla vratenie dane uplatnit, povedal mi, ze o tu dan mi on dava viac na hodinu. No pocula som, ze by som musela najprv podpisat nejaky papier tykajuci sa toho, ze nechcem aby mi peniaze boli zdanovane. Vedel by mi niekto poradit, ci je mozne aby som nemala narok na vratenie dane? dakujem
    Jarmilka, nezadávaj rovnaké príspevky do viacerých tém. Odpoveď máš tu

    http://www.porada.sk/160315-dohoda-o...ml#post1659109

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jarmila44 Pozri príspevok
    Dobrý den , tiez by som sa rada informovala o vrateni dane, nakolko pracujem tiez na dohodu o brigadnickej praci studenta vyse roka, ale komunikacia s mojim zamestnavatelom je na bode mrazu a ked som si pytala podklady k tomu aby som si mohla vratenie dane uplatnit, povedal mi, ze o tu dan mi on dava viac na hodinu. No pocula som, ze by som musela najprv podpisat nejaky papier tykajuci sa toho, ze nechcem aby mi peniaze boli zdanovane. Vedel by mi niekto poradit, ci je mozne aby som nemala narok na vratenie dane? dakujem
    Ak pracuješ riadne na dohodu podľa ZP, mala si možnosť požiadať svojho zamestnáv. o RZD do 15.2.. AK si oň nepožiadala, na základe potvrdenia o príjmoch zo ZČ si môžeš podať DP.

    naadja je offline (nepripojený) naadja

    naadja
    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať, či mi vznikne nárok na vrátenie dane, ak som v r. 2010 pracovala na dohodu u jedného zamestnávateľa /5 mes., daň mi bola strhávaná/ a následne u druhého na trvalý pracovný pomer.
    Tohto druhého, súčasného, zamestnávateľa som požiadala o vykonanie ročného zúčtovania. Vo firme boli ochotní pri vypočítavaní zohľadniť aj príjmy z tej predchádzajúcej práce na dohodu, aby som si nemusela robiť daňové priznanie sama.
    Je nejaký rozdiel v tom, či mi bude vyplatený preplatok na dani ak mi priznanie spraví zamestnávateľ a ak si ho podám sama?


    Ďakujem vopred!

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    naadja Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať, či mi vznikne nárok na vrátenie dane, ak som v r. 2010 pracovala na dohodu u jedného zamestnávateľa /5 mes., daň mi bola strhávaná/ a následne u druhého na trvalý pracovný pomer.
    Tohto druhého, súčasného, zamestnávateľa som požiadala o vykonanie ročného zúčtovania. Vo firme boli ochotní pri vypočítavaní zohľadniť aj príjmy z tej predchádzajúcej práce na dohodu, aby som si nemusela robiť daňové priznanie sama.
    Je nejaký rozdiel v tom, či mi bude vyplatený preplatok na dani ak mi priznanie spraví zamestnávateľ a ak si ho podám sama?


    Ďakujem vopred!
    nie, nie je v tom rozdiel.. nárok na vrátenie dane a nárok na zamestnaneckú prémiu závisí od výšky tvojho príjmu..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.