Zavrieť

Porady

Príjmy z prenájmu + ZP

Ahojte, potrebujem Vašu radu.
SZČO, ma v súčastnosti pozastavenú živnosť až do roku 2013. Túto skutočnosť sme samozrejme oznámili aj ZP. Medzičasom začal prenajímať nehnuteľnosť ako FO-nepodnikateľ. Musí sa do 31.1.2011 registrovať do ZP z titulu príjmov z prenájmu? ĎAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

    lydus2001
    myslím, že áno, platiť síce v roku 2011 nemusíš nič, ale ak budeš v 2012 podávať RZZP, tak aby ťa tam mali evidovaného, že si mal príjmy z prenájmu
    AnitaMartinska
    Dobry den,
    prosim vas, ako sa bude dokladovat prijem z prenajmu pri DP a pri RZ ZP?
    Su to vypisy z banky?
    Co ak najomnik plati za najom v hotovosti - do ruk prenajimatela? Aky doklad o prijme sa bude prikladat k zuctovaniu dane a k zuctovaniu zdravotneho poistenia?
    Dakujem.

    kapadelta je offline (nepripojený) kapadelta

    kapadelta
    lydus2001 Pozri príspevok
    myslím, že áno, platiť síce v roku 2011 nemusíš nič, ale ak budeš v 2012 podávať RZZP, tak aby ťa tam mali evidovaného, že si mal príjmy z prenájmu
    Ale keď SZČO je v ZP už raz prihlásená ako SZČO. Aj keď má pozastavenú živnosť, tak zo ZP sa neodhlasovala. Tak sa musí opäť prihlásiť z titulu príjmov z prenájmu?

    dogicka je offline (nepripojený) dogicka

    dogicka
    kapadelta Pozri príspevok
    Ale keď SZČO je v ZP už raz prihlásená ako SZČO. Aj keď má pozastavenú živnosť, tak zo ZP sa neodhlasovala. Tak sa musí opäť prihlásiť z titulu príjmov z prenájmu?
    Keď SZČO pozastaví živnosť, odhlasuje sa zo ZP, teda z titulu príjmov z prenájmu a musí znova prihlásiť.

    kolariko je offline (nepripojený) kolariko

    kolariko
    telefonovala som do ZP, lebo aj mňa to zaujíma a bolo mi povedané, že pokiaľ si SZČO a máš pozastavenú činnosť, treba sa znova prihlásiť.

    čo sa týka platieb v hotovosti, tak treba vyhotovovať príjmový pokl.doklad, zakaždým, keď preberieš peniaze.
    AnitaMartinska
    kolariko Pozri príspevok

    čo sa týka platieb v hotovosti, tak treba vyhotovovať príjmový pokl.doklad, zakaždým, keď preberieš peniaze.
    Toto je odpoved na dotaz c.4?

    Teda prijmovy doklad staci aj pre DU a bude stacit aj pre ZP?
    Dakujem.

    zuza 74 je offline (nepripojený) zuza 74

    zuza 74
    Ahojte, možem sa prihlásiť na DÚ ja ako prenajímateľ bytu, keď nie som jeho vlastníčkou? Vlastníčkou je manželova mama 1/2 ale ona je dôchodkyňa a manžel 1/2. Ako dôchodkyňa by platila 46 EUR do ZP, a čítali sme, že môže dať byt bezodplatne neviem čo, aby to neplatila. Čiže by som to do nájmu dávala len ja, keďže manžel z titulu zamestnania nemôže mať takýto príjem. Môže to tak byť?

    kapadelta je offline (nepripojený) kapadelta

    kapadelta
    kolariko Pozri príspevok
    telefonovala som do ZP, lebo aj mňa to zaujíma a bolo mi povedané, že pokiaľ si SZČO a máš pozastavenú činnosť, treba sa znova prihlásiť.

    čo sa týka platieb v hotovosti, tak treba vyhotovovať príjmový pokl.doklad, zakaždým, keď preberieš peniaze.
    Ďakujem. Telefonovala som do Call centra VsZP a tam mi tiez potvrdili, ze sa musi opat registrovat, musi poslat vykaz preddavkov a kopiu DIČ.

    lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

    lydus2001
    sama si predsa písala, že "SZČO, ma v súčastnosti pozastavenú živnosť až do roku 2013. Túto skutočnosť sme samozrejme oznámili aj ZP."
    čiže neostáva nič iné len do konca januára to ešte stihnúť vybaviť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.