Zavrieť

Porady

Zrušenie havarijnej poistky

Chcela by som Vás poprosiť o radu:

písala som do Allianz, že ruším havarijnú poistku ku dňu 8.11.2010. Na to mi prišla odpoveď z Allianz, že moje zrušenie neakceptujú. Budú ho akceptovať iba vtedy, pokiaľ sa auto na niekoho prepísalo a pod.. Ako je to možné? Však havarijné poistenie nie je povinné. Je na mne či ho chcem alebo nie. Ako mám teraz postupovať?

Ďakujem

Lucia
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ak sme všetci mimo, možno by sme privítali (ja určite), ak by si nás tohto omylu vyviedol .... si v tom doma, tak "kápni božskou".
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hádate sa o pojmoch.
Je zákonom stanovené, že každé vozidlo musí mať PZP, sú tam stanovené termíny a lehoty pri zrušení PZP.
Ale HP nie je stanovené zákonom, je dobrovoľné, je to zmluva medzi dvoma subjektami (poisťovňa a majiteľ vozidla). Je ho možné uzatvoriť na dané časové obdobie (rok, dva, neurčito), ale nikde nie je uzákonené, že ho nemôžete ukončiť pred týmto termínom. Pokiaľ ho chcete ukončiť, musíte sa držať podmienok zmluvy (dodržať výpovednú lehotu pred ukončením poistného vzťahu).
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

[QUOTE=bubkoch;1568658]ja mam napr. havarijne poistenie uzavrete 7.1. na poistnu dobu "na neurcito" s poistnym obdobim stvrtrok (t.j. poistne platim kazdy stvrtrok) ...
poistne platim 4x do roka, vypoved zmluvy mozem podat k 7.1., k 7.4., k 7.7. alebo k 7.10.

vieš čo pošli výpoveď do tvojej poisťovne k jednému z daných štvrťrokov (nie k výročnému) a zaves sem odpoveď čo ti odpíšu...

poistná doba je obdobie na ktoré sa poistenie dojednáva... t.j. spravidla na neurčito, resp. pri životkách na 10 - 15 alebo x rokov

poistné obdobie je doba za ktorú poisťovni prislúcha poistné- poistným obdobím je jeden rok...


ak by bolo poistné obdobie ako píšeš ty štvrťročné a pod.. aj cena poistenia by bola kalkulovaná štvrťročne, mesačne... a neprezentoval by si klientovi, že ročne ho to vyjde toľko a toľko ale štvrťročne ho to stojí toľko a toľko...
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

misoft Pozri príspevok
Hádate sa o pojmoch.
Je zákonom stanovené, že každé vozidlo musí mať PZP, sú tam stanovené termíny a lehoty pri zrušení PZP.
Ale HP nie je stanovené zákonom, je dobrovoľné, je to zmluva medzi dvoma subjektami (poisťovňa a majiteľ vozidla). Je ho možné uzatvoriť na dané časové obdobie (rok, dva, neurčito), ale nikde nie je uzákonené, že ho nemôžete ukončiť pred týmto termínom. Pokiaľ ho chcete ukončiť, musíte sa držať podmienok zmluvy (dodržať výpovednú lehotu pred ukončením poistného vzťahu).
náš pravdu, avšak HP spravidla kopíruje dôvody zániku PZP... (dobu určitú povolí v HP máloktorá poisťovňa a ak hej tak len na výnimku...) žiadna poisťovňa v súčasnosti nevýjde v ústrety odchádzajúcemu klientovi, podmieky zmluvy sú spravidla nastavené tak, že ak chcem zrušiť HP len tak, lebo ho už nechcem platiť, bez toho aby som auto predal tak k inému ako výročnému dňu zmlvy to nie je možné...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Misoft, "nehádame sa" o PZP ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bubkoch Pozri príspevok
ja mam napr. havarijne poistenie uzavrete 7.1. na poistnu dobu "na neurcito" s poistnym obdobim stvrtrok (t.j. poistne platim kazdy stvrtrok) ...
poistne platim 4x do roka, vypoved zmluvy mozem podat k 7.1., k 7.4., k 7.7. alebo k 7.10.

mam aj urazove poistenie, aj poistenie domacnosti, oba s poistnou dobou "na neurcito", s polročným poistnym obdobim (t.j. poistne platim kazdy polrok) ...

mal som aj zivodne poistenie, s poistnou dobou 10 rokov, s mesacnym poistnym obdobím /t.j. poistne platene mesacne)

napr. cestovne poistenie sa uzatvara na poistnu dobu cca 2 tyzdne, poistna doba = poistne obdobie, poistne sa plati jednorazovo

uz konecne chapes rozdiel medzi poistnou dobou a poistnym obdobim ?
Máš nebodaj , mal si aj iné ???
F00 ....a vyššie ???
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

[QUOTE=Ice dive;1568672]
bubkoch Pozri príspevok
ja mam napr. havarijne poistenie uzavrete 7.1. na poistnu dobu "na neurcito" s poistnym obdobim stvrtrok (t.j. poistne platim kazdy stvrtrok) ...
poistne platim 4x do roka, vypoved zmluvy mozem podat k 7.1., k 7.4., k 7.7. alebo k 7.10.

vieš čo pošli výpoveď do tvojej poisťovne k jednému z daných štvrťrokov (nie k výročnému) a zaves sem odpoveď čo ti odpíšu...

poistná doba je obdobie na ktoré sa poistenie dojednáva... t.j. spravidla na neurčito, resp. pri životkách na 10 - 15 alebo x rokov

poistné obdobie je doba za ktorú poisťovni prislúcha poistné- poistným obdobím je jeden rok...
ak by bolo poistné obdobie ako píšeš ty štvrťročné a pod.. aj cena poistenia by bola kalkulovaná štvrťročne, mesačne... a neprezentoval by si klientovi, že ročne ho to vyjde toľko a toľko ale štvrťročne ho to stojí toľko a toľko...
dookola tu opakujes ten nezmysel ze poistnym obdobim je rok ... nemusi byt ... ked platis stvrtrocne poistne, poistnym obdobim je stvrtrok a poistenie mozes vypovedat ku koncu daneho stvrtroka ... citoval som tu OZ, ak mas iny nazor, bolo by dobre konecne ho podlozit nejakym dokazom ...
Naposledy upravil bubkoch : 21.11.10 at 21:40
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Kvaka Pozri príspevok
Nemýliš si to s lehotným poistným, čo je bežné poistné platené v určitých splátkach (mesačných, štvrťročných, polročných, ročných)?
Z mojej poistky: Doba poistenia neurčitá, poistné obdobie rok, lehotné poistné rok.
Keby bolo lehotné poistné štvrťročne, tak tá cena ročného poistného sa podelí štyrmi a to je výška lehotného poistného. Vypovedať poistenie možno podľa mňa len k dátumu poistného obdobia rok.
Bubkoch, čo bolo neužitočné v mojom príspevku? Moje údaje z poistnej zmluvy? Alebo otázka, ktorú som ti dala?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Aj keď moc nemám v láske bubkocha( zdá sa mi troška namyslený) ale teraz má pravdu JEDNOZNAČNE on- všetky poistenia okrem pzp sa dajú vypovedať aj 6- týždnovou výpovednou lehotou k splátke- jediná výnimka je to pzp kde je poistné obdobie 1 rok...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Kvaka Pozri príspevok
Nemýliš si to s lehotným poistným, čo je bežné poistné platené v určitých splátkach (mesačných, štvrťročných, polročných, ročných)?
Z mojej poistky: Doba poistenia neurčitá, poistné obdobie rok, lehotné poistné rok.
Keby bolo lehotné poistné štvrťročne, tak tá cena ročného poistného sa podelí štyrmi a to je výška lehotného poistného. Vypovedať poistenie možno podľa mňa len k dátumu poistného obdobia rok.
Toto nieje pravda- pravda by to bola iba pri pzp, inak nie...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja zajtra nesiem do poisťovne obe výpovede aj na PZP, aj na HP.
PZP je jasná.
HP mám tiež ročnú splátku, ale 5.2.2011, takže zrejme mi bude HP ukončená až k výročnému dňu.
Ak to bude inak, dopíšem.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

KEJKA Pozri príspevok
ja zajtra nesiem do poisťovne obe výpovede aj na PZP, aj na HP.
PZP je jasná.
HP mám tiež ročnú splátku, ale 5.2.2011, takže zrejme mi bude HP ukončená až k výročnému dňu.
Ak to bude inak, dopíšem.
pri rocnom poistnom obdobi sa koniec poistneho obdobia vzdy kryje s vyrocnym dnom, preto iny datum vypovede ako k vyrocnemu dnu ani nemoze byt ...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Aj keď moc nemám v láske bubkocha( zdá sa mi troška namyslený) ale teraz má pravdu JEDNOZNAČNE on- všetky poistenia okrem pzp sa dajú vypovedať aj 6- týždnovou výpovednou lehotou k splátke- jediná výnimka je to pzp kde je poistné obdobie 1 rok...
a prosím vas kolegovci- v tomto sa so mnou nehádajte-robím s tým dennodenne, čo sa týka poistenia segmentu áut som považovaný za to najlepšie čo na slovensku existuje tak viem,že mám 100% pravdu...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Katy a R Pozri príspevok
bubkoch, keďže si poisťovák .. môžeš napísať, v ktorej poisťovni sa dá uzavrieť havarijné poistenie na menej ako rok (vyradenie vozidla, alebo predaj nepočítam).
neuzatvára sa náhodou na dobu neurčitú ....

upresním: v ktorej poisťovni môžeš zrušiť havarijné poistenie nie k výročiu vzniku zmluvy ... ale ak je napr interval platenia štvrťročný .. tak k tomu štvrťroku
ale samozrejme že sa dá poistit auto aj na dobu určitú, napr. 3 mesiace a potom zmluva zaniká...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
bubkoch Pozri príspevok
pri rocnom poistnom obdobi sa koniec poistneho obdobia vzdy kryje s vyrocnym dnom, preto iny datum vypovede ako k vyrocnemu dnu ani nemoze byt ...
Z tých príspevkov som už bola domotaná, až som si myslela, že dám výpoved, prejde 6 týždňov a zmluva zaniká ...... eventuálne mi vrátia peniaze - nehrozí.
OK, len som sa chcela uistiť. Ďakujem.
0 0
lucinkaa lucinkaa

lucinkaa je offline (nepripojený) lucinkaa

Takže, ak som splácala štvrťročne a teraz mám termín splátky 15.12.2010, tak môžem podať výpoveď k havarijnej poistke a nemôžu mi napísať, že to neakceptujú?

A ešte jedna otázka, ak som predala auto k 1.8.2010 a chcem vypovedať povinné zmluvné poistenie k 31.12.2010, budú to akceptovať? Posielam to dnes.

Dík

Lucia
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

lucinkaa Pozri príspevok
Takže, ak som splácala štvrťročne a teraz mám termín splátky 15.12.2010, tak môžem podať výpoveď k havarijnej poistke a nemôžu mi napísať, že to neakceptujú?

A ešte jedna otázka, ak som predala auto k 1.8.2010 a chcem vypovedať povinné zmluvné poistenie k 31.12.2010, budú to akceptovať? Posielam to dnes.

Dík

Lucia
Ak si predala auto, tak zmluvu ti zrušia k dátumu prepisu t.j. k 1.8. 2010,tam nedávaj klasickú výpoveď, ale zrušenie pz predajom- zmluva sa zruší aj dozadu k 1.8.2010- len treba doložiť fotokopiu tp s prepisom a ešte ti aj peniažky vrátia, ak nebola v poslednom roku poistná udalosť, ak bola,tak sa zaplatené poistné nevracia...
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

lucinkaa Pozri príspevok
Takže, ak som splácala štvrťročne a teraz mám termín splátky 15.12.2010, tak môžem podať výpoveď k havarijnej poistke a nemôžu mi napísať, že to neakceptujú?

A ešte jedna otázka, ak som predala auto k 1.8.2010 a chcem vypovedať povinné zmluvné poistenie k 31.12.2010, budú to akceptovať? Posielam to dnes.

Dík

Lucia
uz nemozes vypovedat zmluvu k 15.12., lebo do toho terminu je menej ako 6 tyzdnov ... najskor ju mozes vypovedat k 15.3. ak stihnes dat vypoved do cca 30.1.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
a prosím vas kolegovci- v tomto sa so mnou nehádajte-robím s tým dennodenne, čo sa týka poistenia segmentu áut som považovaný za to najlepšie čo na slovensku existuje tak viem,že mám 100% pravdu...
Stanislav, my sme sa s tebou nehádali, chceli sme len vedieť, kedy možno vypovedať HP. Moja poisťovňa napísala do zmluvy takto:
Doba poistenia neurčitá, poistné obdobie rok, lehotné poistné rok. Presne toto mám v zmluve
Na webe som našla, že ročné poistné je konečná cena poistného na jeden rok. Lehotné alebo niekedy nazývané aj splátkové poistné je cena poistného za uvedené časové obdobie menšie ako jeden rok, väčšinou polročné alebo štvrťročné.
Takže vypovedať moju zmluvu na HP možno naozaj len k výročnému dňu.
Vypovedať havarijné poistenie možno podľa mňa , netvrdím teda že aj podľa zákona, len k dátumu splátky lehotného poistnéhopoistného obdobia rok. Túto vetu opravujem, možno stále nie je správne?
Chápem správne, ak si myslím, že výpoveď sa riadi OZ a tam je poistné obdobie definované ako obdobie, za ktoré je poistenie zaplatené. Takže aj keď je na zmluve napísané poistné obdobie rok, tak podľa OZ na účely výpovede je len polrok. Pýtam sa, aby som tomu rozumela, ty si odborník, tak mi napíš, či je to tak, alebo inak.
Pozrela som aj dcérinu zmluvu, mala s inou poisťovňou, ako ja, tam je poistka uzatvorená na jeden rok, s automatickým predlžovaním, ostatné údaje:
poistné obdobie rok,
spôsob platenia poistného polročne. Takže tu je uvedený spôsob platenia, ako vidím, nie je tu šekom, ani prevodom, ale polročne.
Kedy by ona mohla vypovedať zmluvu HP?
Mám tomu rozumieť tak, že na zmluve HP je poistné obdobie rok, ale keďže spôsob platenia je polročne, tak podľa OZ je poistné obdobie pol roka a k tomuto dňu splátky polročného poistného môže vypovedať zmluvu?
Len mi nedávaj neužitočné body, keď sa pýtam, alebo keď si niečo myslím, aj keď je to zle, takýto spôsob odpovedania na otázky pokladám za nefér.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Kvaka Pozri príspevok
Stanislav, my sme sa s tebou nehádali, chceli sme len vedieť, kedy možno vypovedať HP. Moja poisťovňa napísala do zmluvy takto:
Doba poistenia neurčitá, poistné obdobie rok, lehotné poistné rok. Presne toto mám v zmluve
Na webe som našla, že ročné poistné je konečná cena poistného na jeden rok. Lehotné alebo niekedy nazývané aj splátkové poistné je cena poistného za uvedené časové obdobie menšie ako jeden rok, väčšinou polročné alebo štvrťročné.
Takže vypovedať moju zmluvu na HP možno naozaj len k výročnému dňu.
Vypovedať havarijné poistenie možno podľa mňa , netvrdím teda že aj podľa zákona, len k dátumu splátky lehotného poistnéhopoistného obdobia rok. Túto vetu opravujem, možno stále nie je správne?
Chápem správne, ak si myslím, že výpoveď sa riadi OZ a tam je poistné obdobie definované ako obdobie, za ktoré je poistenie zaplatené. Takže aj keď je na zmluve napísané poistné obdobie rok, tak podľa OZ na účely výpovede je len polrok. Pýtam sa, aby som tomu rozumela, ty si odborník, tak mi napíš, či je to tak, alebo inak.
Pozrela som aj dcérinu zmluvu, mala s inou poisťovňou, ako ja, tam je poistka uzatvorená na jeden rok, s automatickým predlžovaním, ostatné údaje:
poistné obdobie rok,
spôsob platenia poistného polročne. Takže tu je uvedený spôsob platenia, ako vidím, nie je tu šekom, ani prevodom, ale polročne.
Kedy by ona mohla vypovedať zmluvu HP?
Mám tomu rozumieť tak, že na zmluve HP je poistné obdobie rok, ale keďže spôsob platenia je polročne, tak podľa OZ je poistné obdobie pol roka a k tomuto dňu splátky polročného poistného môže vypovedať zmluvu?
Len mi nedávaj neužitočné body, keď sa pýtam, alebo keď si niečo myslím, aj keď je to zle, takýto spôsob odpovedania na otázky pokladám za nefér.
Kvakina, nemožeš povedať,že máš odo mňa nejaký neužitočný bod- to by som si nikdy nedovolil voči tebe- mám ťa rád tu na porade a v živote by som ti nedal neužitočné- nemáš ani jeden neužitočný bod odomňa...-a ani nebudeš mať...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať