Zavrieť

Porady

dan z predaja nehnutelnosti

Dobry den, velmi by som potrebovala poradit s jednym problemom.

Otec v roku 2003 kupil druzstevny byt od jednej FO. Kupil ho za 1,5 mil SK ale ja sa nemozem dostat k zmluve na zaklade ktorej to odkupil. Od bytoveho mam len najomnu zmluvu v ktorej figuruje meno mojho otca. Bytove druzstvo zmluvu o prevode toho bytu s uvedenou ciastkou nema.
Problem je v tom ze tetno byt bol na zaklade prevodu vlasnickych prav (kedze sa jednalo stale o druzstevny byt) prevedeny na mna v roku 2005, a v roku 2008 som ho za nejaku ciastku (ktoru momentalne zistujem ale bolo to nieco do 1000€) odkupila od bytoveho druzstva. v roku 2009 som polovicu bytu darovala vtedajsiemu partnerovi ale kedze sme sa rozisli z tej mojej polovice ma vyplatil sumou 40tis €. (Ja som v byte nemala ani 2 rocny trvaly pobyt a ani som ho nevslastnila viac ako 5 rokov, lebo az do roku 2008 sa jednalo o odkupenie do OV)
takze moja otazka znie? z akej ciastky mam platit dane? z rozdielu zaco to kupil este moj otec a toho zaco som to predala ex? alebo z rozdielu toho zaco som to kupila ja od byt.druzstva (za tych par korun vtedy) a toho zaco som to predala ex? lebo to mi potom vychazda horibilna suma. A este jednu vec co ak sa mi nepodari najst povodnu zmluvu v ktorej bude uvedena cena? ako mozem spatne dokazat ze ten byt bol kupovany za 1,5,ked nemam k tomu zmluvu? dakujem pekne za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    dan z predaja nehnutelnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.