Zavrieť

Porady

som povinný súhlasiť so zmenou vzdialenosti susedného domu od hranice pozemku

Sused má postavený dom 50 cm od hranice pozemku a v súčasnosti chce zateplovať, čím sa zmení vzdialenosť na 40 cm. S tým ja nesúhlasím, ako mám postupovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Dubačik Pozri príspevok
    Sused má postavený dom 50 cm od hranice pozemku a v súčasnosti chce zateplovať, čím sa zmení vzdialenosť na 40 cm. S tým ja nesúhlasím, ako mám postupovať?

    Toto fakt nechapem ! Preco si ludia dokazu robit bezdovodne zle?

    Moj sused zateploval teraz v lete.Robil si to svojpomocne,trvalo mu to asi 3 mesiace.
    Tiez sa prisiel spytat, ci moze...este som aj vsetky kriky nablizku zostrihala,aby mu nezavadzal a mohol si pokojne ,pomaly robit.
    Akurat travu trochu podupal. No a co? narastie druha...

    Ale dobre vztahy zostali a to ci ma o nejakych 10 cm na dome viac,alebo menej mi je jedno, k stastiu mi nepomozu.

    Stoji to to za to,aby si sa pohneval s najblizsim susedom? Co ked ty budes nieco potrebovat urobit na dome a sused bude branit tebe?

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Nechápem..predpokladám, že medzi pozemkami je plot...on nebere 10cm z tvojeho , ale zo svojeho. myslím, že neuspeješ

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    S týmto nemôžete nesúhlasiť.Respektíve nieje potrebný váš súhlas .Navyše ak je to nutné ,susedovi musíte umožniť údržbu a opravy jeho domu z vašej strany z vášho pozemku v nevyhnutnom rozsahu.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    220870 Pozri príspevok
    S týmto nemôžete nesúhlasiť.Respektíve nieje potrebný váš súhlas .Navyše ak je to nutné ,susedovi musíte umožniť údržbu a opravy jeho domu z vašej strany z vášho pozemku v nevyhnutnom rozsahu.
    ...davnejsie tu bola debata o tom, ci zateplenie sa povazuje za " nevyhnutnu opravu",alebo nie...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    arizona Pozri príspevok
    ...davnejsie tu bola debata o tom, ci zateplenie sa povazuje za " nevyhnutnu opravu",alebo nie...
    Bolo tu kopu diskusíí.Ale v každom prípade ,musí mu dovoliť zatepliť si svoj dom.V tomto mu nemôže brániť.

    som povinný súhlasiť so zmenou vzdialenosti susedného domu od hranice pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.