Zavrieť

Porady

pracovná zmluva na dobu určitu a PN

Dobrý den

chcem sa spýtať kamoška má zmluvu na dobu určitu ktorá končí 31.01.2011 s tým, že je od polovice mesiaca PN z dôvodu úrazu a bude to dlhodobá PN, a dneska jej volali, že má príst do zamestnania podpísať ukončenie PN, že či je to možné aby ju počas PN prespustili i ked zmlluva je na dobu určitu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    polis1 Pozri príspevok
    takže je možné ju prepustiť aj počas PNky. urobila som tam preklep
    Ano je, nakoľko jej končí pracovný pomer dohodnutou dobou a na to PN nemá vplyv.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    polis1 Pozri príspevok
    Dobrý den

    chcem sa spýtať kamoška má zmluvu na dobu určitu ktorá končí 31.01.2011 s tým, že je od polovice mesiaca PN z dôvodu úrazu a bude to dlhodobá PN, a dneska jej volali, že má príst do zamestnania podpísať ukončenie PN, že či je to možné aby ju počas PN prespustili i ked zmlluva je na dobu určitu
    Určite ju nevolali na ukončenie PN, ale na skončenie PP po dobu určitú, ten končí aj bez ohľadu na to, že je PN.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ešte by som upozornila. Ak kamarátka nemá vychádzky povolené lekárom tak nech nejde do FY podpísať ukončenie PP nakoľko by porušila liečebný režim a vzali by jej nemocenské dávky.
    Ak má povolené vychádzky tak nech tam ide v čase vychádzok.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    polis1 Pozri príspevok
    takže je možné ju prepustiť aj počas PNky. urobila som tam preklep
    Neide o prepustenie, ale o skončenie PP na dobu určitú.

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    31.1.2011 skončí PP ako bolo dohodnuté v zmluve, PN môže ukončiť iba lekár, PN jej bude hradiť sociálna poisťovňa a samozrejme musí dodržiavať liečebný poriadok, čiže bez vychádzok ani na krok

    lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

    lydus2001
    a čo má ísť podpisovať? veď zo zmluvy je jasné, že PP končí a hotovo, tam sa už nič nepodpisuje. Ak to Zľ chce mať nejako podložené, tak iba jej doporučene pošle oznámenie o tom, že PP na dobu určitú skončil. Podľa mňa zbytočne sa bude hnať do firmy.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    lydus2001 Pozri príspevok
    a čo má ísť podpisovať? veď zo zmluvy je jasné, že PP končí a hotovo, tam sa už nič nepodpisuje. Ak to Zľ chce mať nejako podložené, tak iba jej doporučene pošle oznámenie o tom, že PP na dobu určitú skončil. Podľa mňa zbytočne sa bude hnať do firmy.
    Napr. dostane zapoctovy list, musi odovzdat poskytnute prac. prostriedky a pod.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lydus2001 Pozri príspevok
    a čo má ísť podpisovať? veď zo zmluvy je jasné, že PP končí a hotovo, tam sa už nič nepodpisuje. Ak to Zľ chce mať nejako podložené, tak iba jej doporučene pošle oznámenie o tom, že PP na dobu určitú skončil. Podľa mňa zbytočne sa bude hnať do firmy.
    ak toto je odpoveď od mzdárky, nechcela by som byť tvojim zamestnancom ani zamestnávatelom.

    Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

    Ľaľa
    Pokiaľ je kamoška na PN-ke a nemá povolené vychádzky, tak nech do firmy nechodí a nech dodržuje liečebný režim. Zápočtový list jej môžu poslať aj poštou, alebo si poň pôjde do firmy, keď ukončí PN a
    zároveń odovzdá aj prac. prostriedky ak nejaké mala pridelené.

    lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

    lydus2001
    veronikasad Pozri príspevok
    ak toto je odpoveď od mzdárky, nechcela by som byť tvojim zamestnancom ani zamestnávatelom.
    a čo v prípade, že daný zamestnanec nemá počas PN vychádzky?
    ako mzdárka som mala takýto prípad, chlap ostal v nemocnici s infarktom, to som ho mala z tej nemocnice vytiahnuť, aby prišiel podpisovať papiere do firmy, keď bolo jasné, že PP končí dobou určitou? všetky papierovačky sa predsa dajú vybaviť doporučene poštou. a čo sa týka vrátenia ochranných pomôcok, tak som ho listom upozornila, aby to v najbližšom možno termíne vrátil, a bolo. všetko sa dá vyriešiť aj bez toho, aby sme zbytočne praháňali zamestnancov hore dole.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Všetko sa dá zariadiť, len forma tvojej prvej odpovede mi dnes trochu zdvihla tlak ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.