Zavrieť

Porady

Uplatnenie DDP a zrušenie poistky.

Dobrý večer. Chcela by som si overiť jednu informáciu, ktorú som počula na školení... ZC si uplatňoval v RZ dane poistku... Zákon hovoril, že v prípade zrušenia poistky je daňovník povinný si do troch rokov podať daňové priznanie a sumu vrátiť. Vraj je zmena v tom, že ak by si ale niekto uplatnil poistku v minulých rokoch alebo v tomto roku, čiže pri vykonaní RZ dane za rok 2010, a po 1.1.2011 by ju zrušil, už nie je povinný DÚ ho vrátiť. Ak by však zrušil pred týmto dátumom, čiže do 31.12.2010 platí horeuvedené. Je to pravda ? Mám ZC, ktorí si poistky neuplatňovali z tohto dôvodu... Ak by to bola pravda, v tomto roku by si relatívne mohli aj keď si nie sú istí, či ju v budúcnosti nezrušia a tým pádom ak by ju aj zrušili by neboli povinní vrátiť...
ĎAkujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    petacuckova Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, myslím, že sa viacerí potešia :-)
    Ale skôr, než im to povieš, prečítaj si túto tému:

    http://www.porada.sk/t154094-ako-je-...za-2010-a.html

    prípadne im to daj tiež prečítať. Aby neboli prekvapený, keď prídu o polovicu toho, čo doteraz do poistenia vložili.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    petacuckova Pozri príspevok
    Dobrý večer. Chcela by som si overiť jednu informáciu, ktorú som počula na školení... ZC si uplatňoval v RZ dane poistku... Zákon hovoril, že v prípade zrušenia poistky je daňovník povinný si do troch rokov podať daňové priznanie a sumu vrátiť. Vraj je zmena v tom, že ak by si ale niekto uplatnil poistku v minulých rokoch alebo v tomto roku, čiže pri vykonaní RZ dane za rok 2010, a po 1.1.2011 by ju zrušil, už nie je povinný DÚ ho vrátiť. Ak by však zrušil pred týmto dátumom, čiže do 31.12.2010 platí horeuvedené. Je to pravda ? Mám ZC, ktorí si poistky neuplatňovali z tohto dôvodu... Ak by to bola pravda, v tomto roku by si relatívne mohli aj keď si nie sú istí, či ju v budúcnosti nezrušia a tým pádom ak by ju aj zrušili by neboli povinní vrátiť...
    ĎAkujem za odpoveď.
    Je to pravda. Ak zrušia po 1.1.2011, tak povinnosť vrátiť daň nie je.

    Uplatnenie DDP a zrušenie poistky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.