Zavrieť

Porady

Danove priznanie?

Uz niekolko rokov pracuje kamarat v USS STEELE v Kosiciach a je tam zamestnany na hlavny pracovny pomer.Danove priznanie za neho podaval zamestnavatel.Od 1.1.2010 je popri zamestnani zivnostnik a nemal ziadny prijem.Dnes mu jeho zamestnavatel oznamil ze si ma podat sam danove priznanie on odvody do zp a sp neplatil kedze platil za neho zamestnavatel.Bol v tom ze pojde na danovy urad a podpise prehlasenie ze nemal ziadny prijem a tym to konci.Co teraz musi si podat danove priznanie a mal platit aj nejake odvody do zp ci sp odkedy je na zivnosti?Ved to by bolo platene duplicitne ci sa mylim?Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No áno musí si podať DB typ B,
    odvody so SP platiť nemusel a do ZP, urobí si RZZP vo svojej ZP a tam mu vyrátajú koľko má doplatiť ( predpokladám že doplácať bude 0)

    jana3121966 je offline (nepripojený) jana3121966

    jana3121966
    Vdaka takze danove priznanie si urobi riadne ako ja?Ja som len zivnostnicka a podavam kazdy rok.A zamestnavatel za neho urobi tiez danove priznanie?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    jana3121966 Pozri príspevok
    Vdaka takze danove priznanie si urobi riadne ako ja?Ja som len zivnostnicka a podavam kazdy rok.A zamestnavatel za neho urobi tiez danove priznanie?
    Ty ako živnostníčka musíš podávať DP typ B,
    typ A je pre zamestnancov.

    Takže aj kamarát kedže je okrem zamestnanca aj SZCO tak musí podať DP typ B.

    jana3121966 je offline (nepripojený) jana3121966

    jana3121966
    No a ked bol bez prijmu nestaci ist na danovy urad podpisat vyhlasenie?Musi platit uctovnicke za vypracovanie DP ako ja?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    jana3121966 Pozri príspevok
    No a ked bol bez prijmu nestaci ist na danovy urad podpisat vyhlasenie?Musi platit uctovnicke za vypracovanie DP ako ja?
    A prečo si otváral živnosť ked nemal príjem? Nevedel že mu to skomplikuje život?

    jana3121966 je offline (nepripojený) jana3121966

    jana3121966
    Netusil-mal jednu ponuku na zakazky ale musel mat zivnost urobil si aj kurzy a nevyhral vyberove konanie...Takze on v danovom priznani musi priznat aj zarobok v USS STEELE?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    jana3121966 Pozri príspevok
    Netusil-mal jednu ponuku na zakazky ale musel mat zivnost urobil si aj kurzy a nevyhral vyberove konanie...Takze on v danovom priznani musi priznat aj zarobok v USS STEELE?
    Ano USS STEELE mu dá potvrdenie o príjme, a nech nezabudne si vyžiadať aj potvrdenie o zaplatenom poistnom do ZP u zamestnávateľa aby si dokázal urobiť aj RZZP v ZP. Lebo to je tiež jeho povinnosť. A budúci rok ho to čaká zase, lebo zrejme má stále živnosť otvorenú.

    jana3121966 je offline (nepripojený) jana3121966

    jana3121966
    Tak dakujem zajtra mu vsetko vysvetlim ano zivnost ma stale otvorenu caka na dalsie vyberove konanie...Dik este raz jana

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.