Zavrieť

Porady

Nezdanitelna ciastka 2011

ahojte,potrebovala by som spustit pre firmu mzdy za januar.Postrehla som,ze nezdanitelna ciastka by uz mala byt zmenena na 3559.30 eur,ale v POhode mi to netaha spravne - neviete,je mozne to niekde prestavit?Ked to zadam natvrdo rucne do noveho riadku od 01/2011,pri spusteni miezd mi hlasi,chybu,ze to nie je spravna vyska...co s tym?
Naposledy upravil Dav : 02.02.11 at 20:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Vivi Pozri príspevok
    ahojte,potrebovala by som spustit pre firmu mzdy za januar.Postrehla som,ze nezdanitelna ciastka by uz mala byt zmenena na 3559.30 eur,ale v POhode mi to netaha spravne - neviete,je mozne to niekde prestavit?Ked to zadam natvrdo rucne do noveho riadku od 01/2011,pri spusteni miezd mi hlasi,chybu,ze to nie je spravna vyska...co s tym?
    mzdy-personalistika-dane a poistné. v riadku : daňovník podpísal prehlásenie oprav dátum 01/2011-12/2011 a čiastku na 3559,30 + ulož. ak nieje po uzávierke účtuj na prelome období

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Už je nová verzia, 9700.148. Tam už je nezdaniteľná čiastka pre rok 2011 dobre.

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    srska Pozri príspevok
    mzdy-personalistika-dane a poistné. v riadku : daňovník podpísal prehlásenie oprav dátum 01/2011-12/2011 a čiastku na 3559,30 + ulož. ak nieje po uzávierke účtuj na prelome období
    tak presne to robim,ale nejde mi to,skusim pohladat tu novu verziu....

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Vivi Pozri príspevok
    tak presne to robim,ale nejde mi to,skusim pohladat tu novu verziu....
    mne ide ale je pravda, že mám už novú verziu

    heňa36 je offline (nepripojený) heňa36

    heňa36
    neviem si rady s nezdaniteľnou čiastkou pre szčo, ktorý je zároveň študent vysokej školy a szčo má od 3.11.2010.viem, že nezdaniteľná čiastka na daňovníka za rok 2010 je 4025,7, ale za dva mesiace ????? vyrátam to ako 4025,7/12 krát 2 ????? ďakujem!!!

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    heňa36 Pozri príspevok
    neviem si rady s nezdaniteľnou čiastkou pre szčo, ktorý je zároveň študent vysokej školy a szčo má od 3.11.2010.viem, že nezdaniteľná čiastka na daňovníka za rok 2010 je 4025,7, ale za dva mesiace ????? vyrátam to ako 4025,7/12 krát 2 ????? ďakujem!!!
    Nedelíš. V Tvojom prípade je čiastka 4025,70.

    heňa36 je offline (nepripojený) heňa36

    heňa36
    on zarobil za tie dva mesiace 200 eur, tak akú daň má potom zaplatiť, keď si uplatňuje nezdaniteľnú čiastku v plnej výške? môže si ju vôbec uplatniť? nieje nejaký minimálny limit pre príjem aby si ju uplatňoval?

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    heňa36 Pozri príspevok
    on zarobil za tie dva mesiace 200 eur, tak akú daň má potom zaplatiť, keď si uplatňuje nezdaniteľnú čiastku v plnej výške? môže si ju vôbec uplatniť? nieje nejaký minimálny limit pre príjem aby si ju uplatňoval?

    Môže si ju uplatniť a ak mal zrazenu daň z tych 200,-€ ešte mu ju celu DU vrati,
    každý daňovník, ktorý odpracoval čo len jeden deň, má nárok na uplatnenie si celej nezdaniteľnej časti.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    heňa36 Pozri príspevok
    on zarobil za tie dva mesiace 200 eur, =základ dane tak akú daň má potom zaplatiť,=žiadnu keď si uplatňuje nezdaniteľnú čiastku v plnej výške? môže si ju vôbec uplatniť? áno nieje nejaký minimálny limit pre príjem aby si ju uplatňoval? nie
    Preštuduj http://www.porada.sk/t155149-zakon-o...2010-a.html#11, http://www.porada.sk/t155149-zakon-o...-2010-a.html#6 ,http://www.porada.sk/t155149-zakon-o...-2010-a.html#4

    Lily :-) je offline (nepripojený) Lily :-)

    Lily :-)
    Chcem sa spýtať, čo v takomto prípade ak SZČO pozastavil živnosť k 31.08.2010 a od 1.9.2010 alebo 3.9.2010 sa prihlásil na ÚPSV a R ako nezamestnaný. Môže si uplatniť nezdaniteľnú čiastku na daňovníka v plnej výške tj. 4 025,70 € a k daňovému priznaniu musí dokladovať prerušenie živnosti a potvrdenie od ÚPSV a R odkedy ich zaevidovali ako nezamestnaného? Ďakujem za odpoveď

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lily :-) Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať, čo v takomto prípade ak SZČO pozastavil živnosť k 31.08.2010 a od 1.9.2010 alebo 3.9.2010 sa prihlásil na ÚPSV a R ako nezamestnaný. Môže si uplatniť nezdaniteľnú čiastku na daňovníka v plnej výške tj. 4 025,70 € a k daňovému priznaniu musí dokladovať prerušenie živnosti a potvrdenie od ÚPSV a R odkedy ich zaevidovali ako nezamestnaného? Uplatní si celú NČ. Ďakujem za odpoveď
    V texte.

    Lily :-) je offline (nepripojený) Lily :-)

    Lily :-)
    ďakuje pekne a treba dokladovať to prerušenie a zaevidovanie na ÚPSV a R ???? Predpokladám ano

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.