Zavrieť

Porady

Fyziská osoba - faktúra

Ahojte ! Ak má daňovník - živnostník na faktúre dátum vystavenia aj dátum dodania služby 31.12.2010 a odberateľ mu túto faktúru potvrdí pečiatkou a napíše k nej prijatá 07.01.2011, tak si ju môže daňovník zaradiť do daňového priznania za rok 2010???
Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martinez Pozri príspevok
    ja si zasa myslim, ze sme tu od toho, aby sme si pomahali ... to znamena, ze odpovedali aj na otazky, ktore su pre niekoho mozno aj trivialne....

    a nie poucovali o tom, ze co ma a co nema vediet uctovnik... ked sa ma niekto na porade opyta, ze aka je sadzba dane z prijmov na rok 2010, tak mu odpoviem, ze 19% a nemam s tym ziadny problem.
    To áno, ale čoraz viac mi to pripadá, akokeby táto porada bola nultým ročníkom účtovníctva, za tým účelom určite nebola založená. Skús si popozerať príspevky z jej začiatkov, a potom mi dáš za pravdu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Anka Ha Pozri príspevok
    Ahojte ! Ak má daňovník - živnostník na faktúre dátum vystavenia aj dátum dodania služby 31.12.2010 a odberateľ mu túto faktúru potvrdí pečiatkou a napíše k nej prijatá 07.01.2011, tak si ju môže daňovník zaradiť do daňového priznania za rok 2010???
    Vďaka
    AK nie je zaplatená, nemá čo robiť v DP.
    Naposledy upravil Tweety : 01.02.11 at 13:32

    Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

    Anka Ha
    nie splatnosť, je až 15 dní...takže ako nie je zaplatená, ale veď dátum zdaniteľného plnenia - dátum dodania je december, tak prečo nie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Anka Ha Pozri príspevok
    nie splatnosť, je až 15 dní...takže ako nie je zaplatená, ale veď dátum zdaniteľného plnenia - dátum dodania je december, tak prečo nie?
    A ty si myslíš je dátum dodania a dátum zaplatenia je to isté?
    Ale ak na tom trváš, daj si to do príjmov, a zdaníš aj to, čo si ešte nedostala.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    preco nie? lebo fa neni uhradena v 2010...

    ps: samostatny uctovnik by tuto zakladnu vec mal vediet...

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    ak fyzicka osoba uctuje v jednoduchom uctovnictve, uctuje o prijmoch a vydavkoch....

    to iste plati, ak si SZCO vedie danovu evidenciu podla §6,14

    nesmieme miesat zasady podvojneho a jednoducheho uctovnictva...

    Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

    Anka Ha
    nie ja si to nemyslím,že je to isté, ale ja som si myslela,že do daňového priznania idú všetky faktúry s dátumom dodania služby v roku 2010, bez ohľadu na deň zaplatenia...tak to som sa potom teda dobre mýlila...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Anka Ha Pozri príspevok
    nie ja si to nemyslím,že je to isté, ale ja som si myslela,že do daňového priznania idú všetky faktúry s dátumom dodania služby v roku 2010, bez ohľadu na deň zaplatenia...tak to som sa potom teda dobre mýlila...
    Účtovník by mal v prvom rade ovládať aspoň základy účta, a nie účtovať hore dole, lebo tak si to on myslí.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Anka Ha Pozri príspevok
    ano ja viem...lenže som dosť začiatočnik..a skôr som zbehla v podvojnom
    AK si zbehlá v podvojnom, potom už nerozumiem vôbec, či?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Anka Ha Pozri príspevok
    Ahojte ! Ak má daňovník - živnostník na faktúre dátum vystavenia aj dátum dodania služby 31.12.2010 a odberateľ mu túto faktúru potvrdí pečiatkou a napíše k nej prijatá 07.01.2011, tak si ju môže daňovník zaradiť do daňového priznania za rok 2010???
    Vďaka
    Áno. Mala by byť zaradená do daňového priznania v roku 2010. Ale prejaví sa to iba vo výkaze o majetku a záväzkoch. Teda v prílohe. V samotnom daňovom priznaní sa príjem objaví až za rok 2011, teda vtedy keď bude uhradený. A v roku 2011 bude aj zdanený.

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    ja si zasa myslim, ze sme tu od toho, aby sme si pomahali ... to znamena, ze odpovedali aj na otazky, ktore su pre niekoho mozno aj trivialne....

    a nie poucovali o tom, ze co ma a co nema vediet uctovnik... ked sa ma niekto na porade opyta, ze aka je sadzba dane z prijmov na rok 2010, tak mu odpoviem, ze 19% a nemam s tym ziadny problem.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    hm, a ja si zase myslim, ze ak sa niekto nazve samostatnym uctovnikom, tak sa ma aspon samostatne pokusit najst odpoved v zakonoch a minimalne vyhladavacom na porade... v naplni nasej prace je studovanie nie zadanie zadat otazku na porade a cakat ze niekto ju zodpovie a spoliehat sa iba nato... uz sa na porade raz riesil problem "samostnatny uctovnik" v profile, a ja mam proste blok, ze zakladne uplne zaklade veci by mal vediet... chyba mi tu snaha ucit sa a vyhladat si problem sam... :/

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Anka Ha Pozri príspevok
    ale tu nejde o došlú faktúru, ale o vyšlú
    A je v tom nejaký rozdiel?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.