Zavrieť

Porady

odpisy na auto

1.Ak živnostník pozastavil živnosť od apríla do októbra 2010, musí si alikvotne krátiť odpisy na auto zaradené v majetku?
2.Ak živnostník mal zaradené auto v majetku po celý rok 2010 , ale na podnikanie ho využíval len od 15.12.2010 do 31.12.2010 /tak bolo aj Oznámenie/ môže si uplatniť celý odpis za rok 2010?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Mayline Pozri príspevok
    1.Ak živnostník pozastavil živnosť od apríla do októbra 2010, musí si alikvotne krátiť odpisy na auto zaradené v majetku?
    2.Ak živnostník mal zaradené auto v majetku po celý rok 2010 , ale na podnikanie ho využíval len od 15.12.2010 do 31.12.2010 /tak bolo aj Oznámenie/ môže si uplatniť celý odpis za rok 2010?
    Ak ho do 15.12. používal na súkromný účel , tak odpis neuplatní celý .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zita5 Pozri príspevok
    Ak ho do 15.12. používal na súkromný účel , tak odpis neuplatní celý .
    Chcem ešte doplniť toľko , že ak by to bolo tak , že vozidlo od januára 2010 do 15.12.2010 využíval na súkromné účely , tak by ste postupovali podľa §

    § 24
    Na začiatok
    (4) Pri odpisovaní hmotného majetku a nehmotného majetku, ktorý sa iba sčasti používa na zabezpečenie zdaniteľného príjmu, sa do výdavkov na zabezpečenie zdaniteľného príjmu zahŕňa pomerná časť odpisov.


    Alebo bol iný dôvod, aby MV bolo zaevidované v OM počas roka a využíval ho len pár dní ?Nie že ja by som bola zvedavá , ale túto otázku bude možno musieť živnostník zodpovedať aj prípadnej daňovej kontrole .
    Neviem, či otázky sa týkajú jedného a toho istého podnikateľa.

    Mayline je offline (nepripojený) Mayline

    optimistická živnostníčka Mayline
    On mal zaradené do majetku 2 autá
    1, staré bolo zaradené v obchodnom majetku po celý rok 2010
    Oznámenie o použití bolo do 15.1.5010 a od 15.12.do 31.12.2010
    2. nové kúpil 16.1.2010 tiež ho zaradil do majetku a podal hneď Oznámenie o použití auta, teda od 16.1. do 31.12.2010

    Teda obidve zaradené v majetku firmy. To druhé prihlasoval znova od 15.12.2010 preto, že sa mu pokazilo to nové a nemal na čom chodič a to nové neodhlásil na tých pár dní čo bolo v oprave. Ide mi teda o odpisy, akú pomernú časť na ktoré auto môžem uplatniť. Myslím, že na nové celý ročný odpis a na staré?
    Aký má vplyv na odpisy, keď je auto zaradené v obchodnom majetku firmy, ale nevyužíva sa? Ja som bola v tom, že odpis môže ísť v tom prípade celý ,ale výdavky na PHM, údržbu a opravy si nemôže v tom čase uplatniť, keď ho nepoužíva.

    mimika je offline (nepripojený) mimika

    mimika
    Dobrý deň,
    manžel má auto na úver, zaradené do podnikania. Doba odpisovania - 4 roky, účtovný odpis na 5 rokov /doba splácania úveru/. Ja by som sa chcela opýtať, čo s tými účtovnými odpismi v 5-tom roku, keď už auto bude celé daňovo odpísané. Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.