Zavrieť

Porady

Sluzba/platca SR/fyzicka osoba SR/nehnutelnost iny stat EU

Dobry den, potrebovala by som usmernit s problemom dodania sluzby z hladiska dph.
S.r.o. - platca- IC DPH slovenske, ma poskytnut sluzbu - navrh a realizaciu zahrady sukromnej osobe - nepodnikatelovi - obcanovi SR. Problem, pri ktorom som sa zastavila je, ze zahrada patri k rodinnemu domu, ktory sa nachadza na uzemi Luxemburska.
Je tato sluzba posudzovana ako sluzba vztahujuca sa k nehnutelnosti a tym padom by sa s.r.o. mala prihlasit na danovom urade v Luxembursku a odviest dph v tejto krajine (par.16 ods.1). Alebo by sa to dalo posudzovat ako bezna sluzba a s.r.o. vystavi zakaznikovi fakturu so slovenskou dph a odvedie ju do statneho rozpoctu v SR (par.15 ods.2).

Mohli by ste niekto prosim vas napisat svoj nazor? Velmi by som to ocenila. Neviem sa rozhodnut co s tym a pohnut z miesta
Dakujem
Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zzuzanna je offline (nepripojený) zzuzanna

    zzuzanna
    Pripajam vyjadrenie drsr:

    Dobrý deň,
    na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
    Podľa § 16 ods. 1 zákona o DPH č. 222/2004 Z.z. v z.n.p. je miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza. Medzi tieto služby sa okrem iného zahŕňajú aj služby architektov. Ak sa nehnuteľnosť nachádza v inom členskom štáte, miesto dodania je iný členský štát a dodanie služby je predmetom dane v tomto členskom štáte. V prípade, že sa jedná o službu, ktorá je poskytnutá nezdaniteľnej osobe, musí sa slovenský dodávateľ zaregistrovať v inom členskom štáte a zdaniť službu daňou iného členského štátu. Poľnohospodárske práce ako sú napr. sejba, orba, kosba, žatevné práce, zber úrody a pod. sú službami vzťahujúcimi sa na nehnuteľnosť. Rovnako lesnícke práce ako je napr. výsadba lesných škôlok, výsadba stromov, výrub stromov a pod. sú službami vzťahujúcimi sa na nehnuteľnosť. Z uvedeného vyplýva, že podľa citovaného ustanovenia sa posudzujú služby, ktoré môžu byť vykonávané len v súvislosti s dotknutou nehnuteľnosťou, na ktorej sa vykonávajú a ktorá predstavuje základný prvok pre vykonávanie uvedených prác. Miestom poskytovania služieb vzťahujúcich sa na nehnuteľný majetok je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.

    zzuzanna je offline (nepripojený) zzuzanna

    zzuzanna
    Myslis? Priamo v zakone to sice nie je medzi tymi vymenovanymi sluzbami k nehnutelnosti, ale tiez som neista.
    To by znamenalo, ze s.r.o. sa musi zaregistrovat na danovom urade v Luxembursku, podat tam danove priznanie a odviest dan?

    lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

    lenkam68
    Zrejme by bolo najrozumnejšie dať dopyt na DÚ, pretože ani ja som si nie úplne istá, je to len moje stanovisko. Niekedy je fakt problematické určiť, čo všetko súvisí s nehnuteľnosťou a čo sa posudzuje ako samostatná služba.

    zzuzanna je offline (nepripojený) zzuzanna

    zzuzanna
    Hej presne, ani ja sa neviem rozhodnut. V piatok som aj posielala na DÚ dopyt, tak uvidim, co mi napisu.

    lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

    lenkam68
    zzuzanna Pozri príspevok
    Hej presne, ani ja sa neviem rozhodnut. V piatok som aj posielala na DÚ dopyt, tak uvidim, co mi napisu.
    Daj vedieť, ako Ti odpovedal DÚ.

    zzuzanna je offline (nepripojený) zzuzanna

    zzuzanna
    DÚ uz dlhsie neodpoveda, kolko to zvycajne trva?
    Prislo mi cislo mojho dopytu, tak hadam raz mi pride aj odpoved na otazku.

    lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

    lenkam68
    zzuzanna Pozri príspevok
    DÚ uz dlhsie neodpoveda, kolko to zvycajne trva?
    Prislo mi cislo mojho dopytu, tak hadam raz mi pride aj odpoved na otazku.
    Odpovedajú cca za tri týždne.

    Sluzba/platca SR/fyzicka osoba SR/nehnutelnost iny stat EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.