Zavrieť

Porady

Platby do soc.poisťovne

Ahojte,
ak živnostník v roku 2010 platil do soc.p. okrem aktuálnych platieb aj platby za minulý rok,resp.minulé roky aj s úrokmi s omeškania a poplatkami pre exekútora,môže si dať tieto platby do nákladov za rok 2010?Akým spôsobom to treba správne zaúčtovať v JÚ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    stanka s. Pozri príspevok
    Ahojte,
    ak živnostník v roku 2010 platil do soc.p. okrem aktuálnych platieb aj platby za minulý rok,resp.minulé roky aj s úrokmi s omeškania a poplatkami pre exekútora,môže si dať tieto platby do nákladov za rok 2010?Akým spôsobom to treba správne zaúčtovať v JÚ?
    - aktuálne platby do SP a aj platby minulého obdobia - výdavok ovplyvňujúci základ dane -členenie - Odvody SZČO - výdavok v roku úhrady
    - úroky z omeškania(penále pre SP) - výdavok neovplyvňujúci základ dane -členenie - iné
    - exekučné poplatky - VOZD - členenie prevádzková réžia výdavok v roku úhrady


    Pozrite si postupy účtovania §4 a § 5
    http://www.porada.sk/t156210-postupy...-1-2010-a.html
    Naposledy upravil Zita5 : 31.01.11 at 16:14 Dôvod: http://www.porada.sk/t156210-postupy-uctovania-v-ju-platne-od-1-1-2010-a.html

    stanka s. je offline (nepripojený) stanka s.

    stanka s.
    Ďakujem pekne,ja som predpokladala,že tie exekúcie sa nemôžu účtovať ako VOZD,takže ešte raz ďakujem za užitočnú radu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    stanka s. Pozri príspevok
    Ďakujem pekne,ja som predpokladala,že tie exekúcie sa nemôžu účtovať ako VOZD,takže ešte raz ďakujem za užitočnú radu.
    S tou exekúciou, ex.poplatkami, ex.trovy ste ma asi nerozumeli .Ja som písala, že sú výdavkami OVZD v súlade s §19 odst.písm.a)

    Exekučné poplatky a exekučná odmena u povinného pri vykonaní exekúcie uznané ako daňové výdavky

    Ustanovenie § 19 ods. 2 písm. a) zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov uvádza tie výdavky (náklady), ktoré je daňovník povinný uhradiť podľa osobitných predpisov, pričom ide napr. o výdavky podľa zákona č. 44/1988 Zb. banský zákon, ale aj o výdavky podľa zákona č. 233/1995 Z.z. o súdnych exekútoroch v znení neskorších predpisov. Za výkon exekútorskej činnosti patrí podľa zákona č. 233/1995 Z.z. exekútorovi odmena, náhrada hotových výdavkov a náhrada za stratu času. Tieto náklady uhrádza povinný a sú výdavkami, na ktoré sa zákon o dani z príjmov odvoláva v § 19 ods. 2 písm. a).
    Stránka www.drsr.sk

    (vypracované máj 2005)

    Platby do soc.poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.