Zavrieť

Porady

Zrušenie havarijnej poistky

Chcela by som Vás poprosiť o radu:

písala som do Allianz, že ruším havarijnú poistku ku dňu 8.11.2010. Na to mi prišla odpoveď z Allianz, že moje zrušenie neakceptujú. Budú ho akceptovať iba vtedy, pokiaľ sa auto na niekoho prepísalo a pod.. Ako je to možné? Však havarijné poistenie nie je povinné. Je na mne či ho chcem alebo nie. Ako mám teraz postupovať?

Ďakujem

Lucia
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Treba sa pozrieť do zmluvy, že aká je výpovedná lehota poistky (spravidla 1/2 roka). Možno preto ti neakceptovali tvoj termín ukončenia, lebo nebolo v rámci výpovednej lehoty, a v tom prípade jediné riešenie je prepis auta.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Vypoved musi byt podla Obcianskeho zakonnika podana najneskor 6 tyzdnom pred pred vyrocnym dnom. Musi sa to vyvolat "vypoved", ziadna ziadost, ani nic ine. Vypoved je jednpstranny pravny akt, ak bola podana v termine, musi ju poistovna akceptovat.

Poistku je mozne zrusit do 2 mesiacov od jej uzatvorenia odstupenim od zmluvy, ale to asi nebude tento pripad (zrejme Vasa poistka uz trva dlhsie).
0 1
Lumila Lumila

Lumila je offline (nepripojený) Lumila

Napísala si výpoveď 6 týždňov pred výročným dňom? Ak áno, v tom prípade poisťovňa Ťa zavádza. Ja som toho roku písala výpoveď do Kooperatívy a odpoveď bola, že ju akceptujú.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Lumila Pozri príspevok
Napísala si výpoveď 6 týždňov pred výročným dňom? Ak áno, v tom prípade poisťovňa Ťa zavádza. Ja som toho roku písala výpoveď do Kooperatívy a odpoveď bola, že ju akceptujú.
... nielen napísať .. doručené do poisťovne musí byť včas!!! (šesť týždňov pred výročím)
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Je potrebné podrobne preštudovať podmienky poistnej zmluvy.
Možnosti výpovede poistnej zmluvy havarijného poistenia, resp. zrušenia, zániku havarijného poistenia stanovujú príslušné poistné podmienky a zmluvné dojednania uzatvoreného havarijného poistenia.
Ale v zásade: havarijné poistenie je možné vypovedať kedykoľvek (je však potrebné držať sa podmienok zmluvy, týkajúce sa zrušenia zmluvy).

Aby ste pochopili: havarijná poistka motorového vozidla nie je povinná, nie je potrebné ju viazať na predaj, zrušenie, prepis a pod. vozidla. Je to doplnková zmluva medzi majiteľom a poisťovňou a je dobrovoľná! Nie je stanovená zákonom o zákonnom poistení.

Tvrdenie o neakceptácii zrušenia môže byť iba dôsledkom nesplnenia podmienok zmluvy (asi doba pre vypovedanie, zrušenie).
0 0
vila vila

vila je offline (nepripojený) vila

Ja som napísala (do Generali) : Vec:zrušenie poistnej zmluvy č.. , musíš dodržať výpovednú lehotu. Najprv mi síce volali z poisťovne, či si to nerozmyslím keď mi dajú zľavu xx € a chceli vedieť, prečo ju ruším, tak som povedala že z finančných dôvodov a trvám na výpovedi. Prišla mi odpoveď od poisťovne: zákonik poistenia z dôvodu výpovede v zmysle §800 ods. 1 Občianskeho zákonníka.
1 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Piťko-amater Pozri príspevok
platenie havarijnej poistky je ako-tak výhodné pre vozidlá tak do 3-och rokov.
na staršie auta platiť hav.poistku znamená dotovať poisťovňu.
no na toto si ako prišiel??? že to je ako tak výhodné... skôr by som si dovolil trvdiť presný opak toho čo píšeš... nakoľko ak sa majiteľ auta neobáva krádeže... pokiaľ má auto nové a niekto mu spôsobí škodu túto poisťovňa z PZP pri autách cca do 5 rokov v plnej miere preplatí, pri aute staršom ako 5 rokov sa začne uplatňovať amortizácia t.j. pri škode majiteľ nedostane plnú sumu opravy, pokiaľ opravuje auto v autorizovanom servise... takže havarijná poistka sa oplatí skôr pre autá od 3 do 7-8 rokov....nakoľko paradoxne poisťovne skôr prerábajú na poistkách starších aut ako na poistkách nových...
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

lucinkaa Pozri príspevok
Chcela by som Vás poprosiť o radu:

písala som do Allianz, že ruším havarijnú poistku ku dňu 8.11.2010. Na to mi prišla odpoveď z Allianz, že moje zrušenie neakceptujú. Budú ho akceptovať iba vtedy, pokiaľ sa auto na niekoho prepísalo a pod.. Ako je to možné? Však havarijné poistenie nie je povinné. Je na mne či ho chcem alebo nie. Ako mám teraz postupovať?

Ďakujem

Lucia
záleží od toho či auto potrebujete denno denne, teoreticky lacnejšie ako prepis, avšak náročnejšie na behanie po úradoch je dočasné vyradenie vozidla, ktore stojí cca od 5 do 350 € v závislosti od dlžky vyradenia... t.j. odporúčam auto dočasne vyradiť z premávky na cca 1 mesiac.... doručiť poisťovni potvrdenie o dočasnom vyradení z obvodného úradu s výpoveďou poistnej zmluvy z dôvodu dočasného vyradenia auta z premávky...
0 0
lucinkaa lucinkaa

lucinkaa je offline (nepripojený) lucinkaa

Splátku som mala štvrťročne, kde mám splatnosť k 15.12.

Na zmluve mám: začiatok poistenia 15.12.2006 a dátum účinnosti zmeny 14.11.2007.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ice dive Pozri príspevok
no na toto si ako prišiel??? že to je ako tak výhodné... skôr by som si dovolil trvdiť presný opak toho čo píšeš... nakoľko ak sa majiteľ auta neobáva krádeže... pokiaľ má auto nové a niekto mu spôsobí škodu túto poisťovňa z PZP pri autách cca do 5 rokov v plnej miere preplatí, pri aute staršom ako 5 rokov sa začne uplatňovať amortizácia t.j. pri škode majiteľ nedostane plnú sumu opravy, pokiaľ opravuje auto v autorizovanom servise... takže havarijná poistka sa oplatí skôr pre autá od 3 do 7-8 rokov....nakoľko paradoxne poisťovne skôr prerábajú na poistkách starších aut ako na poistkách nových...
ak mám auto z r. 2002, HP sa mi neoplatí? Poistnú udalosť som nemala už 5 rokov, max.bonus mám, aj tak idem meniť poisťovňu, ale mám ju meniť, alebo poistku zrušiť?
krádeže sa neobávam, aj tak to plnenie by asi nestálo za reč.
V prípade havárie, mi poisťovňa nepreplatí náklady na opravu podľa faktúry? kedysi už búračka bola, preplatili mi všetko.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
lucinkaa Pozri príspevok
Splátku som mala štvrťročne, kde mám splatnosť k 15.12.

Na zmluve mám: začiatok poistenia 15.12.2006 a dátum účinnosti zmeny 14.11.2007.
V com spocivala zmena?

Ak dobre pocitam, podla uvedeneho si mala dorucit vypoved poistovni najneskor 3.11.2010.

Co si vlastne poslala poistovni (aky text) a kedy?
0 0
lucinkaa lucinkaa

lucinkaa je offline (nepripojený) lucinkaa

Žiadosť o zrušenie poistnej zmluvy




Dole podpísaný ....., bytom ........., Vás žiadam o zrušenie poistnej zmluvy č. .............. pre osobný automobil ................. ku dňu 8.11.2010.

odoslané to bolo 5.11. Oni to dostali 8.11.2010. menilo sa to z fy na súkr.osobu
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
No, myslela som! Dve chyby:

1. Ty poistovnu o nic NEZIADAS! Ty jej vypovedas zmluvu, t. j. obsahom mala byt VYPOVED, nie ziadost. "Tymto vypovedam zmluvu c. xxx ..."
2. Tvoj list bol poslany po termine (vid. moj prechadzujci prispevok).

Poistovna mala pravdu, ked ti ukoncenie zmluvy neuznala.
0 0
lucinkaa lucinkaa

lucinkaa je offline (nepripojený) lucinkaa

Lianka,

ďakujem. A chcem sa ešte opýtať, kedy teraz najskôr môžem dať výpoveď?
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Lumila Pozri príspevok
Napísala si výpoveď 6 týždňov pred výročným dňom? Ak áno, v tom prípade poisťovňa Ťa zavádza. Ja som toho roku písala výpoveď do Kooperatívy a odpoveď bola, že ju akceptujú.
z vypovedou havarijnej poistky netreba cakat do 6 tyzdnov pred vyrocim zmluvy, vypovedat sa da totiz 6 tyzdnov pred koncom poistneho obdobia, ktore nemusi byt rocne, ale napr. aj 1/4 rocne...
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

lucinkaa Pozri príspevok
Lianka,

ďakujem. A chcem sa ešte opýtať, kedy teraz najskôr môžem dať výpoveď?
zober si den najblizsej splatnosti poistneho (15.3.), od toho odpocitaj 42 dni, a pre istotu zajdi do pobocky este o 3 dni skor ...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ice dive Pozri príspevok
no na toto si ako prišiel??? že to je ako tak výhodné... skôr by som si dovolil trvdiť presný opak toho čo píšeš... nakoľko ak sa majiteľ auta neobáva krádeže... pokiaľ má auto nové a niekto mu spôsobí škodu túto poisťovňa z PZP pri autách cca do 5 rokov v plnej miere preplatí, pri aute staršom ako 5 rokov sa začne uplatňovať amortizácia t.j. pri škode majiteľ nedostane plnú sumu opravy, pokiaľ opravuje auto v autorizovanom servise... takže havarijná poistka sa oplatí skôr pre autá od 3 do 7-8 rokov....nakoľko paradoxne poisťovne skôr prerábajú na poistkách starších aut ako na poistkách nových...
KEJKA Pozri príspevok
ak mám auto z r. 2002, HP sa mi neoplatí? Poistnú udalosť som nemala už 5 rokov, max.bonus mám, aj tak idem meniť poisťovňu, ale mám ju meniť, alebo poistku zrušiť?
krádeže sa neobávam, aj tak to plnenie by asi nestálo za reč.
V prípade havárie, mi poisťovňa nepreplatí náklady na opravu podľa faktúry? kedysi už búračka bola, preplatili mi všetko.
posúvam.........
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

KEJKA Pozri príspevok
posúvam.........
amortizacia sa uplatnuje v PZP, kde nikdy nedostanes plnu sumu opravy ...

v pripade havarijnej poistky vzdy dostanes preplatenu plnu sumu opravy (samozrejme po odpocitani spoluucasti, avsak maximalne do vysky casovej ceny auta - ak je cena opravy vyssia ako casova cena auta, ide o totalku a poistovna plni casovu cenu auta)
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
bubkoch Pozri príspevok
zober si den najblizsej splatnosti poistneho (15.3.), od toho odpocitaj 42 dni, a pre istotu zajdi do pobocky este o 3 dni skor ...
Nesúhlasím.
Najbližšie možno zrušiť PZ k 15.12.2011, takže výpoveď musíš napísať a doručiť do poisťovne najneskôr 42 dní pred týmto termínom, t.j. 2.11.2011
Treba pozrieť do zmluvy, či náhodou nie je uvedená výpovedná lehota 8 týždňov.
0 1
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Rozalka Pozri príspevok
Nesúhlasím.
Najbližšie možno zrušiť PZ k 15.12.2011, takže výpoveď musíš napísať a doručiť do poisťovne najneskôr 42 dní pred týmto termínom, t.j. 2.11.2011
Treba pozrieť do zmluvy, či náhodou nie je uvedená výpovedná lehota 8 týždňov.
nemas pravdu ... prosim pouc nas, kde je napisane ze havarijne poistenie je mozne vypovedat len k vyrocnemu dnu ???
akekolvek poistenie okrem PZP je mozne zrusit 6 tyzdnov pred koncom poistneho obdobia ... pozri si § 800 ods. 1 OZ
Naposledy upravil bubkoch : 21.11.10 at 17:25
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať